|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 10:54:21   
Seven*
Kako spijo vasi otroci? V trdi temi ali imate kaksno lucko? Koliko mocna je tista lucka? Mi imamo eno, ki daje medlo svetlobo, ampak dovolj da se prakticno vse vidi.. Kako je pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:03:06   
PBJ
Dokler midva ne greva spat imamo vklopljeno tisto malo lučko, ki jo vtakneš v vtikač (kako se čudno slišiuser posted image ) Jaz ji pravim Pujeva lučka, ker je na njej ta medvedek. To imamo zato, da ne prižigava velike, ko še ne spi tako trdno in ga malo preverjava. Ko greva še midva spat, pa tudi malo izklopiva.

lp

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:04:33   
nanka
Pri nas je tako, da želi imeti starejša hči trdo temo in to od samega začetka (zdaj je že najstnica). Sin je star 9 let in spi pri medli lučki že od malega. Tudi če mu lučko ugasnem si jo ponoči prižge. Pravi, da brez luči ne more spati. Najmlajša je stara 4m in spi pri nama v spalnici, tako da zaenkrat spimo v temi. Bomo videli kako bo pri njej, ko bo šla v svojo sobico (pri 1 letu). Samo še to, moji otroci imajo vsak svojo sobo.

< Sporočilo je popravil nanka -- 1.1.2006 11:05:57 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:06:58   
Seven*
Meni se pa vedno zdi, da je otroke strah teme, oz. da se bo vstrasila ko se bo zbudila.. Najbrz pretiravam. user posted image

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:15:50   
babylove
Pri nas ni ponoči nobene lučke, vendar pa ne spustim rolet, tako da prihaja svetloba z ulice. Ravno dovolj, da ni trda tema in da ni potrebno prižigati luči, če je ponoči kakšen direndaj. Tako da ta svetloba (oz. polmrak) služi bolj meni kot pa otroku.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:17:22   
lan
Odkar nas Lan sam spi v svoji sobi ima rad prizgano tako medlo malo lucko in glasbo ali kaksno pravljico.Po mojem se pocuti bolj varno,ker proti jutru,ko je se vedno tema,se ponavadi zbudi in pride k nama in ce ni lucke se prav ustrasi in zacne dostikrat jokat.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:20:01   
anitaz
Od začetka pa tja do kakega 7-ga meseca,smo imeli v sobici lučko (zatemnjena varjanta,glih tok da se vidi),zdej pa ji ugasname,pa se nič ne pritožuje. Sej če bi se,itaq da bi jo prižgano pustila.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:53:50   
dory
No pri nas je tko,da se tamal boji ciste teme...pol sem si cist tko nabavla radio in ga eno noc pozabla ugasnit....ta radio pa oddaja neko tako medno modro svetlobo, glih tolk,da se vid po sobi...in tamal je morm rect bols spal....zbudil se je namrec malo manjkratuser posted image ..ce pa vse izklopim je vik in krik ze takoj user posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 11:53:58   
Katrin
Dokler ne greva spati tudi midva, je v sobi rahla svetloba s hodnika, ponoči pa ugasnemo vse luči.

lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:00:39   
doroteja23
Mi imamo ponoči malo lučko, tolko da je svetloba, da se malo vidi in da jo lažje ponoči vzamem ven ko se hranima.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:02:10   
Anonimen
Pri nas je bila dolgo čista tema. Ko pa je začel Tibor komplicirat, kot najbrž začne (skoraj) vsak otrok, da pač nekaj išče, da bi bilo drugače, da ja ne bi spal ali karkoli v zvezi s tem, je pa fino kaj spremenit, karkoli, pa je potem spet O.K. Samo toliko, da ima v zavesti, da sedaj je pa nekaj drugače in bolje, in spet zadovoljno spi dalje. No, pri nas je bila ena takih "sprememb" tudi lučka. Imamo  pa prav tisto nočno, majhno, na senzor, tako da je skozi v vtičnici.

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:07:25   
urbancek
Pri nas imamo prižgan globus, ki omili svetlobo, žarnica pa je 15 vatna, tako da je ravno toliko svetlobe, da se malo vidi. V tmi je večjega strah, pa tudi prima je, ker mi ni potrebno prižigati ta velike luči, ko grem v posteljico po tamalega.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:14:13   
tincci
Mi imamo v spalnici tisti malo lučko v štekerju prižgano, da ponoči najdem tamalo. Pa tudi njej je fino, če vidi kakšno senco, se mi zdi.

