Kako jim čistite noska (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


SashaB -> Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:30:48)

Nas se hoče nakaj lotiti prehlad, a se ga poskušamo otresti še preden bi se nas čisto prejel. Vseeno pa nam nagaja nosek. Kadar spi se mu popolnoma zabaše in se nato zbuja ker težko diha. Ko pa je pokonci pa  je ok, samo občasni mu kaj ven priteče (ne pretirano).

Zanima me kako ste najlažje čistile noske svojim malčkom?




Anonimen -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:33:53)

S tanko palčko za ušesa. Tako so mi pokazali že v porodnišnici




CIPRESA -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:37:09)

Ja to je bla pri nas kar kriza ko je bil Žiga prehlajen. Najbolje je fiziološka rastopina ki mu jo nakapaš v nosek in potem začne kihati in največkrat se tako nosek kar sam sčisti...to kako mu kapneš kapljico v nosek je pa druga zgodba. Zraven pa sva včasih z papirnatim robčkom zvitim in probaš potegnit ven ali pa (to se mi zdi najbolj nevarno če je toliko živ kot naš in skos miga z glavo) z vatiranimi palčkami.

Tako smo se mi matrali zraven je bilo pa veliiiikkkooooo joka ...na to se kar pripravi!




krompircek -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:40:34)

Mi smo uporabljali palčko za ušesa tisto otroško ki je bolj debela na začetku, pa fiziološko  zdaj pa je mala že pogruntala kaj pomeni palčka tak da je jok če jo samo v roke primem. Zdaj moram srečo met da ji lahko fiziološko nakapam.




blazka -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:50:59)

Naš mali ima tudi že dva dni zamašenega noska. Mu s fiziološko fino nakapljam, pol mu pa kar s pumpico ven posesam. Joka ful, ampak takoj neha, ko vidi, da mu je pomagalo. Se mi zdi, da z vatirano palčko ne moreš toliko očistiti, jaz mu z njo očistim le okoli nosnice, kar se mu med spanjem prisuši.

LP




tehnofil -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 16:53:16)

Za suh nosek fiziološko s šprico pri vsakem previjanju in zmehčan sam ven pride.
Za prehlad sterilizirano morsko vodo iz lekarne in v vsako nosnico en špric, pri vsakem previjanju.




Anonimen -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 19:19:35)

Pod vzglavje (pod jogi) eno veliko knjigo pa zraven posteljice en pisker vrelih kamilc.




Naty*Taja -> RE: Kako jim čistite noska (10.1.2006 20:15:06)

Mi pa nosek čistimo ... z vato v ušesih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], ker tako vpije, kot da bi ne vem kaj delal! Resno pa z fiziološko raztopino v pršilu. (ne vem zakaj se nekatere matrate s kapljicami?!) pol pa s tisto pumpico posesamo in je mir. Če so pa samo "muce" v nosku pa z vatiranimi palčkami odstranimo.




mujcek -> RE: Kako jim čistite noska (11.1.2006 17:03:45)

mi čistimo s fiziološko; potem pa vato zmočim in zavijem in ven potegnem-s tem prideš bolj globoko kot s palčko (tako mi je pediatrinja pokazala).




KODA -> RE: Kako jim čistite noska (12.1.2006 11:46:06)

Našpricali smo s Sterimar-om ali Aqua maris-om.Nato pa s pumpico spumpali.
Seveca je bilo dretje,ampak je pomagalo.




Stran: [1]