Ves čas spi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


simona2 -> Ves čas spi (29.10.2005 19:22:45)

Moja dvomesečna sončica čez dan ogromno spi tako, da me že prav skrbi ali je to običajno. Danes smo šli v Avstrijo in je spala od 9.30 do 16.00, ko smo prišli domov. Vmes sem jo komaj zbudila, da je nekaj malega pojedla ob 12.00 potem pa do štirih nič. Res ima zelo zamašen nosek in najraje kar predremlje. Ali so vaši malčki tudi taki, meni vse mamice tožijo, da dojenčki vse manj spijo, moja pa skoraj vse več. Prav tako je sedaj dosti manj pridobila na teži, prvi mesec kar 1300g sedaj pa samo 500g v 3 tednih. Prosim, za kakšen pameten nasvet kaj narediti. 




ZARA -> RE: Ves čas spi (29.10.2005 19:42:15)

Simona, jst imam podobne izkušnje...do 6 meseca je samo jedla in spala...včasih sem jo prov pogrešala, pol sem se pa počasi navadla...in isto je pridobivala na teži manj, pa ji nič ne manjka...čez dober teden bo stara 18 mes pa ima blizu 10kg...samo da se redi, pa da ne gre na dol [sm=smajl.gif]
Jst sem se presekirala še in še, zdej pa vidm, da je tako pač moralo bit...
lpk




kimi -> RE: Ves čas spi (29.10.2005 19:49:19)

Mogoče bi pa vprašala pediatra ko boste v posvetovalnici.Ti bo on najbolje svetoval in te potolažil pa še ti boš mirna.Kar vprašaj zato pa so tam.Drugače pa moja skoraj 3 mesečna punčka tudi dosti žura vsaj 6 ur na dan je budna




Anonimen -> RE: Ves čas spi (29.10.2005 21:15:21)

Moja nečakinja je prespala celo sestrino porodniško, skoraj je ni poznala, ko je šla sestra delat, ni bilo prav nobene panike, ker sploh ni bila čisto nič navezana na mamico, ker je skozi spala. Vmes so jo tudi imeli pri zdravniku, ki ji je dal pregledat kri, ampak je bilo vse O.K. Če zdravnik pravi, da je O.K., potem se ne sekirat in bodi vesela, da imaš tako zadovoljnega otročka.




simona2 -> RE: Ves čas spi (29.10.2005 21:19:21)

Ma saj se ne pritožujem, samo skrbi me, ker ne je dovolj. Nekaj časa se super dojiva, nato začne štrajkat in tako iz dneva v dan. Pije največ po po 15 včasih pa tudi samo po 5 minut, zato se seveda to pozna tudi na teži. Čez dan spraviva komaj 6 obrokov skupaj, čeprav pleničke pa sta ponavadi pokakani najmanj 2 polulane pa skoraj vse, ko jo previjam.




Anonimen -> RE: Ves čas spi (29.10.2005 21:26:26)

Kako pa je s tem, s hranjenjem, pa res ne vem. Moja nečakinja je ob prvi posvetovalnici, toerej po enem mesecu, imela nižjo težo kot ob porodu. To vem. Pa vsi so navijali, naj doji, pa doji, pa doji. No, potem je pa seveda nehala in ji začela dajati po steklenici, pa je bilo s težo v redu. Je začela napredovati.




Stran: [1]