ponovno teža dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mayflower -> ponovno teža dojenčka (22.2.2006 18:01:17)

Ker zdaj berem te razprave o teži, mam eno vprašanje. Mogoče sem čudna, sam za razliko od mnogih mamic mene skrbi, da je moj [sm=duda.gif] pretežak. Pri 57 cm je imel 5770 g. To je bilo prejšnji teden pri starosti 5. tednov. Pa se mi zdi, da so se mu lica v enem tednu kar napihnila. Dojim ga kolikor lahko, po potrebi mu dodajam. Prav tu ne vem, ali delam prav, sam dokler on ne odloči da je sit, se ga sploh ne da umirit (dodajam mu že od porodnišnice). Včeraj npr. sdem ga ves dan samo dojila, danes pa je pri vsakem obroku zahteval dodatek[sm=zmeden.gif]
Kdaj veš, da je otroček pretežak oz. da preveč je? Patronažna mi je sicer rekla, da zdej na začetku ni tko pomembna prekomerna teža, jst pa nisem prepričana. Ko sem bla na slikanju kolkov, se mije zdelo, da je našega glih še enkrat več, ko je bilo ostalih...




PBJ -> RE: ponovno teža dojenčka (22.2.2006 18:26:32)

Koliko pa je bil težki ob rojstvu?




MajaPRO -> RE: ponovno teža dojenčka (22.2.2006 20:03:04)

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] se je rodil s 3840 g in v 1. mesecu pridobil cela 2 kg in 6,5 cm. Bil pa je izključno dojen (na 3 ure, torej 8 obrokov/dan). Cele 3 mesece mu je teža ful naraščala (1,6 kg/mesec), tako da je pri 3,5 mesecih imel že 9100 g. Pediatrinja mi je govorila, da ponoči ne sme več jesti ipd., patronažna pa, da očitno rabi več. Pri 3,5 mesecih sem ga dojila na 4 ure (6 obrokov), pa se je v 1 mesecu zredil 800 g, v zadnjem mesecu in pol pa le 600 g (1 mesec ima 2 gosta obroka, ostalo dojenje). Zdaj je star 6 mesecev in 1 teden in ima 10,5 kg in 71,5 cm.

Če tvoj joče, ko ga podojiš, je očitno še lačen. Jaz bi mu na tvojem mestu še naprej dodajala, saj se bo kasneje to naraščanje teže ustavilo.




mayflower -> RE: ponovno teža dojenčka (22.2.2006 20:41:25)

Ob rojstvu je imel 4180 g, meril pa je 55 cm.




lelaval -> RE: ponovno teža dojenčka (22.2.2006 22:35:03)

Že rodil se je večji in težji, tako, da naj te ne skrbi, kakšen je proti drugim.
Če misliš, da je sit le od dojenja, mu ne daj dodatka (morda so mu v bolnici dali dodatek oz. ti svetovali dodatek, ker je bil že težji ob porodu). Če pa imaš občutek, da ni sit, pa mu ga daj.
Moja je imela eno obdobje, ko se mi zdi, da je skozi na zizi visela.  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Pa je to minilo. Sem že v nosečnosti rekla, da jo bom 6 mesecev le dojila in mi je uspelo.




Stran: [1]