obiski očeta (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


tata_lola -> obiski očeta (27.3.2006 11:20:23)

Prosim, če mi katera pove, kako se uredi glede obiskov očeta pri otoku. Otrok je star 18 mesecev, koliko dni pripada očetu, da ima otroka oziroma otrok še ne more prespat pri njem, ker ga še vedno dojim.
 
A se da to uredit sporazumno skupaj s preživnino. A lahko postavim pogoj očetu, da je takrat ko ima otroka skupaj z njim in ne da ga pusti svojim staršem. Problem je, da otrok ni navajen na njegove starše in bi bilo zelo hudo za njega, če bi ostal sam z njimi, pa še nad njim niso navdušeni, saj ga njegova mama dokler sva živela pri njih ni nikoli hotela vzeti v naročje, čeprav ima ostale vnuke (od drugega sina) zelo rada. Ne bi rada da je otrok sam z njima dokler ne bo sam povedal, da si želi pri njiju ostati.
 
Lep pozdrav
 




Anonimen -> RE: obiski očeta (27.3.2006 23:38:32)

Težka bo, Lola, ampak gre.
Dokler otroka dojiš, lahko na sodišču (ali na CSD) zahtevaš, da oče videva otroka oz. ima z njim stike samo v tvoji prisotnosti ali pa samo v času med dvema hranjenjema, kar pomeni največ nekaj ur. Kasneje, ko se ne več samo doji, ampak večinoma že je običajno hrano, to skorajda ne pride v poštev.
Je pa tako, da v kolikor očetu niso odvzete starševske pravice, potem se smatra, da je v času, ko je otrok pri njem, on odgovoren zanj. In če on smatra, da je otroku dobro pri njegovih starših, ima vso pravico, da ga pusti tam. Čeprav lahko ti na sodišču omeniš, da so mišljeni stiki z očetom tako, da je očle z otrokom, ne pa, da oče otroka samo vzame tebi in ga odnese drugam, sam pa gre po svoje. To gladko pomeni, da mu ni do tega, da je sploh z otrokom. V kolikor se to preveč ponavlja ali pa, če ti lahko dokažeš, da otroku stiki s starimi starši škodujejo (nenavajenost ni enaka škodi, da ne bo pomote), potem lahko to sodno preprečiš.
Žal je tako. Tudi tvoj bivši ne more tebi prepovedati, komu lahko otroka daš v varstvo in komu ne. Razlika je samo v tem, da imaš ti stalno skrbništvo, tvoj bivši pa občasno (stike). In stiki naj bi bili namenjeni njemu in otroku. Kdo je pa v stike še vključen, je pa druga zgodba. Zakon pa pravi, da je treba otroku omogočiti stike tudi s preostalimi družinskimi člani (brati, sestrami, babicami, dedki,...)
Težka bo...




Stran: [1]