|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se ena o spanju :)
21.10.2005 10:42:00   
zmajček
Ali je morda kaksna neprespana mamica sprobala metodo Pantleyeve iz knjige Otrosko spanje - brez joka v sanje? Kaksne so vase izkusnje? nas skoraj 11 mesecnik namrec nikakor se ne misli spati ponoci, pa bo treba pocasi nazaj v sluzbo...

Se ena kronicno neprespana user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 10:49:32   
anamia
Jaz jo sprobavam zdaj en teden...na začetku je bilo katastrofalno...je pa fajn, ker mi je začela čez dan spat po dve uri skupaj...ponoči pa smo skenslali že dva zizanja, zdaj jo lahko pomirim že s tem da prižgem lučko in jo primem za roko in rečem šššššššššššššš....in zaspi.
Ne obupat....vztrajaj...

(odgovor članu zmajček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 10:59:40   
taška30
Jaz sem to knjigo naročila že več kot mesec nazaj, pa je še nisem dobila. Ne vem, jim jih je zmanjkalo? A bi bila ena tako prijazna in v parih stavkih opisala za kaj gre?

(odgovor članu anamia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 11:15:10   
anamia
Se gre o tem, da otroka daš spat brez joka, brez flaške, brez joške...naj bi bil uspeh zagotovljen v 10 ih dneh-vsaj kakšna sprememba...najprej moraš uvesti obred pred spanjem, ki naj bi bil vsak dan enak in ob isti uri in eno uro pred predvidenim spanjem, to uro naj bo okoli otroka čim manj hrupa, svetlobe....mu daš jest in potem ga v postelji božaš, mu poješ pesmice,skratka naj bi sam zaspal...in seveda vse naj bi si pisal...ponoči pa, ko se zbudi, če ne gre brez joške ali flaše, mu takoj, ko začne bolj počai vleči vzameš iz ust, če še išče, ga pristaviš in šteješ npr. do 10 in postopek ponoviš...pol pa itak zaspi...tako ponavljaš vsak večer, vsakič prej zaspi, dokler ne pride večer, ko mu daš roko pa že spiuser posted image ...
Težko je tako na hitro napisat poanto...ker vsak otrok rabi svoj način za spanje, katerega sproti ugotoviš...
Sposodi si jo v knjižnici...na netu si poglej v vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov COBIB.SI , če imaji knjigo v kakšni tebi najbližji knjižnici in si jo sposodi tam...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 11:21:53   
zmajček
Anamia, to si me ohrabrila. Toliko ste dosegli v tako kratkem casu user posted image   Se bomo morali tudi sami res lotiti. Sedaj smo bili bolani, pa zobki, ni bi primeren cas... sedaj pa nic vec izgovorov! 

(odgovor članu anamia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 11:29:43   
anamia
Ne se ustrašit, ko boš kakšno noč rekla "Pa naj joka!", ker ti bo dovolj...mine...daj otroku čas, da se navadi...mi še nimamo zobov in me vse še čaka, ma sem vztrajna, ker mi ni do tega, da bi jo mogla poslušat jokat, ker tudi sama ne maram  jokatuser posted image

(odgovor članu zmajček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 14:07:45   
hanita
Mi delamo tako že odkar je imela dva meseca in to pa zato, ker nam je na morju prespala enkrat celo noč , od 21-6 in torej se  nam je zdelo, da punca zmore brez hrane. Potem smo rekli, če je lahko enkrat bo tudi 2x in 3x in smo vztrajali, tako kot ste napisale ve, duda, božanje, šššš in itd. Obreda pred spanjem pa se že od začetka strogo držimo, no od začetka od enega meseca, prej je itak težko imet nek red. Najprej umivanje , preoblačenje, vse v malo zatemnjeni sobi, potem hranjenje, ravno tako v temi in tišini in punca razume, da je treba spat. Je pa res, da kašna noč mine brez zbujanja, včasih pa se zbudi in nič od tega ne pomaga, začne tulit in je treba dat na joški, ker drugače ne gre, in se nam ne da stat pri posteljici eno uro in jo držat za roke ,si mislim, da pač lahko kaj sanja ali je nemirna. Nekoč sem brala v neki reviji, da se otroka naj ne bi hranilo ob tistih urah ponoči, katere je nekoč že prespal, torej, če je spal že od 9-3, naj ne bi jedel ob dveh  recimo, ampak eno je praksa, drugo teorija, meni ne uspeva vedno, a počasi upam, da bo ratalo.

(odgovor članu anamia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se ena o spanju :)
21.10.2005 21:25:54   
tasika12
Pozdravljena,
tole knjigo Otroško spanje..... sem pred par dnevi kupila v knjigarni, in tako metodo uporabljam že štiri dni. Moram povedat da točno to sem hotela tudi sama vprašat - kakšne so izkušnje drugih pri tej metodi. Jaz moram reči da sem kronično neprespana, ker to kar se dogaja zadnji teden je groza. Ta mala je stara dobrih sedem mesecev in se ponoči zbuja na uro, uro in pol in tako celo noč; oziroma proti jutru še pogosteje. Moram povedat da sem že čisto na koncu z močmi. Upoštevam svoj načrt spanja in kar je pozitivno v najinem načrtu je to, da jo dajem sedaj prej spat namesto ob devetih sedaj uvajama obred že od sedmih dalje. Uspelo mi je tudi da je dvakrat zaspala brez pristavljanja na dojko. Sedaj mi je ena gospa svetovala  naj jo skopam v vodi kateri sem dodala vodo v kateri sem prej prekuhala timijan - bomo videli če bo kaj pomagalo - to sem prakticirala danes. 
Me pa res zanima kakšne izkušnje imate tudi druge? Prosim za še kakšen predlog glede spanja.
Hvala
Nataša

(odgovor članu zmajček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?