Mleko, ki ostane... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


pety78 -> Mleko, ki ostane... (19.10.2005 15:01:27)

Punce, mene pa zanima, kako je z mlekom v flaški, ki ostane (z mojim mlekom, ki si ga črpam), če recimo dojenček ne poje vsega. A ga lahko dam nazaj v hladilnik in ga kasneje poje?

Sem ga pa sčrpala zjutraj in ga dala v hladilnik, potem sem ga pa zagrela. Sedaj ga je pa kar veliko ostalo, glede na to, da mi ga primanjkuje.

Hvala!
Petra




lex -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 15:08:54)

Ja jaz sem tud tako delala in je čist OK.

Je pa lepo najti koga iz istega konca[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][sm=smiley31.gif]




Petra P. -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 15:15:39)

Svoje mleko smeš samo 1x pogrevat! Vprašaj patronažno sestro in/ali pediatra, ampak nam so rekli, da ne. Smo pa, kadar je bilo mleka veliko, ohlajeno mleko premešali (da se je maščoba enakomerno razporedila) in ga potem le pol odlili v drugo stekleničko, ki smo jo pogreliu. Polovicaje ostala v hladilniku. Tam je lahko 3 dni - brez vmesnega pogrevanja!




Barbela -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 16:05:07)

Res je, ni fajn mleko večkrat pogrevati - zaradi bakterij. Bolje je, čega pogreješ le toliko kot misliš da bo pojedel, potem pe še tako lahko dodaš, če še hoče jest. Bolje je tudi, če ga shranjuješ v stekleni posodi s pokrovom - spet zaradi bakterij, največ 24 ur v hladilniku.

lp, B.




miškolina -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 16:16:31)

Kot so že predhodnice povedale: tako svoje kot adaptirano mleko lahko v hledilniku shranjuješ 24 ur, pogreješ pa ga lahko le enkrat, ne večkrat.




babylove -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 17:47:21)

Mleko se ponudi samo 1x, kar ostane v steklenički, se zlije proč in se ne shranjuje. Razlog je možnost razvoja nevarnih bakterij na mleku, ki je prišlo v stik s slino. Iz istega razloga se tudi stekleničke, ki se uporabljajo za mleko, sterilizirajo, medtem ko sterilizacija stekleničke z vodo ali čajem ni tako obvezna.

Če je težava v kvantiteti mleka in ga je dejansko škoda zavreči, poskusi ponujati manjše količine in po potrebi dodajati v stekleničko, tako boš porabila toliko, kot je dejansko potrebno, ostalo (kar ni bilo v steklenički) pa lahko shraniš za kasneje.




mamči -> RE: Mleko, ki ostane... (19.10.2005 23:32:16)

Tvoje izbrizgano mleko ostane v hladilniku do 24ur
- prilagojeno mleko narediš vedno sveže
- pogrevati mleka ne smeš
- tisti ostanek, ki ga ne popije zavržeš ga ne pogrevaš nikoli 2x.




Stran: [1]