kožica na lulčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nejča -> kožica na lulčku (22.12.2005 22:57:54)

Malo sem zmedena: v šoli za starše so rekli, da pustimo kožico pri miru, na nefrološki kliniki me je nadrla, zakaj ne "telovadimo" z njo vsak dan, v pediatrični bolnici so jo pustili na miru, drugje spet berem da je treba to dol vlečt, itd....
Kaj ve delate oz. kaj je prav?




urška -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:08:29)

ja seveda jo moraš dol vlečit, ampak samo toliko kolikor gre. pa potem tam malo obrišeš z robčkom ali pa mokro pleničko.
koliko pa gre je pa fino da ti nekdo pokaže, če še nimaš filinga. men je naprej patronažna potem pa še sestra pri pedijatrinji. potem se pa itak že navadiš.
lahko pa tudi mož poskusi, ima verjetno bolj filing za to.




bobek05 -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:12:14)

Meni je patronažna rekla, da jo je treba nežno dol potegnit (do koliko pač gre) in čisto narahlo namazat z otroškim mandljevim oljem in to delam že od Anejevega rojstva...  - ni imel nikoli nobenega vnetja ali česa podobnega.

To je baje dobro delat, da nimajo kasneje problemov, ko jim v OŠ na sistematskih pregledih dol vlačijo in če ne gre - operacija! (ji po moje tudi ni nek velik halo...)

Mogoče dela katera drugače... Jaz sem se pač odločila poslušat patronažno (ki je tudi moji mami pomagala pri meni in moji sestri).. Ženska ima 40 let izkušenj in jaz ji zaupam.




bobek05 -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:13:04)

Aja, jaz mu jo dol potegnem vsak dan po kopanju (je koža bolj mehka in raztegljiva)..




kofetek2010 -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:27:10)

ko smo pri nas začeli s tem, sem mu pred kopanjem kapnila kapljico olja in potem v vodi kožico lepo dol potegnila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
no sedaj že enih par let to dela sam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] brez olja odstranjuje skuto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




piščanc -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:35:17)

jaz tud še vedno ne vem. naš ima kožico čitsto trdno na glavici, da je sploh ne morem premakniti, glavica ne pogleda ven niti pod razno.

na začetku mu je ena pediatrinja potegnila dol, da je malo zakrvevel in potem smo trenirali... ampak stanje je spet enako. tako, da jaz zdaj čakam, saj treniramo še, ampak tak nikamor ne gre




Anonimen -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:43:47)

Meni so rekli pustiti pri miru in sem.




KODA -> RE: kožica na lulčku (22.12.2005 23:56:21)

Jaz sem to tudi pustila na miru.Zdaj pri treh letih,mu je to poštimal urolog.




čebelica maja -> RE: kožica na lulčku (23.12.2005 7:16:47)

Tko je: eni rečejo pusti pri miru, eni pa da telovadite???
Jaz sem mu zelo nežno potegovala 1x na teden (oz. ko sem se pač spomnila) in sem res bolj pazila kot ne. Potem pa pridemo k pediatrinji in mu je full na silo potegnila, da se je seveda zatrgal in je imel potem čist rdeče in razdraženo. Je potem cel dan doma jokal kadar je lulal, ker ga je peklo. Zdaj pri dveh letih ima kar ok. - se da kožico lepo potegnit dol, mogoče se še malo drži ampak ni sile. Po mojem obrezovanje ne bo potrebno?




zoya24 -> RE: kožica na lulčku (23.12.2005 9:05:56)

Jaz mu jo vsak dan po kopanju (ali tudi ko se spomnim) narahlo potegnem dol. Ko je prišel iz porodnišnice pa tam do dveh mesecih je bila čisto zaraščena, postopoma, pa mi je uspelo, tako, da se zdaj že funo lulček vidi - je že precej široko. Jaz bi ti predlagala, da to počneš, če ne ti jo bo pediatrinja slej ko prej na grobo dol potegnila, pol pa boli.




Anonimen -> RE: kožica na lulčku (23.12.2005 9:51:22)

Meni je pediatrinja že na 1. posvetovalnici povedala, da naj potegnem po vsakem kopanju narahlo dol in očistim. sicer sem pa to počela že v porodnišnici, ker se mi zdi normalno da tudi tam spodaj očistiš in ne pusti umazano




Anonimen -> RE: kožica na lulčku (23.12.2005 22:22:55)

Meni je sestra na 1. pregledu rekla, naj po kopanju potegnem nazaj, vendar naj posebej nič ne čistim, ker se čisti samo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tehnofil -> RE: kožica na lulčku (9.1.2006 16:24:22)

Mi nismo dosti spraševali. Te stvari dela očka. Med vsakim kopanjem mu potegnemo kožico dol in z blazinicami prstov odstanimo skuto. Prve dvakrat je je bilo veliko, sedaj pa je sproti čisto. Ja kožico do kamer gre. Pri nas gre glavica sedaj čist ven.
l.p.




kuli -> RE: kožica na lulčku (9.1.2006 19:02:54)

Tudi mi potegnemo kožico malo dol pri previjanju. Zdaj smo nekje na polovici oz. malo več. Sin je star 8,5 mesecev tako da mislim da bomo do enega leta z glavico lepo zunaj.




Stran: [1]