(odgovor članu urbancek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:21:54   
Jančika_
Ko sva ugotovila, da pri mojih starših, ki imajo polkna, zjutraj spi tudi po dve uri dlje, sva dala delati roleto in od takrat ima trdo temo in res spi dlje. Prej je imel samo žaluzijo, ki je prepuščala dovolj svetlobe, da se je videlo vse (zunaj na parkirišču imamo namreč kar močno luč).

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:25:27   
Barči78
Na začetku sva res puščala prižgano lučko v sobi, mogoče kakšne 2 meseca. Sedaj pa spi v temi.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 12:39:26   
Minka Pobalinka



Pri nas zaspi s tisto malo lučko, ki jo vtakneš v vtičnico, kasneje jo ugasnem.



(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 13:26:20   
urška
v temi, že od vsega začetka.
zdaj pa sploh, ko imamo zvečer obred, da najprej pomaha lučkam na ulici papa, potem pa spustimo roleto in hop v posteljo....

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 14:01:06   
BibaJ
Prvi teden smo imeli medlo svetlobo, potem pa temo. Se mi zdi, da zato tudi dobro spi in prespi celo noč.

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 14:06:17   
Andra
Pri starejšem smo imeli kar 9 mesecev prižgano lučko ponoči (tako, da je komaj dajala kaj svetlobe od sebe). Bal se je teme, to pa zato, ker imajo v porodnišnici takšen butast red, da morajo vse noči goret luči in otrok se navadi tega.
Pri tamali, pa sem že v porodnišnici ugasnila luč in ni bilo nobenega problema. Navadila se je na temo in lepo spančka.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 14:14:35   
Anonimen
Pri nas gori lučka... Mali se še vedno ponoči ene sto petdeset krat doji, torej rabim lučko tudi jaz, da mu ne tiščim bradavice v uho ali nos user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 14:59:21   
valči
user posted image  ima v sobi vso noč prižgano mini lučko,tisto,ki gori v vtičnici-teme se boji.
user posted image  pa spi vso noč brez problema v trdni temi.

Sin še se sedaj prebuja,pa bo marca star 3 leta,hčera pa od drugega meseca prespi vso noč in je stara 11 mesecevuser posted image .Kako smo si različniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 16:12:52   
teta beta
Zvečer se dojiva ob nočni lučki, dokler ne zaspi, nato jo prestavim v kinderpet in imamo trdo temo. Tudi če se ponoči zbudi (redko) prižgem luč samo, da jo prestavim k sebi, nato pa ugasnem luč in jo dojim kar v temi in potem spi zraven naju do jutra. Kadar sva s tamalo doma pri mojih, pa spiva celo noč skupaj, imam pa dve sobi skupaj, zato v prvi pustim vžgan računalnik, da najdem pot do postelje, nato pa se sam ugasne in spiva v temi. Če ponoči slučajno ne najde zize, imam pri roki mobitel, da malo zasveti. Ampak tam na enem oknu nmam čisto spuščenih rolet, tako da ni tako trda tema kot tu pri fantu.

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 16:25:15   
Anonimen
Mi nimamo prižganih lučk, ker ne zastiramo rolet in nam sveti ulična razsvetjava rano toliko, da mu vidim ustece, ko ga dojim.

(odgovor članu teta beta)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 18:47:31   
Sofi
Ko se je naš tamali rodil, smo v spalnici navadno stikalo zamenjali s takšnim, ki ga obrneš na željeno stopnjo osvetljenosti. In prvi teden smo luč imeli prižgano ravno dovolj, da sem ga videla kaj dela...bila sem prepričana, da otroku to paše in da se teme boji, saj je bila to praksa tudi v porodnišnici.
Kaj kmalu pa smo ugotovili, da otroku trda tema najbolj paše, veliko bolj mirno je spal in od takrat spimo v temi. Ko sva se ponoči še dojila, sem stikalo obrnila na čisto malo svetlobe, da nisva doživljala nepotrebnih šokov in prebujanj. Sedaj pa tako in tako spi vso noč, pa tudi dnevna svetloba ga ne moti, saj se vstajamo šele ob 9-10 (trkam na les).
Kaj še nas čaka bomo pa šele videli.

LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Trda tema ali lucka ponoci?
1.1.2006 19:53:37   
Badeja
Pri nas je vklopljena nočna lučka, dokler ne greva spat. Potem ugasneva tudi to lučko. user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Imena...
lorby007

Ker je potrjeno, da bo fantek, pa me zanima najbolj všečno ime na tri črke.

Val (24%)

Nej (12%)

Jon (13%)

Jaš (5%)

Nobeno od naštetih (45%)


Število vseh glasov: 306

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!