pumpica za nosek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ajnaa -> pumpica za nosek (28.11.2005 12:56:18)

mala ima čisto zapacan nosek, oziroma ji ves čas teče ven. Redno ji ga čistim s fiziološko, namažem s kremo Materine dušice. Ali moram uporbiti tudi pumpico? V nosku nima zapacano, ji pa sluz stalno teče ven?
Kaj moram paziti, da ne bo prišlo na ušeska?
Hvala za odgovore.




Grascakinja -> RE: pumpica za nosek (28.11.2005 14:07:01)

Seveda moraš spumpati. Če si sama prehlajena in samo šopaš fiziološko v nos, tudi nič ne zaleže; treba se je usekniti.
Upam, da bo šlo s čim manj joka.
Aja, če dojiš, ji lahko s kapalko nakapaš kako kapljico svojega mleka v nosek.




Marogica -> RE: pumpica za nosek (28.11.2005 15:01:11)


IZVIRNO SPOROČILO: pupa25

Seveda moraš spumpati. Če si sama prehlajena in samo šopaš fiziološko v nos, tudi nič ne zaleže; treba se je usekniti. .

Se absolutno strinjam in mi tudi pri obema tako prakticiramo.




Naja31 -> RE: pumpica za nosek (28.11.2005 22:04:43)

Meni je zdravnica rekla, da naj mu fiziolosko toliko not naspricam, da mu iz druge nosnice ven pritece in se na ta nacin nosek spuca. Mi tako prakticiramo in smo zdaj vec ali manj uspesno pozdravili en prehlad in hudo smrkanje, ki je trajalo vec kot 14 dni. Otrok mora biti v pokoncnem polozaju, ko brizgnes v nos, pa z brisaco ga ovij, ker bo drugace cist moker.




KODA -> RE: pumpica za nosek (29.11.2005 0:27:01)

Našedava pa mi tega nista pustila,tako ,da je to potem spucala sestra v zdravstvenem domu.




janjja -> RE: pumpica za nosek (29.11.2005 8:45:10)

Spumpaj ker drugače ne bo nič pomagalo!!!




Tiamo -> RE: pumpica za nosek (29.11.2005 10:06:47)

Najbolje je,da fiziološko pod pritiskom našpicaš v nosnico (jaz imam malo inekcijo, jo napolnim in pod pritiskom v nosnico) v sedečem položaju. Iz druge se kar vsuje voda in smrkel.  Naša mala še ne sedi sama in ko sva same doma, ji fiziološko našpricam v ležečem položaju v eno nosnico in takoj s pumpico spumpam vse ven. Postopek ponovim še z drugo nosnico.  Spumpam nosek vsak dan, tudi če nima zabasanga. Lp Tia74




Stran: [1]