zaprtost dojenega dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sun123 -> zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 17:01:29)

Zanima me na koliko časa kakajo vaši dojenčki? Naš je star dva meseca, se polno doji in danes je že en teden kar ni kakal. Ga napenja in na ful prdi, na vsako minuto in to prave smrdljivce. Ali ima katera kakšen nasvet kaj je za narediti?
Hvala za odgovor!




Reza -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 17:06:31)

Meni je pediatrinja rekla, da je pri dojenih otrocih tako: če kakajo 7x na dan je o.k., če pa 1x na sedem dni, je pa pa tudi o. k. Tako da ni panike, ker dojen otrok ne more biti zaprt.




tulip -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 17:09:28)

Mogoče ima krče..a tudi joka, kot da ga boli trebušček?




pravljica -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 17:41:41)

naš je od 2. do 6. meseca kakal na 7 - 10 dni...ni bilo nič narobe...vetrove je pa imel, to pač [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]...ampak ga ni zato nič zvijalo in tiščalo
odkar je ostalo hrano, kaka vsak dan, lahko tudi večkrat




sun123 -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 18:02:48)

Ja, ali potem tud, če še tri dni nič ne kaka ni nič narobe? Ker ko prdi ga včasih zelo boli in normalno da joka. Če pa jeva pa itak non stop prdi in, če ga zelo boli noče niti več jest.




tincci -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 18:46:39)

Hana je do 3m kakala 3x na dan, potem pa enkrat na 3 dni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Pa isto prdne k tavelik! Zadnjič se je po 4 dneh tako usrala, da sem jo morala dvakrat v lavor namočit, povsod je blo na pol cm dreka! Po moje ni panike, baje dojeni res ne morejo biti zaprti. Sicer so ene predlagale, da daš žličko donata brez mehurčkov in kaka kot utrgan, ampak še nisem probala, očitno pač vse porabi pa manj serje. 




Seven* -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 19:34:00)

Eni otroci kakajo na teden dni. Dojen otrok je zelo tezko zaprt. Ocitno tvoje mleko zelo izkoristi in mu ni potrebno toliko kakat. Napenja pa tako ali tako vse..




Magi* -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 20:32:53)

ko je bila samo dojena, je kakala zelo poredko. enkrat ni kakala rekordnih 14 dni. sva šli k pediatrinji in jo je pregledala in zagotovila, da je vse OK. če ga ne moti in ima apetit, trebušček nima trd, je pri dojenem otročku normalno tudi, kadar kaka na 7 ali več dni. aja, prdci so pa bili;)




b.nika -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 21:37:28)

Pri nas je tudi kakal na 10-14 dni, pa ni bilo nič narobe. Problem je edino, če bi se full napenjal, ker lahko pride do popkovne kile.




kofetek2010 -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 21:42:44)

naša že od rojstva kaka na 2 do 3 dni in tist dan tud po 2x [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




MJZV -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 22:42:26)

Tudi pri nas imamo tak problem. Sicer mi kaka na 3 - 4 dni, dvakrat pa 8 dni ni in sem  mu potem dala zelo sladke kamilice (ampak res zelo sladke) in potem je kakal. Tako mi je svetovala tudi patronažna ob prvem obisku - če bo več kot 9 dni, naj dobi sladek kamiličen čaj.

Če te skrbi, poskusi s tem.





kzlato -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (23.2.2006 22:50:09)

Jaz sem svojemu masirala trebušček z Weleda oljem (kupiš ga v lekarni). To je vedno pomagalo, včasih že po enkratni masaži, včasih pa po drugi. Je pa res zelo pomagalo.




sasa -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (24.2.2006 8:57:39)

hoj sun,

na prvem pediatricnem pregledu so nam rekli, da ni nobene panike, ce dojen dojencek kaka na bolj poredko. tja do 10 dni so omenjali. zoja je to slisala in nato do prve zlicke goste hrane kakala priblizno na tri dni, rekord dosegla pri osmih brez.

no in jaz, prepricana, da mamo dojencka bolj zaprte sorte, sem pred uvajanjem goste hrane vprasala pediatrinjo, ce se moram slucajno izogibat denimo korenju, bananam in podobnim zapirujocim zadevam.  in je rekla, ma ne, saj zoja ni zaprta, samo super izkoristek ima.

no, od prve zlicke dalje kaka takorekoc vsak dan, pa ceprav se danes bolj zlicke stejemo, kot zares jemo.

prdimo pa se vedno. glasno in smrdece.

sa




petra.horzi -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (24.2.2006 17:07:20)

pa kaj to vsi na par dni kakajo?moj je pa vsakič ko ga previjam pokakan-od 5xdo 8xna dan
sam je to res vse normalno
je pa zaprtje lahko nevarno pri zalivančkih baje




sun123 -> RE: zaprtost dojenega dojenčka (24.2.2006 17:25:46)

Saj zdej pa ni panike. Se je včeraj zvečer tako pokakal, da sem ga morala dvkrat v tummya namočit. Pa bog ne daj, da bi kakal vsak dan, ker je čist vse skoz pršlo. Čez pampersko, previjalno, body, hlače in še puloverček.




Stran: [1]