Ste se držale tega...... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Po porodu



Sporočilo


Anonimen -> Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:14:44)

da 6 tednov po porodu niste brale,gledale televizijo,...v glavnem obremenjevale učk?Jaz sem se tega držala.Vem da je to stara vraža ampak jaz sem se 6 tednov res merkala v vsem.Pa ve???




Anonimen -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:16:11)

Še med rojevanjem sem skoraj buljila v display od GSM-a... kaj šele, da bi se držala česa takega... Zakaj pa? Od kod pa ta vraža?




Marogica -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:17:36)

Ne, jaz se tega nisem držala. Če pa odkrito povem, nisem imela ravno volje, da bi gledala TV, ker sem bila enostavno preutrujena, zaradi manjkajočega spanja. Brala pa sem.




cmokec -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:18:29)

Ne vem če to velja tudi za po CR, ampak jaz nisem sedaj nič pazila. Po prvem porodu pa sem se držala 6 tednskega mrka. Če se prav spomnim, je to povezano s posledicami od pritiskanja med porodom, da se oči povrnejo v prvotno kondicijo.




Anonimen -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:19:15)

Ne, jaz se nisem držala. Imam dioptrijo, -3,5 in -5,5, pa se mi ni po porodu nič povečala.




Anonimen -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:19:22)

Ne vem..baje naj bi to škodovalo očem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image],pa nasploh naj bi ženska takrat bolj pazila nase.Porod,četudi lahek naj ne bi bil mala malca za telo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




muki1 -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:21:47)

Prvič slišim.....




CatJa -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:33:38)

Ne, se nisem merkala nič.




Jutra -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:35:39)

Pri tej temi se pa moram nujno javiti!!!

Veliko starih vraž temelji na izkušnjah, ki so se prenašale iz roda v rod. Marsikaj drži še danes, pa smo preveč sodobni in moderni, da bi verjeli v "neumnosti".

Jaz sem vedela za to vražo. Ampak nisem zdržala šest tednov[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Že po dveh tednih sem začela brati in si vzela čas tudi za internet. TV-ja pa itak nimam.

Danes mi je ZELO, ZELO ŽAL, da se nisem držala tega nasveta. Sem slabovidna in vid se mi je poslabšal. Tudi vaje za oči mi ne bodo povrnile prejšnje ostrine vida. Operacija enega očesa je bila pa itak samo delno uspešna.

Zato čisto vsaki ženski, tisti, ki dobro vidi in takšni, ki ne, polagam na srce, da naj to storijo zase, za svoje učke. Samo ene imate, a se zavedate tega?





Sofi -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 22:55:05)

To prvič slišim. Sicer sem pazila, da sem čimveč počivala (hvala tašči in tastu, ki sta imala ravno prva dva tedna dopust in sta kuhala, likala...) ampak, ko je mali spančkal, sem pa gledala TV, bujila v računalnik...
Z vidom nimam problemov (že trkam), kdaj se pa to pokaže?

LP




Jančika_ -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 23:31:26)

Še v porodnišnici sem prebrala 200-stransko kriminalko z naslovom Fatal[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], pa me ni ubilo. Med samo nosečnostjo se mi je vid poslabšal, po porodu sem prišla na prejšnjo dioptrijo.




Aleksandrin -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 23:42:13)

Nisem se nič pazila, sem pa slišala že za tole, ja.




KODA -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 23:46:13)

Tudi jaz se nisem nič pazila,sem pa tudi že slišala za to.




KIRA -> RE: Ste se držale tega...... (27.12.2005 23:57:04)

PAPALAPAP. SAMO VRAŽA. totalna neumnost. vsega pa res ni treba verjet.




Leni72 -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 8:09:32)

Brala, bulila v TV in računalnik, pa glavo sem si tudi oprala...[sm=smiley2.gif]




*zvezdica* -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 8:24:19)

Nisem še rodila...sem pa že kar krepko noseča....pa me zanima česa naj še ne bi počele po porodu??? Tud jaz sem slišala o branju pa o umivanju glave (zakaj pa to???))...pa da naj bi prve 3 mesece smrt pod posteljo čakala....kaj je s tem???




NinaŠ -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 8:41:28)

Sama se sicer nisem držala tega - TV, PC, časopisi so me spremljali takoj od prihoda iz porodnišnice, vendar sem tudi sama slišala in brala, da naj 6 tednov po porodu ne bi obremenjeval oči z branjem in gledanjem TVja - iz razloga kot ga je navedla "cmokec".

Tista o umivanju las je pa ostala še iz časov, ko stanovanja niso bila ogrevana (in ni bilo fenov) in si kaj hitro fasal prehlad ponavadi še kaj hujšega, če si z mokro glavo okrog letal.

LP




petraz -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 13:00:49)

Jaz se tega nisem držala, saj so nam že v porodnišnici prinesli anketo za izponiti. Tudi doma sem kdaj kaj prebrala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Anonimen -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 13:03:28)

js sem že v porodnici brala in križanke rešvala. doma pa tut tv gledala. kva pa nej bi počela sj mi je blo dolgčas za umret!




Katrin -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 13:21:07)

Sem se trudila čimbolj paziti nase in na svoje zdravje. TV nisem gledala, sem bila preveč utrujena, brala pa sem in sicer Mojega malčka in razne nasvete o negi dojenčka.

Lp [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zoya24 -> RE: Ste se držale tega...... (28.12.2005 17:45:14)

Jaz sem se, ampak bolj po nuji, saj so me začele boleti očke in glava, če sem gledala Tv več kot pol ure. Mati narava očitno ve, kaj je najbolje.




Abby -> RE: Ste se držale tega...... (22.1.2006 20:10:04)

Ce bi si lahko privoščila tak luksuz, bi se že pedenala. Tako sem bila pa vesela, če sem se lahko tu in tam vsaj za hipec zleknila.




beli -> RE: Ste se držale tega...... (24.1.2006 14:48:23)

Halo!

Jaz nisem gledala tv-ja in brala, ker mi ni pasalo. 1 mesec sigurno skoraj nič. Ko je bil dnevnik, sem raje samo poslušala. Oči sem imela zelo utrujene. Zdelo se mi je, da še slabše vidim kot prej. Da si pa las ne bi prala, pa ne bi zdržala. Če sem že tako od nespanja slabo izgledala, pa sem se morala vsaj malo urediti.

pa pa




Barbela -> RE: Ste se držale tega...... (25.1.2006 12:49:12)

Ne, nisem se držala tega.




soncek&luna -> RE: Ste se držale tega...... (25.1.2006 13:05:31)

IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

PAPALAPAP. SAMO VRAŽA. totalna neumnost. vsega pa res ni treba verjet.


to ni samo vraza... jaz se nisem pazila in sem v porodnisnici prebrala samo en clanek iz revije pa so me glava in oci naslednji dan bolel za znoret... pa tudi, ko sem prisla domov nisem zdrzala in sem prekmal bulila v racunalnik... posledica... glavoboli...
je pa odvisno od posameznika sigurno....




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>