RE: Februarke 2025 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Chica94 -> RE: Februarke 2025 (25.6.2024 23:18:19)

Sanja, midve sva potem tu tu. Jaz pa 5w3d. 🤗 mam pa pregled cez dva tedna... meni nic ni, razen da dobesedno nimam meje s hrano in da sem zeeeeeelo napihnjena 🫢 a je ze keri kaj slabo morda? 🙂




ŠeenaSanja -> RE: Februarke 2025 (26.6.2024 8:37:46)

Chica94 pa sva res cisto skupaj 😁Meni je bilo slabo parkrat ampak ne da bi bruhala samo tisti zoprni obcutek sozi cel dan.. Drugace pa razen grozne utrujenosti, glavobola tam pa tam pa da se mi zvrti vsake toliko ne opazim nic posebnega 😁




maca51 -> RE: Februarke 2025 (26.6.2024 14:51:31)

Jaz sem danes po mojih izračunih točno 7t, pregled pa imam naslednji teden. 😊
Meni pa določena hrana smrdi, sploh ko kuham se res zadržujem, da ne obiščem še stranišča zraven. 🙈 Malo slabosti sicer imam, ni pa nič hujšega. Bruhala še nisem. Apetita pa tudi nimam kaj preveč. Na vsako toliko čutim malo krčev v trebuhu, sem tudi sicer bolj utrujena ampak v primerjavi s prvo nosečnostjo ne toliko. Aja pa zelo sanjam ponoči, take žive sanje in zjutraj se vse spomnim.🙈




ŠeenaSanja -> RE: Februarke 2025 (27.6.2024 12:38:59)

Vse pocasi odstevamo do pregledov 😊🤞🍀Rina, ti si ga imela danes, ce se ne motim? Kako je bilo? 😁





Rinaaa -> RE: Februarke 2025 (27.6.2024 14:39:19)

Sanja, ja danes 😃🥰Vse je super, velikost ustreza, slisala srcek🥰 zdej sm pa res dobila tisti filing da gre zares😊 jutri na tesce kri pa urin, tak da danes zvecer nic od sadja (mojih marelic 🤣) upam da pokaze normalno vrednost, da se nebom rabla z dijeto obremenjevat 😊Narocila sem se na nuhalno, cez slab mesec, takrat bom pa tut partnerja vzela s seboj 🥰 Overall cutim neko pomirjenost, sestre na oddelku izjemno prijazne in res zasipajo te z ogromno koristnih info., lep obcutek 😊Edino glede kilaze so mi omenili naj pazim, zacenjam z 75kg (od tega dosti misicne mase pa vseeno🤷‍♀️) je reko ginekolog da 15kg bom dala sigurno gor, potem smo pa ze skoraj na 100kg 😬 Se pa z ginekologom poznava na videz, tak da danes je bil sam smeh, takoj cist sprosceno vzdusje 😊😊😊
Kako se ve pocutite? Ze na dopustih? 😊☀️




Rinaaa -> RE: Februarke 2025 (27.6.2024 14:50:07)


Še maloo 😊🥰Poznano, zadnjic sva imela nekej odprtega u hladilniku in to je tak smdelo da ni sans, da bi ga odprla, je moj mogu vse spucat pa pregledat ce ne bi bruhala na licu mesta🤣🤣🤣Pa spanje...nevem al je ta sparina al kaj ampak zbujam se veckrat vsako noc, obvezno na wc in vsako noc neke sanje, prej sem sanjala res res redko 😃 grem pa na bolnisko za par dni al pa teden da se malo spocijem, utrujenost je ekstremna 🥱
IZVIRNO SPOROČILO: maca51

Jaz sem danes po mojih izračunih točno 7t, pregled pa imam naslednji teden. 😊
Meni pa določena hrana smrdi, sploh ko kuham se res zadržujem, da ne obiščem še stranišča zraven. 🙈 Malo slabosti sicer imam, ni pa nič hujšega. Bruhala še nisem. Apetita pa tudi nimam kaj preveč. Na vsako toliko čutim malo krčev v trebuhu, sem tudi sicer bolj utrujena ampak v primerjavi s prvo nosečnostjo ne toliko. Aja pa zelo sanjam ponoči, take žive sanje in zjutraj se vse spomnim.🙈






Chica94 -> RE: Februarke 2025 (28.6.2024 10:19:25)

Meni moj dragi govori, da je od vročine, ampak ne vem zakaj potem vsako popoldne 2 urci spim🤣🫣 Sicer sem pa tak napihnjena, da moram ze sedaj "pazit" kaj oblecem. Sploh mi ni kul to 🙄 
Pa spet me tu pa tam malo špikne ali kako bi rekla.. valda je to normalno.. upajmo. 😇 




