Rdečica na zatilju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


doroteja23 -> Rdečica na zatilju (10.11.2005 20:54:38)

Mene pa zanima ali ima vaš malček tud rdeče flakce na glavici od zadaj. Je možno da ima to od ležanja in se zriba? Moja [sm=zmeden2.gif] pikica ima te fleke, vendar minejo in se spet pojavijo.




Anonimen -> RE: Rdečica na zatilju (10.11.2005 20:57:14)

Če minejo in se spet pojavijo, potem ne vem. Edino če je možno, da so kdaj bolj izraziti, kdaj pa manj. Ker če so skozi prisotni, potem je to najbrž še od rojstva, ko imajo včasih dojenčki po vekah in (ali) na zatilju take rdeče flekce. Če je to to, potem bo izginilo.




Marogica -> RE: Rdečica na zatilju (10.11.2005 20:59:35)

Težko je napisati, kaj to točno je, ker jih ne vidim. Možno pa je, da so od tega, ker se otrok poti(zatilje je vedno dober znak ali je otroku prevroče), ali ker ga je kaj tiščalo, lahko pa je alergičen na mehčalec/prašek, ali pa samo malo preobčutljiv.
Vendar poizkusi najprej prekontrolirat, če ni samo poten in ga pač malo manj obleči. Saj kurite doma, ali ne?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.11.2005 21:05:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Veverička -> RE: Rdečica na zatilju (10.11.2005 22:50:29)

Blaž ima tudi te flekce na zatilju (v bistvu skoraj na glavici), včasih bolj, včasih manj izrazite. Pediatrinja je rekla, da bo sčasoma verjetno (ni pa nujno) izginilo in da je to od rojstva.




mimica -> RE: Rdečica na zatilju (11.11.2005 7:32:31)

če minejo kar tak in jih enkrat imadrugič ne, verjetno ni alergija. Verjetno ima zribano. Moj ima to konstantno od enega slinčka. Lahko pa da ima tudi od etiketna majčkah.




ninocka -> RE: Rdečica na zatilju (11.11.2005 10:21:33)

Moj ma tud tak rdec flekec na zatilju - to je storkljino znamenje, ki do enega leta izgine. Od kolegice je imela na vekah, pa je do 8 mecsa slo stran. 




Anonimen -> RE: Rdečica na zatilju (11.11.2005 10:23:32)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]Ja to je štorkljino znamenja ja, Nik ima tudi to.nO SEVEDA, ČEMISLIMO ENAKO![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]