kopanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


amy26 -> kopanje (6.12.2005 22:43:14)

Zanima me na koliko časa kopati dojenčka (13 dni sem star) ali je to vsak dan, tedensko in kdaj je najbolje, verjetno zvečer a ne?




babylove -> RE: kopanje (7.12.2005 11:10:49)

Praksa je različna, jaz sem ga kopala vsak dan (in ga še zmeraj, razen če je bolan); že v porodnišnici smo jih vsak dan kopali, tako da sem po prihodu domov to nadaljevala.




bebe&jaz -> RE: kopanje (7.12.2005 11:56:44)

To je tvoja odločitev, kako pogosto boš dojenčka kopala. Nam so v šoli za starše rekli, naj jih kopamo vsak drug dan samo v vodi, samo 1x na teden pa tudi s trdim milom. In to uspešno prakticiramo vse 3 mesece...
Kopamo se pa zvečer, ja, ker je takrat tati doma, da pomaga. Drugače pa ni nujno najbolje zvečer, ker so nekateri dojenčki po kopanju zelo vznemirjeni in zato še težje zaspijo. Saj ti bo kmalu sam pokazal kako in kaj!




Suzi* -> RE: kopanje (7.12.2005 12:41:17)

Mi kopamo vsak večer pred spanjem v vodi, 1x tedensko ga pa namilim. Ko je bil pa še tako majčken, ga pa nismo kopali vsak dan, ampak nekje na tri dni. Večerno kopanje smo uvedli zaradi rituala pred spanjem.




kati* -> RE: kopanje (7.12.2005 12:44:15)

po mojem je odvisno od tega kako uživa ... nam so vsi rekli naj ga kopamo vsak drugi dan, a smo ga enkrat na teden, ker fuul ni užival (pa pol tud midva z možem zdraven ne), pa se mi je zdelo neumno ga nekaj forsirat ... sem pa ga umila vsak drugi dan s krpo ... zdaj pri 2m pa Že uživa, zato ga umivamo večkrat




kati* -> RE: kopanje (7.12.2005 12:45:51)

ŠE TO ... kopanje imamo v večernih urah zgolj zato, ker je lahko mož zraven ... umivam pa ga zjutraj, ker se ponoči najbolj posvinja [sm=jezicek.gif]




Anonimen -> RE: kopanje (7.12.2005 13:46:14)

Mi kopamo vsak drugi dan in sicer pred večerjo in pred spanjem. Zelo redko namilimo. No, 1x na teden, ali na 14 dni.
Umivamo pa se vsako jutro (obrazek), pa tisti dan, ko se ne kopamo, zvečer umijem pod vratom, za ušesi, stopalca in dlani. No, tist kar je najbolj umazan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Petrolinka -> RE: kopanje (7.12.2005 20:54:56)

Pri nas je enak ritual kot pri Suzi*. Vsak dan. Enkrat tedensko milimo.
Kopamo pa v čebričku.




KODA -> RE: kopanje (7.12.2005 23:07:59)

Pri nas smo se kopali tudi vsak dan,namilili,pa 2x na teden.
Zdaj pa ko sta večja,jima natočim vodo v banjo in čofotata.Stuširam jih samo takrat,kadar pozno pridemo domov.




Stran: [1]