pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janina -> pomoč (8.10.2005 12:34:07)

Še enkrat pozdravček!

Eno kratko vprašanjce.Koliko časa naj bi se doječa mamica dražala tega,da določenih stvari ne je.Kot npr. sveže sadje,zelenjava,solata okisana.


               Lp in hvala




anamia -> RE: pomoč (8.10.2005 12:57:58)

Priporočam ti da sama poskušaš kakšen dan kaj pojest in potem počakaj na reakcijo, če je ni lahko ješ...jaz sem sadje začela kmalu jest, cca po par tednih, pa tudi zelenjavo...včasih je malo poprdkala, ma drugače ni bilo nič takega..




asso -> RE: pomoč (8.10.2005 13:12:36)

Jaz sem se izogibala prve 3-4 mesece, ker je imela krče. Izogibala sem se samo hrani, ki napenja, drugo pa sem po prvem mesecu vse začela jesti




Anonimen -> RE: pomoč (8.10.2005 13:20:11)

Jaz vse jem že od začetka. Pa nikol ni imel velik krčkov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Prdka pa tko al tko kot tavelik [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Vrtnica1 -> RE: pomoč (8.10.2005 14:58:28)

Ko sem imela dieto (beri: vse kuhano, nič začimb itd. ipd.), je našega malega najbolj zvijalo, ko sem začela normalno jesti VSE PO VRSTI, so se krči nehali. Star je 4 mesece, še vedno se dojiva in JEM VSE (fižol, grah, čokolado, začimbe, sveže sadje, svežo zelenjavo, agrume... skratka VSE) in ga absolutno in nikoli in sploh NE ZVIJA!
Ne rečem pa, da bi bilo pri vas enako[sm=zmeden.gif]. Se mi zdi, da je bolj vsak otrok zgodba zase. Probaj in opazuj!
Lp, Vrtnica in Žiga




krompircek -> RE: pomoč (8.10.2005 15:24:33)

OJLA tudi jaz že od vsega začetka jem vse kar pride pod roke pa tamala stara je 3mesece čist normalno prdka in je nič ne zvija po mojem je res čist odvisno od otroka probaj kaj drugega ti ne morem rečt ampak prej ko slej boš morala začeti jesti vse




krompircek -> RE: pomoč (8.10.2005 15:27:15)

ej vrtnica pri nas je bilo enako v začetku ko sem pazla kaj jem je malo najbolj zvijalo




Maša -> RE: pomoč (8.10.2005 20:42:06)

moja princeska ima 3,5 mesece.Sem se ful merkala in so jo krčki skos spremljal,...ko sem se začela "grešiti" so se nehal. Jest mislim da so najbolj pametne tiste ki že od začetka jedo vse. Pomoje bom jest naslednjič tudi!




Pi-kica 1 -> RE: pomoč (8.10.2005 22:18:28)

Že v porodnišnici se jedla surovo sadje, doma pa tudi vse ostalo. Malo sem pazila le pri stročncah, surovi čebuli... Mali nikoli ni imel krčev.

LP

Pi-kica




Lunca1 -> RE: pomoč (9.10.2005 7:10:11)

Tam nekje 3 ali 4 mesece. po tem pa se otroku začnejo tvorit normalno prebavni sokovi in vse to laže prebavi. Vsaj tako sem jaz slišala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Spicy Black -> RE: pomoč (9.10.2005 7:33:31)

Ojla, tudi jaz sem od vsega začetka jedla vse po vrsti, le da vse po malem (solata nekaj lističev itd.), nisem pa jedla fižola oz. stročnic, ki napenjajo...malega je mal zvijalo a sem jedla kaj takega ali pa ne..zato probaj sama ugotoviti kaj lahko in kaj ne.




Lana_s -> RE: pomoč (9.10.2005 19:46:29)

Jaz jem vse že od začetka. Že v porodnišnici sem dobila sveže sadje (jabolko, pomarančo), solato in ne vem zakaj je ne bi smela jest. Bolj kot kompliciraš slabše je. Jej kaj ti paše. Če bo dojenčka zvijalo pa nehaš tisto jest. Ni rečeno, da bo tvojega zvijalo po npr. fižoli (moje ne)




Janika -> RE: pomoč (9.10.2005 20:59:27)

Kako pa veš kaj ne jest če ješ vse po vrsti??




Stran: [1]