jokanje vsak vecer od 18-20 ure (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


renata -> jokanje vsak vecer od 18-20 ure (27.10.2005 22:27:49)

Pozdravljene!
Zopet sem po dolgem casu na klepšetu, ampak ker sva bila z malckom sama ves cas ker je bil oci na terenu je mamica tako samo dol padla in ni imela energije za kaj vec. No sedaj pa upam da bo slo in vas vse lepo pozdravljam.

Imam eno prasanj. Zanima me ce je katera tudi ze imela problem da se ji je otrok vsak dan ob določeni uri samo jokal in mu ni nic pomagala. Mi imamo to sedaj od 18-20 ure vsak dan in mi je prav hecno, vsak pravi da si cisti plucka oziroma pušča paro ki se mu je nakopicila cez dan.

Mislite da je to ali je kaj drugega. Jaz vec ne vem kaj narediti.

No sedaj pa grem ajat ker bo noc spet kratka. Lep pozdrav[sm=zmeden2.gif]




Barči78 -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (27.10.2005 22:31:36)

Pri nas je bilo prva dva meseca isto. Okoli petih se je začenjalo, jok in še enkrat jok. Včasih sva jo kar v avto naložila in smo se peljali en krog, da je bila vsaj malo tiho.  Nismo več vedeli, kako ji pomagati. Sigurno bo minilo, pač krči.




Marogica -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (27.10.2005 22:42:28)

Tvoj otrok si ne čisti pljučka, temveč ima kolike, ki so značilne, da se pojavljajo točno v teh urah, kot si napisala. Kolike so črvičenje, kin nastane zaradi nedokončne razvitosti črevesja.
Mi smo imeli srečo in se nam je to dogajalo le 2 dni. Imam pa prijatelje, ki so to doživljali skoraj eno leto. Pomagati ne moreš kaj dosti, lahko masiraš trebušček( z brinovo kremo), dobijo se tudi kapljice (o teh ti bo znala katera več povedat, ki je imela ta problem), potem se pa počasi konča.
Upam, da bo pri vas čimprej minilo.




NinaŠ -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (27.10.2005 22:54:49)

Poizkusi vključiti sesalec, fen, napo, odpreti vodo... nekaj z enakomernim zvokom, mogoče bo pomagalo.
Pri nas se je to sicer pojavilo le nekajkrat, vendar je sesalec vedno pomagal - Anže se je hitro umiril in zaspal.

LP




Lunca1 -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (28.10.2005 6:41:03)

pri nas tudi prve mesece, pa nismo ugotovili ali so bile to kolike lai pa t.i. notranji nemir. Se je pa drla vsak dan od 17h do 22h.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




simona2 -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (28.10.2005 8:45:05)

Ja tudi pri nas je podobno in sprva so bili to res krči se pravi nekkao od 5 ali 6 tedna pa potem dobrih deset dni, vendar se stanje ni bistveno spremenilo niti po obdobju ko so se krči končali. Maša je pač zvečer nekoliko tečna bi človek rekel, kar nekaj jokca in mrmra, pa človek več ne ve kaj bi še naredil. Jo razvijeva, jo nahranim, se igrava z njo pa nič. Tako, da ni nujno, da so krči. Mša se je namreč prej dobesedno drla na vse grlo, se zvijala, bila čisto rdeča in se je videlo, da jo boli. No sedaj pa bolj tečnari. Včeraj je bilo sicer enih deset minut zopet hudo, vendar sem verjetno jaz, kaj takega pojedla. Tudi jaz upam, da se to stanje kmalu umiri in da ne traj več mesecev. LP in veliko veselja in malo joka.




tina104 -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (28.10.2005 17:53:46)

naš je tudi zvečer ponavadi od 19. do 22. jokav. pomaga mu nošenje - skoz je na rokah, pa po možnosti moramo z njim hoditi čim bolj poskočno.




miševi -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (28.10.2005 21:59:36)




Mi smo ob odhodu domov dobili navodila, kjer je pediatrinja napisala, da mali otroci zelo radi jokajo ob teh urah. Vzrok naj običajno ne bi bili krči. Pomaga ponavadi nič - olajša se lahko le s pestovanjem, petjem, hojo, cincanjem - v glavnem s crkljanjem.






krompircek -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (29.10.2005 19:16:33)

 
ojla!
pri nas e bilo isto od 7-10 dva meseca.
sedaj ko smo stari 4 mesece ne jokamo več [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] najverjetneje so krči




kimi -> RE: jokanje vsak vecer od 18-20 ure (29.10.2005 19:51:58)

Kot pravi NinaŠ pri nas je tudi sesalec pomagal.Ampak sem tudi jaz pazila kaj jem tako da ko je rpvič dobila krče sem vedela da zaradi ad3 vitamnovk ki sem jih do 3 meseca ukinila,ker se je cel dan drla.Sedaj pa ima navado da se od 18 do 22 ali 23 samo dere in hoče bit na joški.Prava norišnica ampak vsaj potolaži jo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stran: [1]