|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 16:53:29   
eva1
...otroci pri 1 letu? Moj spije nekje med 2-3 deci na dan(čaja), pa še to ga skoraj silim, da pije! No lula pa tudi bolj malo...skoraj nič-v vrtcu je vzgojiteljica rekla, da je včasih čisto suh, doma pa bi lahko imel cel dan eno pleničko, ampak ga že zaradi kože večkrat previjem! Mečava ni vidno udrta, ampak za moje pojme, je to ful premalo-ima  katera kašn predlog, kaj narediti...pije iz avetnove flaške(tiste k ne poliva)...na kozarček tudi pije včasih(samo pol se kr neki afna pa pljuva ven)...sokov ne mara, sploh nimam več ideje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 17:44:11   
chips
Naša Tea je stara dobre 3 mesece in  spije na dan 2dl čajan sicer samo komarčeka drugih (kakšnih doma naretih) ne mara.

_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 17:44:35   
Marogica
Naš 14mesečnik spije md 4-6 dcl na dan(mleko ni všteto). Največ pije vodo, pa tu in tam kašne sokove, ki pa jih redčim z vodo, ker drugače ne odžejajo. 
Kaj narediti? Ne vem. Jaz sem našima obema dajala že od začetka tekočino in sta v bistvu navajena. Se mi zdi, da kar naprej ponujam pijačo, ker se pač bojim, da bi bil otrok žejen. tega se bolj bojim, kot pa da bi bil lačen, ker sem to po urah lažje kontrolirala.
Po moje dobi tvoj otroček dovolj tekočine tudi z juhicami ali pa s sadjem in dokler ne bo imel probleme s prebavo(trdko kakanje), se s tem ne preobremenjuj preveč. pa mečavo konotroliraj,  kot si že napisala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 21:50:00   
Urška*
Oj!

Moj 14 mesečnik spije okrog 5 dl na dan. Včasih več, včasih manj.
Jaz sem mu tudi že dala za pit iz tiste flaške ki ne poliva in sem ugotovila da spije bistveno manj(spil je okrog 2 dl). Več mi spije če ima navaden cucelj iz silikona. Zato sma prešla nazaj na ta cucelj. Pije pa tudi iz kozarčka, in na slamico. Ja, pa še nekaj. Moj Žan ima zelo rad jabolčni sok(100 %), tako da pije to čez dan. Dobi pa tudi vodo, pa  kakšen čaj, samo nima tako preveč rad. Sok mu razrečim z vodo. No, hotela sem napisati, da ko je pil čaj, je zelo malo spil čez dan.
Sem pa jaz ista kot Marogica. Non stop mu ponujam za pit. In tudi vedno ko mu ponudim pije. Pa čeprav je le par požirkov.

_____________________________

Moje srce je zorelo z vsakim dnem,
ko je v mojem trebuhu zorelo dete.
Devet mesecev traja,da dozorita tako mati
kot otrok.
(Kim Vallone)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 22:15:08   
*sweety*
Moja user posted image , ki je stara 3 meseca spije okrog 2 dc čajčeka na dan, včasih še malo več in me kar skrbi če ni to malo preveč.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
21.2.2006 23:04:32   
taška30
Naša pri skoraj 10 mesecih spije cca. pol litra (deci več ali manj), pa ima skos zelo mokro plenico (menjam nujno na 3 ure), tako da se mi čudno zdi, Eva, da ima tvoj pri 3dcl suho plenico. user posted image  Mogoče se pa ful spoti, ko laufa naokrog po vrtcu in mu gre skozi kožo ven.user posted image

Pije:
-skuhan nesladkan kompot (jabolko, suha sliva, suha marelica),
-stisnejna pomaranča - razredčeno, 
-Frutkov sok - razredčen,
-Hippov čaj - razredčen.
Voda ji nekako ne gre od rok, razen včasih proti jutru še na pol v spanju.

Iz flaše s cucljem (vseeno katerim).

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
22.2.2006 9:47:12   
Suzi*
Joj, naš pa pri skoraj 1 letu ful pije. Tudi po 4-5 Aventovih (večjih) lončkov na dan (mleko ni všteto). Ponoči ne pije. To je koliko? Kakšnih 8 dcl do 1 litra? Mene zadnje dni skrbi, če je to mogoče preveč. Je pa večkrat ful polulan, plenica popolnoma napolnjena, pa ga redno previjam.

Kje je meja koliko naj bi največ spili tile naši čmrlji? Ker se mi zdi da se je enkrat nekaj pisalo, da je "nevemkolikšna" količina že preveč......

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko naj bi popili tekočine...
22.2.2006 10:46:22   
kati*
jaz ti sicer ne znam odgovoriti za otroke ... vem pa, da zame nikakor ne velja 2-3l tekočine na dan, kot je priporočilo za odrasle osebe. Toliko še v življenju nisem v enem dnevu spila. Ljudje smo različni in mislim, da nam telo najbolje pove, koliko moramo spiti. Mislim, da ni hujšega kot če te nekdo sili ali s hrano ali s tekočino.

_____________________________

lp, K

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Teža
kepa*

Koliko tehtate?

50 - 60 kg (30%)

60 - 70 kg (29%)

70 - 90 kg (34%)

nad 100 kg (6%)

nad 150 kg (1%)


Število vseh glasov: 876

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!