zeleno blato (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tatiana -> zeleno blato (20.1.2006 12:33:07)

Nas [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je star 2,5 mes. in ze tri dni samo zeleno kaka. Ga polno dojim. Pred tem je imel blato enkrat rumeno rjavo (tj. ok), drugic pa zeleno. Sedaj pa me skrbi, ker je blato samo zeleno. A je to normalno? Thx.

Tatiana




Anonimen -> RE: zeleno blato (20.1.2006 12:35:46)

Če ga črviči, potem je to to. Lahko pa je tudi od hrane, ki jo ti poješ.




nana 27 -> RE: zeleno blato (20.1.2006 12:49:08)

Če je enkrat je lahko črvičenje, nepodrt kupček (no, tudi to je črvičenje). Če se bo ob dojenju še dogajalo, sem pa nekje brala, da je lahko tudi od premalo mleka. Če se ti otroček drugače normalno obnaša in je razpoložen ni panike. Pri nas je bilo za zeleno blato kriva moja prehrana in črvičenje v želodčku.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.1.2006 13:30:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zoya24 -> RE: zeleno blato (20.1.2006 13:59:12)

Pri nas je tudi mali imel obdobja (trajala cca 3-5 dni) ko je kakal večinoma zeleno. Neodvisno od moje hrane ali krčev. Včasih pač pride in tudi mine.

lp, Zoya




Anonimen -> RE: zeleno blato (20.1.2006 14:31:21)

Jaz ga tudi samo dojim, pa ga nikoli ni črvičilo, pa ima včasih zeleno blato. Največkrat takrat, ko pojem veliko solate ali kaj, kar ima dosti železa. Brez skrbi.




makica -> RE: zeleno blato (20.1.2006 14:40:36)

Kot je že Urska napisala je bilo tudi pri nas zeleno blato, ko sem jaz solato jedla. Bilo je skoraj fluorescentno zeleno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Se ne sekiraj.




tincci -> RE: zeleno blato (20.1.2006 15:11:32)

Mi smo imeli prve 2 meseca več ali manj vedno zelenkasto blato, pa je blo vse ok, sem tudi polno dojila... dojeni otroci imajo lahko od rumeno do zeleno blato..




CIPRESA -> RE: zeleno blato (20.1.2006 15:15:09)

Jaz pa sploh nisem dojila, smo na Aptamilu pa je imel po 2 mesecih ravnotako zelenkasto blato. Pediatrinja je rekla da to ni nič hudega.




Pia67 -> RE: zeleno blato (20.1.2006 20:45:13)

Flora v prebavnih organih včasih ni dovolj zrela (mnenje moje pediatrinje). Moja punčka je imela 4 mesece špinačno blato (pa je dojena+večerni dodatek). Nikoli je ni črvičilo. nekaj predhodnic je zapisalo, da je blato dojenih otrok vseh barv, v zapiskih z materinske šole sem našla podatek, da je blato zeleno zaradi neprebavljene laktoze, železovih dodatkov v adapranem melku. Slednje pri tebi odpade. Če ti otroček napreduje, ni panike. Drugače bi bilo v primeru penastega, smrdečega blata.

Pia




Stran: [1]