|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtost
17.3.2006 22:14:25   
poliloni
Nujno potrebujem idejo kako premagati zaprtost našega malčka, saj sva danes oba jokala, ker ni in ni šlo....
Star je šest mesecev in večinoma pije Pregomin, enkrat dnevno pa je samo zelenjavo.
(Imamo laergijo na KM,jajca, določeno sadje).
Ker je bil alergičen tudi na jabolko, do sedaj nismo semli le-tega, sedaj pa smo dobili zeleno luč za kuhano jabolko in upam, da bo to kaj pomagalo in da ne bo alergije....
Pije pa še vodo, a v majhnih količinah :( pa še to,ker mu jo po žlički "vsilim"
Imate kakšen predlog kako premagati to nadlogo????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtost
17.3.2006 22:17:01   
NRMM
Probaj z fajn sladkanimi kamilicami.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtost
17.3.2006 22:17:29   
XXYY
Živjo!

Daj mu full, full sladkane kamilice. Baje priporočajo 4 žlicke sladkorja v kamiličin čaj. Pa naj to popije.

Naši po nekaj urah takoj prežene.

Poiskusi.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtost
17.3.2006 22:20:44   
Aleksandrin
Meni je ratalo s kuhanimi ostružki od jabuka, skuhala sem čaj iz tega in to zelo sladkan (še meni je bil presladek). Malo je pomagala tudi masažica trebuščka.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaprtost
17.3.2006 23:46:05   
katja76
V lekarni kupi laktozo in mu jo zmešaj med hrano, eno malo žličko za 1 dcl hrane. Obstaja tudi sirup Prorektal S. Mislim, da se dobi tudi brez recepta, meni ga je napisala zdravnica, ker imamo tudi mi fullll probleme s kakanjem. Pri nas sladke kamilice niso delovale, ker naš fant premalo pije, po žlički pa ne moreš cel deci spit. Srečno.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtost
18.3.2006 0:26:08   
taška30
Kar so že punce napisale. Pa namočene suhe slive.
V skrajnem primeru pa pojdi v lekarno po glicerinske svečke za otroke. So popolnoma nenevarne in se na njih ne more navaditi. Delujejo tako, da glicerin v debelem črevesju/danki potegne vodo nase in s tem ful poveča volumen blata in ga zmehča.
Pri nas se je obilno pokakala v 10 minutah po svečki, prej pa en teden ne, pa smo probali vse.

So pa to kar pogoste težave pri začetku uvajanja goste hrane. Bo minilo. Pa čimveč pit, kollikor se da.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtost
18.3.2006 7:29:29   
Marogica
Pri nas so pomagale kamilice(na 1 dcl 5 žlic sladkorja), vendar kamilic ne smeš dolgo pustiti v vodi, samo kakšno minuto, drugače zapirajo. Vendar traja kar nekaj časa, sploh, če je otroček že večji. Najbolj so nam pomagale svečke iz lekarne, po ca. 20 min se je že pokakal. Pa seveda piti se bo moral navaditi, kar več kot si napisala, drugače se ti bo to ponavljajo. Če noče vode, mu daj čaj zapit. Naš ta večji je hotel samo vodo, pri ta manjšem je bilo obratno, vode do ca 8 mes sploh ni hotel, je pa zato pil čaje.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaprtost
18.3.2006 7:50:25   
petja
Na žličko daj prekuhano vodo, notri pa kapni nekaj kapljic pomaranče ...

Deluje tudi, da vodo sladkaš z laktozo (odsvetujem navaden sladkor) ...

Palčko za ušesa namoči v hladilno mazilo in mu jo daj v ritko - poskusi zadržati nekaj časa ...

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtost
18.3.2006 9:02:42   
kzlato
Jaz sem svojemu masirala trebušček z Weleda oljem, ki se kupi v lekarni. Včasih se je pokakal že na previjalni mizi, včasih pa sem ga masirala dvakrat, trikrat. To sem počela kakšne 3 tedne in zdaj že dva meseca ni več zaprt.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtost
18.3.2006 21:49:41   
KODA
Laktoza.Pri našem tastarejšem je to pomagalo.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu kzlato)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtost
19.3.2006 8:52:37   
Teja N
Samo z eno stvarjo se ne strinjam.
Na čisto vsako odvajalo se prebavni sistem kar hitro navadi, če ga daš pri vsakem kakanju nekajkrat zapored.
 
Zato naj bodo ta pomagala samo za takrat, ko se res ne more pokakat, vmes pa naj bi se sam.
 
Lp,
Tejauser posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?