kri - popek - nujno!!!!!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 17:40:11)

Mojemu sončku je danes začela teči kri iz popka. Sicer ne zelo, ampak cel dan že malo rosi. Stari smo 13 dni in včeraj smo se 1. kopali.

A JE TO NORMALNO?

Kaj naj storim?




Katrin -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 17:42:55)

Mislim, da ni to nič hudega, popek se čisti.

Bi bilo pa dobro, če bi vseeno koga poklicala? Patronažno sestro? Jaz svojo še vedno pokličem, mi rada svetuje.

lp




rozi81 -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 17:43:20)

Pa je bila patronažna že na obisku za kopanje. Mi smo se kopali šele po 3 tednih. Jaz bi na tvojem mestu poklicala v porodnišnico in omenila tvoj problem. S tem se ni za hecat pa nočem te strašit.
Sporoči kako ste!

[sm=rozica.gif]




Anonimen -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 17:51:34)

Tudi pri nas ga je patronažna prvič kopala, ko je bil star 22 dni. Prej se popek še ni lepo zacelil. Kaj ga ni nič pregledala, preden ga je šla kopat?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 17:56:09)

popek je bil zaceljen, ko ga je patronažna včeraj kopala. Kri je temna - strjena, v notranjosti pa sveža.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.11.2005 17:57:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tincci -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 18:14:08)

Moja se je tudi včeraj kopala, stara 3 tedne. Je bil popek ok, pa je danes tudi krvav. Čistim s fiziološko, kaj pa čmo drugega. Enostavno ne kopaj otroka nekaj časa!




valči -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (23.11.2005 23:04:24)

To se je Lari zgodilo,drugi dan po kopanju in me je tudi panika zajela.Sem klicala patronažno,je pogledala in rekla,da ni nič hudega,da je žilca počla,ko se je zmehčala med kopanjem.
Tako kot st ti moje predhodnice rekle,nobene panike,par dni ne kopat,pa bo ok.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Wilson -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (24.11.2005 8:15:21)

¸Če samo rosi ni nič hudega. Vendar pa kljub temu, če čez dva dni nebo boljše, pokliči pediatra. Ponavadi to traja le dan ali dva, v časih pa tudi dalj časa in takrat dobi otroček K vitamin za strjevanje krvi. Ker pa je to v bistvu popkovna ranica, in se lahko tudi vname, se zato, zdaj nekaj časa ne kopajta, popek pa čisti z alkoholom. Lp




mana7 -> RE: kri - popek - nujno!!!!!! (24.11.2005 8:27:04)

Temu se reče rahli granolom popka, vsaj tako je rekla patronažna, ko se je to zgodilo moji Lari!Temeljito ji očisti cel popek, obrni ga navzven, pa z alkoholom, potem pa eno gazico fajn premoči z alkoholom in jo prilepi čez popek.Tako pusti en cel dan in potem bo bolje!

L.P




Stran: [1]