Mozoljčki po obrazu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


teja++ -> Mozoljčki po obrazu (29.10.2005 10:10:31)

Ojla!

Imam skoraj en mesec staro punčko in so se ji pojavili majhni mozolljčki po celem obrazu. Ali je to normalno?
Kdaj ponavadi izginejo oz. kako lahko pomagam, mogoče s kakšno kremo?
lp




miševi -> RE: Mozoljčki po obrazu (29.10.2005 10:51:30)





Zdravo!

Nič ne skrbi, tako se koža čisti in je to čisto vsakdanji pojav pri toliko starih dojenčkih. Trajalo bo še približno od 14 dni do 1 meseca. Kaj narediti: če kaj delaš ali pa ne, izginejo. Jaz svojega nisem hotela obremenjevati s kremicami (še bolj pore zapreš), sem ga pa vsake toliko umila s kamiličnim čajem (malo bolj močen čaj - ko je mlačen, potopiš vanj vatko ali pa cunjico in umiješ).

Lp






Anonimen -> RE: Mozoljčki po obrazu (29.10.2005 11:39:16)

Ja, to se koža čisti. Če so podobni zdrobu. Nikar jih ne stiskaj! Bodo izginili sami od sebe. Pri nas (4 mesce) včasih še kakšnega najdemo...sploh takrat, ko je Gašperju vroče se mu naredijo.
Ne skrbi. To je normalno. Razen, če niso rdeči...pol pa je to druga stvar [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




maya_slo1 -> RE: Mozoljčki po obrazu (1.11.2005 9:17:21)

Moj dojenček je imel in še ima rdeče zdrobu podobne mozoljčke, take da koža deluje hrapavo ko pobožaš, po obrazu in nekaj malega po telesu in na rokicah...zdaj sicer že izginjajo...mi je patronažna sestra rekla, da je to alergija na nekaj kar sem pojedla, ker dojim.




Stran: [1]