Nočno hranjenje pri 6 mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


TVN -> Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 18:52:12)

Ne vem več, kaj naj naredim. Naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] se mi prebuja 1x- 2x na noč in hoče jesti. Poskušam s čajem, z vodo, pa ne zaleže. Srkne nekaj požirkov in ko očitno ugotovi, da ni mleko, se dere naprej in zahtevo papico. Ko ji dam flaško z mlekom, popije 100 - 130 ml!

Spat gremo okoli 20.30, takrat poje zadnji večerni obrok (Hipp2 + riževi kosmiči), cca. 150 - 200 ml zmaže in zaspi. Potem je mir tja do enih, dveh zjutraj, ko nepreklicno hoče spet jesti. Zgodba se ponovi okoli petih, šestih zjutraj. Kaj naj naredim?!

Sicer imava zjutraj okoli 9.30 prvi mlečni obrok (cca. 150 ml mleka), okoli 12.00 malico (sadje oz. uvajanje nove hrane), okoli 15. ure znova poje mleko (150 - 200 ml), sledi malica (ponavadi mlečni riž) okoli 17.30 in nato kot rečeno zvečer pred spanjem rižolino. Da bi čez dan pojedla več, ne gre, ker noče, silim je pa tudi ne, saj se mi zdi, da poje dovolj.

Kako naj dosežem, da se bo čez dan nahranila dovolj, da bo prespala večino noči? Tole je postalo že prav divje. Ko je bila stara le nekaj mesecev, je že prespala noč, sedaj pa taka "štala".....




April -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 19:39:46)

Jaz ti nimam kaj pametnega svetovat. Moj je bil včeraj star 11 m pa se še vseeno zbuja dvakrat na noč za papcat. Pa tudi, če za večerjo poje cel krožnik gresa.  Vedno ga nekaj "muči". Vesela bodi, če ti po jedi takoj nazaj zaspi, men se včasih zgodi tudi, da je ponoč po tri ure na rokah.




TVN -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 19:48:38)

O, April, tole pa ni dober obet za naprej! Pa kaj je ves čas tako ali se ti to dogaja sedaj?!

Moja ponoči kar v leže poje, tako da se glede na tvoje pisanje res ne smem pritoževati...

Saj načeloma ni tako huda težava v tem prebujanju in hranjenju, bolj me zanima, če je to o.k. Patronažna mi je namreč rekla, da naj bi se v teh mesecih vendarle že prenehalo nočno hranjenje....

Res bom vesela, če se oglasi še kakšna s svojimi izkušnjami. HVALA!!

Tebi pa čim manj neprespanih noči!




tažana -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 19:51:39)

lep pozdrav. jest imam popolno enako situacijo. s tem, da se ponoč tut trikrat zbudi! nikoli pa ob istih urah oziroma po urniku.
sem mnenja, da se naša princeska zbuja za crklat zraven pa še mal "popapca".
zbiram pogum, da se bova tega odvadle. samo mam to smolo, da ne mara ne dude, ne flaše in nima nobene ninice. tudi v naročju mi ne zaspi- tako da jo bom  očitno mogla pustit da se zjoka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
velik sreče




Anonimen -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 19:58:59)

Še ena taka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Je bilo že bolje, se je zbudil šele ob 5h, da sva jedla (150ml Hipp2), pred spanjem pa popije 250 ml Hipp2, ker če mu dam Čokolino ali pa kaj na žlico, spi še slabše, ker ima očitno preveč poln želodček...

No, hotla sem povedat, da zdaj pri 9m spet nič ne štima.
Lahko pa, da so zobki [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Polna luna al pa kej tazga [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ne znam svetovat....sigurno pa ga ne bi NIKOLI pustila jokat.




Naja31 -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 21:19:42)

Lahko se samo podpišem pod Aprilin post. Pa bomo čez 14 dni stari 1 leto.
Naše nočno spanje je grozno.




Grascakinja -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (27.3.2006 21:55:21)

Moj dohtar je rekel, da čaj ne bo palil, naj ji poskušam raje vsakič malo bolj redko mleko naredit. Zdaj ji delam redkeje, ma zaenkrat ne pomaga - nam verjetno nagajajo zobki. Ima pa 9m.
Sicer pa se jaz kaj dosti ne sekiram, če se mi 1x zbudi, je to pravljica v primerjavi z nekaterimi drugimi. In razmišljam, da ko ne bo lačna, se ne bo zbudila. Ker smo že prespali ene par noči.




kalbo -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 7:56:31)

Očka bo mogel v akcijo. Njega otrok ne bo povezal s hranjenjem. Pri nas smo tako dokaj uspešno rešili problem nočne "lakote".




