|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Super mame??
23.1.2006 16:45:52   
Urška//
ne vem kje si ti to prebrala, pri nas nobena od teh trditev ne drži, se pa vseeno imam za SUPER MAMOuser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Super mame??
23.1.2006 16:56:15   
JASNA D
 
user posted image otroke imate ves čas v naročju, - nikoli niso bili ves čas v naročju, razen ob kolikah, drugače le ob hranjenju ali uspavanju
user posted image nikoli vam ne jokajo, ker jih uspešno v trenutku potolažite, - veliko se jočejo, ne uspem jih vedno kar v trenutku potolažit
user posted image ponoči spijo v enem kosu skoraj od prihoda iz porodnišnice, - niti pod razno, ta mala še niti ene noči (stara 15 m), ta velik jer sicer imel obdobje, ki pa ni dolgo trajalo, danes pa celo noč po ne vem kolikem času po ne vem kakšnem čudežu.
user posted image ker dojite jeste samo takšno hrano, ki ne napenja, seveda potem vaših otrok tudi ne napnja, - če sem pazila, so imeli kolike, če nisem pazila so imeli kolike. Nehala sem pazit in sem normalno jedla, da sem vsaj kolikor toliko "funkcionirala"
user posted image krčev skorajda nimajo, - žal sta oba imela 3 mesečne kolike, precej hude, milo rečeno
user posted image cel dan se ukvarjate z njimi, jim ves čas govorite, pojete,.. - ja, seveda... ti kar verjemi tem lažem. Kdo pa pospravi, skuha, opere, zlika, .....seksa, gre na kafe itd???
user posted image ...pa še bi se našlo... - vsekakor...

Glej, nehaj se obremenjevat s takimi fintami. Tem natolcevanjem na tem ali na drugih forumih pa nikar ne verjemi 100 %. Če sem super mama? Ne, nisem in niti nimam teh ambicij. Vem pa, da bom poskrbela, da otroci ne bodo zanemarjeni - ne tako ne drugače. Pa, saj bi še kaj napisala, pa se mi ne da, nisem super....

Jasna


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Super mame??
23.1.2006 17:00:58   
natalina
Ja pri nas nam na kraj pameti ne pade, da bi se nosili na rokah, imamo dvojčici stari 6-mesecev in jaz samo dve roki, tako da sta večinoma na blazini ali v stolčku, če hočem imet vsaj malo organizacije sta morali tudi včasih mal pojokcat, da sta se navadili, da ko sta zaspani zaspita v posteljicah, res, da krčkov nismo imeli, ker smo na adaptiranem mleku, na začetku nisem vedla kje se me glava drži, zdaj smo super! in ja tudi jaz imam včasih pri treh punčarah vsega poln kufer in bi šla nekam za tri dni in bi samo spala, spala, spala.. no ampak ko kam grem jih pa hitro pogrešam in vem kako hitro bodo zrasle, včasih ko gledam mamice z enim dojenčkom se pa na skrivaj res počutim super mama, včasih pa se zalotim, da 24-ur ne počnem drugega kot, kuhanje za male, mleko za male pleničke menjamo kot po tekočem traku, spanje, zbujanje..jao..ampak če potegnemo črto prav vse smo SUPER MAME-JUHU

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Super mame??
23.1.2006 17:13:52   
Anka
No, naš je res kar priden dojenček, sam to še ne pomni, da nismo kakšno noč vstali in se nosili gor in dol po stanovanju da so krči vsaj za silo popustili,...
Sedaj pri petih mesecih je še vedno kakšen dan kriza, ga dam v stolček pa ne zdrži v njem minuto, da bi jaz vsaj pašto odcedila... sam gre, poleg tega sem že mesec nazaj v službi, ker je v Italiji sistem, da greš delat po dopolnjenem otrokovem četrtem mesecu, tako da je bilo strašno hudo malega pustit doma in iti v službo, sam tako pač je, ja lahko bi dodala še to da bi včasih tudi moža nekam poslala, ker pač ni sposoben vedno videt da sem zmatrana za umret...Še vedno se mali včasih zbudi ponoči in ga uspavam kot vem in znam, naslednji dan pa je treba v službo, ne glede na to ali sem spala ali ne...lahko bi pisala še in še takih in drugačnih neprijetnosti...samo veliko rajši napišem lepe stvari. In ja itak da sem super mama, kljub temu, da stanovanje ni vedno pospravljeno, da cunje niso vedno zlikane, da zmanjka časa za pogovor z možem...sem super, ker imam oba, moža in sinka rada in se trudim dati vse najboljše od sebe, uspe pa kolikor pač uspe, trudim seuser posted image

(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Super mame??
23.1.2006 19:42:37   
kimi
Jaz imam svojo drugo pupo staro 6 mesecev tudi veliko v ležalniku. Pač je ne merem okoli prenašati ker imama še 21 mesečnega fantka in tono dela glede na to da nas je 7. Ne znese pa tudi joka kdaj pa kdaj. Pojem ji pa sploh ne se pa veliko pogovarjam...mislim kolikor se le da. Ne obremenjuj se zato še nisi slaba mama

(odgovor članu zoya24)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Super mame??
23.1.2006 19:53:54   
Andra
Anonimna mislim, da si malo preveč obremenjena sama s sabo in svojim otrokom.
Prepusti se toku dogodkov in boš tudi ti super mama...

