Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


XXYY -> Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 13:57:35)

Živjo!

Kot vam že naslov pove: Kako ste ve prvič postrigle oz. pogrizle nohtke na rokah. Naša ima že tako velike nohte (stara je 26 dni). Vem, da se baje nohti ne strižejo do enega meseca. Jaz sem hotela naši malo pogrizit nohte, ko je spala, pa se mi je takoj zbudila in je bilo hudo potem. In sem tudi probala, ko je jedla, pa ni pustila in spet dretje.

Ne vem kako ji naj postrižem oz. pogrizem nohte. Popraska se pa full po obrazu, tako da mora imeti kar rokavičke gor, samo to ona takoj zmeče dol.

Prosim za vaše nasvete, KAKO.




mml -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 14:02:43)

Mi nohtke na rokah stržemo že od prihoda iz porodnišnice, so tudi v posvetovalnici in všoli za starše rekli, da ni nič narobe. Strižemo jih med dojenjem ali ko spi z škarjicami za dojenčke. Odrežeš tisti del, ki sega čez jagodico prstka, prstek dobro primeš, da ti ga ne izmakne, ni prehudo težko. Nohtki so pa sploh zelo mehki.

Upam, da ti to kaj pomaga




arielca -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 14:04:54)

Jaz sem jih moji postrigla ko je zaspala po kopanju. Takrat so nohtki najbolj mehki. Sem ji pa prej blazinice razkužila z alkoholom (a vsak slučaj, če bi jo urezala) in je šlo. Je pa res, da ko Brina zaspi, potem je nič ne moti.




Anonimen -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 14:21:45)

Jaz enako, s škarjicami za nohte od dneva, ko smo prišli domov iz porodnišnice. So pa tako zaobljene, da težko poškoduješ otročku prstek. Nikakor pa jih ne smeš gristi, ker ji lahko hudo poškoduješ prstek, saj se lahko zalomi na mesto, kjer se nohtek že drži blazinice prsta. Poleg tega je to 100x težje, kot pa striženje. Ponavadi pa sva to z možem opravila tako, da mu je eden držal flaško s hrano, drugi pa mu je rezal nohte. Pa ni sploh opazil, ker je bil tako lačen. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Če pa dojiš, potem pa jo pristavi, mož pa naj v tem času porihta.




Anonimen -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 15:17:27)

Nohti se stržejo s škarjami, ko vidiš, da niso več "zaraščeni" s kožo.




XXYY -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 17:33:44)

Živjo.

Vsem hvala za odgovore.

Sva zdej z mojim naredila tako, kot je rekla oz. predlagala Blacky in ko ji je moj dal flaško sem ji jaz malo ostrigla nohte.

Ker se mi je malo čudno zdelo. Patronažna mi je rekla, da ne smem prej strišt nohte, dokler ni stara en mesec. Pa sem se čudila, kako pa ji naj odstranim tako dolge nohte, da se mi ne bo praskala po glavici. Slišala sem pa tudi, da moraš novorojenčku pogrizti nohte. Tako, da tega zdaj ne bomo nič grizli, ampak bomo kar strigli.

Hvala bogu, da ji lahko zdaj malo ostrižem. Majčkeno sem se tudi bala, da bi bilo kaj narobe, če bi ji postrigla s škaricami z novorojenčke oz. za dojenčke.

Hvala še enkrat vsem, da ste mi povedale da lahko strižem s škaricam. [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]





šnucika -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 18:56:16)

mi pa še nič ne strižemo......ni treba...
zaenkrat se ji takoj odlomijo,ko so le malo dolgi...in takrat jih samo dol potegnem.
Ko pa bodo postali trši,jih bom strigla.




pravljica -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 21:58:55)

tudi pri nas so se lep čas sami lomili...in smo samo dol potegnili...drugače pa jaz še nikoli nisem strigla s škarjicami...vedno s ščipalnikom...med previjanjem močno primem prst, glasno štejem ali mu kaj govorim in poščipam...mali pa samo gleda, kaj mu delam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




StBarbara -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (26.1.2006 22:18:14)

Pri prvem kopanju, mu jih je patronažna postrigla_in tudi ona mi je predlagala ščipalnik, da se lažje striže.




kati* -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (27.1.2006 12:23:57)

mi smo jih postigli in jih stižemo še zdaj 2x na teden




Anonimen -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (27.1.2006 12:31:20)

Prvic slisim, da naj jih ne bi strigli do 1 meseca. Mi smo jih pri enem tednu.
Da bi jih pa grizla... to se mi je pa od nekdaj mal gravzalo [sm=smiley11.gif] Saj se jih da postrizt.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.1.2006 12:34:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Badeja -> RE: Nohti - kako jih prvič postrižt oz. pogrizit (27.1.2006 15:14:17)

Jaz mojemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] nohtke že od vsega začetka strižem.

Uprabljam ščipalček ( čisto mali- za dojenčke), ker mi je s tem najlažje.

Zaenkrat še mi kar pusti, zraven mu pojem, če pa nima preveč potrpljenja pa počakam na atija, ki mu potem kaj pokaže in ga s tem zamoti.

Med spanjem nisem še nikoli probala, ker ima zelo rahel spanec in bi ga takoj zbudila.




Stran: [1]