temance (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ovnica78 -> temance (21.2.2006 12:21:19)

Kdaj se pojavijo temance? Zakaj se pojavijo? Kako jih odpravit?

Vaše izkušnje! Hvala!

Lep pozdrav!




sončnica14 -> RE: temance (21.2.2006 12:40:52)

Verjetno misliš temence po glavi. Kdaj in zakaj se pojavijo ne vem. V glavnem jih imajo vsi dojenčki, to je čisto normalen pojav. Jaz sem jih odstranjevala tako, da sem mu jih namazala z mandljevim oljem kakšno uro pred kopanjem, potem sem mu oprala glavo in potem ( so se malo odmočile), sem ga z glavničkom nežno česala tam. Pa so šle stran. Malo po malo. Vsakič jih je bilo manj.
Včasih še pojavijo, pa ponovim postopek.   




Anonimen -> RE: temance (21.2.2006 13:33:42)

no vsi dojenčki jih nimajo. moja jih že ni imela!

odstranijo se pa tako da namažeš glavo z oljem in pustiš en čas pol pa jih z glavničkom dol počešeš ko se odmočjo




CUKRČEK -> RE: temance (21.2.2006 13:43:55)

Moja hči je imela fuuul temenc.....hudič pa je bil, ker je imela tudi ogromno las in je bilo temenca ful težko iz take čupe spravit. Sem pa dobila mešanico olivnega in ricinusovega olja.....zvečer sem ji namazala glavico, dala kapico čez in je potem imela celo noč tako  namazano. Zjutraj pa glavo oprat pa z glavnikom sčesat.




lelaval -> RE: temance (21.2.2006 18:09:30)

Jaz sem pred kopanjem namazala z otroškim oljem, oprala z otr. šamponom in z gostim glavničkom razčesala.




blazka -> RE: temance (21.2.2006 21:30:05)

Naš mali je mel čist mal temenc. Mislim, da sem samo dvakrat z oljem namakala glavico, pa dol razčesala.
Sem pa od ene slišala, da njena sestra kar pusti temence pri miru, da se mala praska skoraj do krvi, da grejo temence same dol. To se mi zdi pa ful čudno, sej povsod govorijo, kaj je treba s tem počet.
Kaj pa ve pravite na to?

LP




Anonimen -> RE: temance (22.2.2006 9:31:13)

izogneš se jim tako, da mu vsak dan lepo drgneš lase. Nič se ne boj. Tam,kjer še mehko bodi malo nežnejša, drugod zdrgni. Jaz mu perem vsak drugi dan lase z milom, pa jih od takrat nima.




kati* -> RE: temance (22.2.2006 10:49:07)

mi smo jih dobili nekje okrog 2m in so trajale do 4m. Bilo je pa precej veliko in pomagalo ni popolnoma nič. Potem sem pa enostavno tri dni pustila - nisem z ničemer mazala in niti umivala, tko da je bil res že grozljiv po glavi in nato pobrala dol (olje, glavniček, pranje laskov) in od takrat jih nima več [sm=bravo.gif]




tassa -> RE: temance (22.2.2006 21:41:02)

tudi naša bebica jih je imela in .... Preizkusila sem razna olja, jo česala ipd[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Nakar sem izvedela za navadno maslo oz. puter[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Ja, navadno maslo in temenca se bodo kr stopila. Jaz sem jo namazala kr večkrat na dan. Pri naši bebici so potem kr izginile in ni jih bilo več. 100 % deluje!!!!

Pa le preizkusi !!!




Reza -> RE: temance (22.2.2006 22:26:55)

Zanimivo




Stran: [1]