Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Anonimen -> Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (21.3.2006 22:38:41)

Iščem in brskam, pa ne najdem podatka o tem koliko naj bi pojedli dojenčki. V glavi imam 150 ml (gr) na kilogram teže/na dan pa ne vem ali je to minimum ali maksimum?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Namreč imam problem, ker moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] zadnjih 14 dni po mojem občutku bolj  malo je. Po nasvetu zdravnice si mleko črpam  in beležim koliko spije.  Spije ga  v povprečju  550-600 ml. Ne vem, ali je to dovolj ali premalo?  Aja, stari pa smo 2,5 meseca.

Zanima me tudi, kolikokrat na dan dojite in koliko časa?




Anonimen -> RE: Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (21.3.2006 22:49:14)

pozdrav
moja je stara  7 tednov in poje okoli 110-130 na obrok. enkrat več drugič manj. dojiva pa se vsake 3 do 4 ure. mislim da je najbolj važno da se redi in da ima zdrav videz.
lp




sonjaka -> RE: Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (22.3.2006 9:21:25)

Jaz bi jo na tvojem mestu raje pristavljala, pa potem, če bi bilo potrebno, stehtala, koliko je pojedla. Pristavljala pa, kadar bi si dojenčica želela. Ali se slabo redi? Je bolna? Jaz sem se tudi ubadala s tem vprašanjem, ker se je moja hčerka kar naprej hotela dojiti. Ko sem jo pa začela tehtati sem ugotovila, da včasih popije 20 ml, včasih pa še v krajšem času 60 ali celo 100. Skratka, verjetno je bila včasih samo žejna, včasih je hotela malo pomalicati, se pocrkljati ipd. Jaz se potem s tem nisem več ukvarjala, ampak sem jo podojila, kadar je želela. Problem je v tem, da si načrpati žal ne moreš toliko mleka, kolikor ga lahko dojenček spije, ko se doji in posledično se lahko zgodi, da načrpaš vedno manj in manj. Jaz sem s tem sploh imela problem, ker si načrpati nisem mogla nikoli niti kapljice, pa se je dojenčica čisto lepo redila.




jerneja -> RE: Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (25.3.2006 8:29:24)

meni je rekla babica, da naj poje 25 ml na kg. Moja princeska je stara dobre 3 tedne in poje 100-110. imava 6 obrokov na dan, se pravi cca 600 ml na dan.

lp




copka77 -> RE: Koliko naj bi pojedli dojeni otroci? (25.3.2006 9:56:47)

v neki reviji sem zasledila da okoli 600-700 ml na dan.Zal pri dojenju to ne mores izmerit!Glavno, da je po hranjenju zadovoljna...in da lepo napreduje, pa se ni treba toliko v te kolicine poglabljat.




Stran: [1]