Anonimen -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 9:40:32)

Poskusi naslednje:
Spat jo daj kakšno uro kasnej, zjutraj zbudi prej. Čez dan naj spi manj. Moja je stara 2 meseca in pol, spat gre med 21.30 in 22.00 uri pa spi do 6.30 ure, pa gre spet nazaj spat. Popoldne je pa budna, vmes zadrema 2 do 3x za 20 do 30 minut. Zvečer jo držim po konci do ure za spanje. Če slučajno zaspi jo okrog 21.00 zbudim, preoblečem nahranim in gre spat.
Kadar noče zaspati jo pustim, da malce pojoka. Več kot pet minut, z vmesnimi prekinitvami, ne joka. Njen jok takrat ni dretje, tako kot za hrano, ko hoče takoj flaško. Nič ji ne škodi, lepo zaspi, pa še reda se uči.

***** VELIKO SREČE*****
[sm=smiley1.gif]




TVN -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 13:56:04)

Ma, težava je v tem, da tudi podnevi ne spi ne vem koliko. Je izredno aktiven dojenček, ves čas se mora kaj dogajati. Čez dan mi spi 1x cca. pol ure, pa kakšno uro, največ dve na sprehodu in to je to. Včasih izjemoma zatisne oči še enkrat v poznem popoldnevu, ampak tisto je za največ pol ure, praviloma kakih 15 - 20 min. Jaz ji nekako ne mislim skrajševati še tega spančka....

Bomo pa poskušali prestaviti odhajanje v posteljo na nekoliko kasnejši čas.... Tudi ideja z zmanjševanjem količine mleka (ne redčenjem) se mi zdi o.k. bomo tudi to poskusili.

Hvala vsem in čim več prespanih noči!




Grascakinja -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 18:52:10)

pri nas se tudi očka v akciji ni obnesel. Definitivno ne priporočam, da otroku krajšaš dnevni ali sploh nočni spanec, ker ni štos v spancu, ampak v lakoti in hranjenju in navadah. Sploh pa bolje ko otrok spi čez dan, bolje bo spal čez noč.

Pri nas smo zdaj na malo redkejšem mleku in že drugo noč zapored je spila samo 60 ml sama od sebe, nič ji nisem odtegovala flaške.




bombonček -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 19:21:52)

Pri nas je isto kot pri "april"




bobek05 -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (28.3.2006 20:27:08)

kako dolgo pa to že traja? od rojstva? če se to pojavlja zadnje čase ima mogoče poskok v rasti pa rabi več hrane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] žal pa ti moram povedat, da se vrtiš v začaranem krogu - lačna ali ne, ko se bo 1x navadila na tak ritem boš imela velike težave jo tega odvadit, ker se bo zbujala na uro (iz navade)...

ok, zdaj je stara šele 6 m, vendar je meni pediatrinja zadnjič rekla, da otrok od 7 m dalje ne potrebuje več nočnih obrokov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in da je dovolj, da gre kasneje spat in se takrat fajn naje - v tvojem primeru se meni že itak zdi, da greste kasneje spat (Anej je star 9m pa zaspi med 19h in 20h) in da veliko pojeste (Anej poje zvečer cca. 180ml mleka - vendar Bebo 3) - ampak ne oziraj se na nas, ker Anej nikoli ni bil med velikimi jedci

sem pa ugotovila, da če mu zvečer pred spanjem dam mlečno kašico (Milupa) in mu jo zmešam z mlekom in ne z vodo, da je bolj sitostna in dlje časa spi...

aja, pa še to - Anej je od 2 m in 3t prespal noč (od 19h do 5/6h) in se je kakšen mesec nazaj začel zbujat 1x na noč (ob 3h ali 4h) - mogoče bo pa pri vas obratno [sm=smiley20.gif]




tincci -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (29.3.2006 8:19:28)

Nika, meni se to ne zdi čuden ritem. Naša je stara 5m, čez dan zaspi 3x po pol ure. Ponoči se zbudi 1-2 za joško, smo pa parkrat tudi že prespali noč. Sej konec koncev otroci niso roboti, pač se zbudi in je to to. Huje je, če bi se ti zbujal vsako uro kot smo tudi že parkrat počeli. To je kriza! Če pa se enkrat zbudi, se pa meni ne zdi nič drastičnega, pač je dojenček.




TVN -> RE: Nočno hranjenje pri 6 mesecih (29.3.2006 12:27:35)

Ja, to se dogaja zadnjih nekaj tednov, recimo en mesec. Danes ponoči je ob 2h popila samo 60 ml mleka in potem ob 6h ponovno 70 ml. Zdi se mi, da se ne zbuja iz potrebe, lakote, ampak ker se je tako navadila.... Čaja pa ponoči noče.

Rižolino naša dobi kot rečeno zvečer v zadnjem obroku. Milupin mlečni riž ima rada, ampak ji ga dam občasno popoldan za malico, vendar zmešan z vodo, ker je notri že adaptirano mleko. Ne vem, če je ravno priporočljivo, da se namesto vode uporabi mleko?!

Kakor koli, načeloma nimam hujših težav s tem prebujanjem, bolj me skrbi to, da se bo navadila na to prehranjenjevanje. Tudi meni je P rekla, da bi bilo fajn ukiniti nočno hranjenje, ker bi se morala čez dan dovolj najesti....

Hvala vsem za nasvete!




Stran: [1]