Hrana pri osemmesečnikih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Naty*Taja -> Hrana pri osemmesečnikih (26.12.2005 17:20:17)

Zanima me kolikokrat na dan, kolikšno količino in kaj (recepti) dajete svojim osemmesečnikim jest?
Naš mislim, da slabo prenaša mleko, zato smo ga zaenkrat malo ukinili, zdej mi je pa idej zmanjkalo, kaj hudiča mu nej dam jest še poleg sadja, zelenjave, juhic..?
Prosim za nasvete.
A je mogoče tu gor katera, katere otrok je alergičen na kravje mleko?
Našega tako močno zvija po njemu, pa me zanima ali je to samo zato, ker ga še ne prebavlja, ali je to alergija?
Najlepša hvala za odgovore.




taška30 -> RE: Hrana pri osemmesečnikih (26.12.2005 17:28:39)

Zakaj mu pa ne daš adaptiranega, če mu kravje ne paše? Ne ga ukinjat, ker otrok do enega leta rabi 500ml mleka na dan oz. mlečnih izdelkov.
Če bi bila alergija, bi verjetno dobil še kakšne pikice po telesu, ne le zvijanje. Ne vem.

Sicer pa:
6-7-ih: dojenje (količina[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , vedno manj, se bojim)
10-ih: sadje s skuto ali jogurtom (100-150ml)
14-ih: zelenjava + gris ali krompir ali riž ali poletna + rumenjak občasno + kisla smetana (200-250ml)
17-ih: flaša adapt. mleka z piškotom (100-150ml)
20-ih: mlečna kašica (100-150ml)

Uf, zdajle gledam tole, se mi zdi da ful malo poje, do tistih 500ml mleka sploh ne pridemo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Naty*Taja -> RE: Hrana pri osemmesečnikih (26.12.2005 17:49:19)

Ja Taška, sej sem mu dala aptamil, sam en dan sem probala nič, da sem vidla če ga res od mleka šraufa! Če bi bil pa alergičen, pa itak tudi aptamila nebi smel, ker je baje na "kravji" osnovi!?Hvala




b.nika -> RE: Hrana pri osemmesečnikih (26.12.2005 21:59:35)

Pri nas imamo okoli 10. dojenje, ob 13.kosilo ( krompir, riž, kus-kus, jušne testenine, testenine, vse vrste zelenjave, meso-puranje, telečje, piščančje, zajec, 1x na teden rumenjak, kisla smetana...), ob 17. malica ( sadje, skuta, piškotek, jogurt ) in okoli 20.večerja ( razne kašice )+ dojenje.




Stran: [1]