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Super mame??
24.1.2006 13:03:35   
pat
tud pr nas nič od zgoraj naštetega ne drži...
user posted image bi včasih kr čez balkonuser posted image
pa še za vse sm sama, ker je ata v službi...
in ko pomislim, da je mala šele 1 mesec stara, me skor s5 popade depresija...
kaj češ...

so bli dnevi, ko se je mala drla ko jesihar cel dan, nisem mela časa jest, še na wc si nisem upala, ker sem mislila, da sm slaba mama, ker se skoz joka in sem jo prenašala po stanovanju in se zravn še jaz jokala zarad izčrpanosti in bolečin po šivanju (s tamalo sva bili od njenega 1 tedna sami cele dneve). pol sm pa ugotovila, da nič ne pomaga, če sm še jst kot cota, da mala joka, ne glede na vse prenašanje in da ima krče ne glede na prehrano in sem jo začela puščat v dnevni, sem se v miru najedla in nalulala, malo pospravila in se zrihtala da sm bla vsaj mal za med ljudi...
in pol sm z mal več energije lahk malo mal tolažila...
pač živim v upanju, da bo enkrat minilo...user posted image user posted image a sem prevelika optimistka?

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Super mame??
24.1.2006 13:18:34   
beba76
Malo prečekiraj poste nazaj, pa boš vidla, da vsake tolko jamramo, da nam ne spijo, pa da jokajo, da nočejo jest....
Seveda se vsaka mama trudi kolikor je le v njeni moči, da bi bilo otroku najlepše, da pa smo same "super mame", pa ne bo držalo. Vsaki tu pa tam prekipi in ma vsega poln kufer. Kaj čmo...tako je življenje.

Ti se pa tudi ne obremenjuj s tem, če ti dojenček ne prespi noči (naš jo je prvič pri 6 mesecih), pa če tu in tam joka ( kaj pa če, če govorit ne zna), pa če ga nimaš cele dneve na rokah (malo je takih - naš je bil zmerom v ležalniku ali v postelji, zdaj je pa na tleh ali v stajici, na rokah izrdno malo), pa če ga šraufa....

Kljub vsemu nisi slaba mama; če pa misliš, da si, potem nas je zelo veliko, saj imamo podobne "težave" z otroci, kot ti. Ko bodo veliki, bo boljše - če verjameš!user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Super mame??
24.1.2006 13:35:03   
viv_
Včasih, ko tole berem, imam občutek, da ste tukaj gor same SUPER MAME...
user posted image otroke imate ves čas v naročju,
user posted image  skoraj nikoli je nisem imela, ker ni marala bit v naročju. sedaj, ko je velika baba je več, kot je bila kot dojenčica.
user posted image nikoli vam ne jokajo, ker jih uspešno v trenutku potolažite,
user posted image  jokala je res izredno malo, zadnje čase pa stalno nekaj cvili, pa bonboni, pa Nodi, pa duda, pa rdeče hlače....
user posted image ponoči spijo v enem kosu skoraj od prihoda iz porodnišnice,
user posted image  to pa, od 4. meseca dalje

user posted image ker dojite jeste samo takšno hrano, ki ne napenja, seveda potem vaših otrok tudi ne napnja,
user posted image  dojila sem samo 4. mesece

user posted image krčev skorajda nimajo,
user posted image  imela je precej krčev, do točno 3 meseca

user posted image cel dan se ukvarjate z njimi, jim ves čas govorite, pojete,..
user posted image  ogromno se sama igra, sestavlja  kocke, puzzle, igra se z Minko in Little People kmetijo... skupaj povečini gledava knjigice ali pa igrava klavir, ampak ne prav veliko.
user posted image ...pa še bi se našlo...

Skratka ko vas berem, padem skoraj v depresijo, ker pri nas je precej drugače:
user posted image  otrok je občasno tudi v ležalniku, ker ga ne morem imeti ves čas v naročju
user posted image  sem in tja tudi joka, predvsem preden zaspi
user posted image  čeprav pazim kaj jem, ga vseeno napenja
user posted image krče imamo že iz porodnišnice
user posted image  ponoči se vsaj 2x zbudi in potem ne zaspi
user posted image  včasih ga imam tudi poln kufer in se mi ne da več pogovarjati  z njim in guncati afen
user posted image ...pa še kaj bi se našlo...

Hmmm...in potem se vprašam, če sem res tako slaba mama????

Pa lep dan vsem
[/quote]

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Super mame??
24.1.2006 13:38:51   
kati*
jaz bom pa tako rekla:

user posted image važno je, da otrok ve, da ga imaš rada (tud kadar ga maš dost!)
user posted image važno je, da tud zase in za svojo dušo/telo mal poskrbiš ... včasih mora bit tud mama mal egoistična!!
user posted image nikoli ne poslušaj drugih ... tudi če govorijo resnico, je pri tebi in tvojem otroku lahko popolnoma drugače
user posted image zaupaj sebi, svoji intuiciji in sledi svojim občutkom

če se držiš tega - SI SUPER MAMA user posted image

_____________________________

lp, K

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?

3 mesece. (6%)

6 mesecev. (9%)

12 mesecev. (13%)

24 mesecev. (2%)

Več kot 24 mesecev. (17%)

Nisem dojila. (53%)


Število vseh glasov: 53

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!