sedenje ob opori (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janina -> sedenje ob opori (27.11.2005 18:06:00)

Pozdravček vsem ringarajčicam!
 
Imam eno vprašanjce za vas.Zanima me kdaj ste prvič dale svoje otročke sedet ob opori?Tako mislim v naročje ali pa kako drugače s podporo,za nekaj minut!
 
                      Hvala in lep pozdravček!




Lunca1 -> RE: sedenje ob opori (27.11.2005 18:08:08)

Žal se ne spomnim, smo jo pa že precej od začetka nosili pokonci, ker je v horizontali vpila.




mojcadamijan -> RE: sedenje ob opori (27.11.2005 19:04:56)

Naša pupica bo stara 7. decembra 4 mesece in ni šans da bi ležala če ne spi, tudi že sedi skoraj samostojno




Sofi -> RE: sedenje ob opori (27.11.2005 19:14:34)

Nam so že v porodnišnici svetovali podiranje kupčka v sedečem položaju, kar pomeni, da je dojenček star en dan že kar nekaj minut skupaj sedel. Ko so to videle naše babice so se seveda skoraj zgražale, ker to se pa ne sme, lahko škoduje hrbtenički. Zdravniki pa ta način podiranja kupčka zelo podpirajo. Mi smo te kupčke lažje ven "zvabili", ko je otrok bil na rami. Sem že malo zašla[sm=smiley9.gif]...
Vsekakor je moj otrok že od prvega dne vsaj nekaj minut na dan sedel, ob opori seveda. sedaj pri skoraj štirih mesecih hoče nonstop sedeti ali se sprehajati v mojem naročju, ker ga vse tako zanima. Le redko nam uspe ostati v ležečem položaju, razen ponoči seveda. Sedi pa zmeraj ob opori.

LP




sončnica14 -> RE: sedenje ob opori (27.11.2005 20:39:35)

Nam je ena fizioterapevtka rekla, da se otroka ne sme dati sedet ob oporo, lahko pa se ga ima v sedečem položaju v naročju. Otrok sme sedeti sam (ali ob opori)  šele takrat, ko se je sposoben sam spraviti v sedeč položaj. Rekla je še, da je najslabše, da otroka daš v kakšen kot na kavču.  To nam je rekla, ko je bil naš pikec star 6 mesecev. 
Tako da se mi tega izogibamo, razen v naročju seveda.


  




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.11.2005 21:33:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




KODA -> RE: sedenje ob opori (28.11.2005 0:34:39)

Jaz se spomnim kako sem samo enkrat v vozičku prestavila naslonjalo višje iz ležečega v polsedeče.Od takrat je bilo konec s ležanjem.




Stran: [1]