Vnetje okrog splovila (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mala Vita -> Vnetje okrog splovila (1.2.2006 10:02:10)

Moja punčka je stara 4 mesece in dosedaj nismo imeli nobenih problemov z ritko. Zdaj se ji je pa pojavilo nekakšno vnetje, ampak le okoli splovila. Tam ima razdraženo kožo, rdečo in suho. Zanimivo je, da ritka pa sploh ni vneta. Videla sem, da zelo hvalite praško pasto. Pa me zanima, če čez praško pasto namažete še hladilno mazilo?

LP




Anonimen -> RE: Vnetje (1.2.2006 10:12:21)

Pozdrav!
Mislim,da ti ni potrebno čez praško pasto še hladilno mazilo nanašat,ker tako in tako ne bo učinka.Praška je namreč zelo gosta maža in dobesedno zabetonira plast kože.Pa si poskusila tudi z Bepanten kremo?
Ali pa samo z hladilnim mazilom na čisto osušeno kožo?Pa zračenje ritke?
Umivanje z hiermanganom.Če jo namažeš z praško pasto je dobro,ker lulanje
potem ne pride do razdražene kože.Vendar,ker praviš.da je kožica
čisto izsušena je potrebno da jo namastiš.Kaj ko bi čez dan naprimer,
čim več zračila rito,namazala z hladilnim mazilom in za ponoči nanesla praško pasto,tako zaščitiš kožico za več časa.




Anonimen -> RE: Vnetje (1.2.2006 10:20:55)

Praska pasta ni cisto nedolzna, ne smes je uporabljati vec kot 5 dni, ker skozi kozo pronicajo neke stvari, jaz ne vem tocno, kaj.

Nasa Ani je to imela, ko je bila stara en mesec, pa smo jo nehali mazati z vsemi zavbami, zaceli smo samo brisati ritko z oljnimi robcki in cez samo plenicko. Od takrat ni nikoli vec imela vnete ritke, ker je bila rita manj zapackana z vsemi sortami zavb, ampak bolj luftig.




Stran: [1]