Refluks (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tiamo -> Refluks (8.3.2006 7:51:51)

Punce kaj je to? Moja dojenčica je imela prva dva meseca zelo močne krče, zdaj je stara že 7 mesecev in je vse  uredu. Kdaj pa kdaj se mi zdere k, da bi imela krče, v posvetovalnici so mi rekli, da ima tak temperament. Včeraj se mi je spet zdrla in ena mamica mi je rekla, da se je njena punčka isto drla in so ji ugotovili refluks. Njena je imela močne krče prvih 4 mesece in na koncu so ugotovili, da je to refluks.  Hvala za odgovore,  Tia74




SANDY -> RE: Refluks (8.3.2006 8:04:11)

oj!

Da bi ravno zaradi krčevitega joka imel otrok reflux , ni res.
Moja tamala ga je imela pri še ne dveh letih. Trina je imela doma 3 dni vročino. Pa smo ji jo zbijal, pa tko naprej, dokler ni imela naenkrat pa skoraj 40 stopinj. Takrat smo šli v bolnico, kjer so po preiskavah ugotovili, da naj bi ga imela. Reflux oz. uroinfekt pomeni, da gre urin iz mehurja nazaj v ledvice, kar lahko pomeni, da se otroki zastrupi kri...
V glavnem, mi smo bili 5 dni v bolnici, sedaj pa jemlemo sirup Primotren-to je zaščita. Ker se je dr. odločil, da je tista preiskava kjer otroku ugotovijo ali ima dejansko reflux preveč boleča in ker ta sirup nič ne škodje, ga sedaj jemlemo.
Je pa res, da ima veliko otrok ta reflux.
Če te je strah, bolje da pelješ otroka  v bolnco.

LP, Sandra




KODA -> RE: Refluks (8.3.2006 11:24:35)

A se gre za želodčni,ali ledvični refluks?Pri nas sta bila prisotna oba.Sem na temo Napaka na sečilih,pisala o tem.
Pri želodčnem reflukusu je bil prisoten močen jok in hudi krči.Pri ledvičnem pa ne.




Tiamo -> RE: Refluks (8.3.2006 12:00:49)

Koda, sem prebrala tvoje sporočilo na temi Napaka na sečilih. Verjetno je mamica govorila o želočnem refluksu. Samo, ko sem prebrala tvoje...moja v teži normalno pridobiva 1 kg na mesec. Zato mislim, da ni nič narobe in je res samo tak močan temperamet, kot mi je povedala pediatrinja. Za vsak slučaj bom pa pri naslednjem obisku posvetovalnice omenila tale jok in kričanje. Lp   




KODA -> RE: Refluks (9.3.2006 0:34:20)

Če tvoja punčka pri tej starosti normalno je in se lepo redi,mislim,da ne bi smelo biti problema.In je res lahko tisto,kar je rekla pediatrinja.Temperament.




Stran: [1]