ŠeenaSanja -> RE: Februarke 2025 (28.6.2024 13:06:15)

Rina, super za pregled 😊 slisati srcka, to je pa nekaj najlepsega, ane? 🥰
Chica, jaz sem tudi tako napihnjena da se ravno vceraj mojemu govorila da ko bomo na morju bojo ljudje mislili da sem ze v 4.mesecu ne pa na zacetku kaksen trebuh mam 😂




maca51 -> RE: Februarke 2025 (30.6.2024 14:50:22)

Rina super za pregled 😊 kam si se naročila na nuhalno? Moja G ne dela nuhalne, nekaj sem že gledala pri Pušenjaku ampak v MCCZ na napotnico sprejemajo samo ženske, ki imajo osebnega ginekologa v ZD Ljubljana .😕Oo tudi meni zelo pašejo marelice. Pa pica, pašta in čokoladni krof 🙈 Samo potem mi je itak po vsem slabo in obžalujem odločitev, da sem karkoli pojedla haha. 

Chica mene tudi špika v maternici. In je normalno, čeprav tusi mene vsakič malo zaskrbi 🙈





maca51 -> RE: Februarke 2025 (30.6.2024 14:54:30)

Aja pa glede trebuha.. meni se zdi, da se mi tudi že malo pozna, moj pravi da ne. Je pa res, da nisem nikoli imela čisto ravnega trebuha (PCOS pač). 🙈Upam, da bo vsaj še en mesec tako, da se mi ne bo preveč poznalo 🙈




Rinaaa -> RE: Februarke 2025 (1.7.2024 9:21:36)

Jaa res jee🥰 komaj cakam naslednji pregled, da vidim kako napredujemo, kolko smo zrastli😊Jst sm sicer iz Posavja, tako da sm se narocila kar k Dr. Preskarju, ambulanto imam zlo blizu in gre vse preko zdravstva. So mi pa na ginekoloskem dale brosuro za Medicinski center Štrumbelj v Lj, za Dr. Halic Voncina, ce katero zanima, pise pa tudi da je preko zdravstva brezplacno.





Rinaaa -> RE: Februarke 2025 (1.7.2024 9:27:19)

Jst sm pa se vedno zelo napihnjena v spodnjem delu trebuha, tak kot pred menstruacijo, tak da na kaksnih ozkih oblacilih se ze pozna da je nekej drugace hehe🫣😊 sm probala kratke hlace od lani, pridejo okoli popka (highwaist) ampak je gumica pretesna, mi je ze zdej nelagodno ce me karkoli prevec tisci okoli trebuha 😊😄




ŠeenaSanja -> RE: Februarke 2025 (2.7.2024 13:57:01)

Kako ste sonosecke? 😀
Meni je na trenutke strasno slabo ampak na sreco po nekaj minutkah mine. Vcasih se mi zvrti in tako kot ste ze pisale tudi mene vcasih nekaj spika spodaj. In pa seveda utruuuuujena 😥😥  Ful sem napihnjena tako da zivim v oversize majcah 😂
Mi se pocasi pripravljamo na odhod na dopust, se prej pa seveda pregled pri G. Priznam da me je kar malo strah 🫣 
Kaj pa ve, ste ze na dopustih? 🤭





maca51 -> RE: Februarke 2025 (5.7.2024 17:51:16)

Meni je ta teden res slabo pa čisto brez energije sem. Komaj čakam da mine še en mesec, potem upam, da bo bolje. 😀

Sem pa imela ta teden pregled, sem že slišala utrip🥰 me je pa naročila čez dva tedna še enkrat,  zaradi prejšnje izkušnje, da bom bolj pomirjena. Bom pa takrat dobila materinsko knjižico in vse ostalo.😊

Na dopust pa greva avgusta, tako da se mi bo še vleklo do takrat. 🙄😅




Chica94 -> RE: Februarke 2025 (8.7.2024 13:35:17)

Pozdravljene, jaz se delam cele 3 tedne in sele potem dopust. Ta teden me čaka prvi pregled, zelo zelo sem nervozna, odstevam. Samo upam, da bo vse OK, da pol koncno lahko dobim filing da bo na dopustu ok in brez stresa🤣🫣
Kar se pocutja tice, lulam, zeham, malo sem omoticna, napihnjena malo manj kot pred 2 tedni... pa najprej sem lacna, potem ko zavoham hrano pa je ne bi jedla 🤣
kak se ve drzite?




cigla -> RE: Februarke 2025 (10.7.2024 12:08:58)

hej punce!
Mene pa zanima koliko so bili kaj veliki vaši tamalčki na pregledu? Jaz sem kar malo prestrašena. Na prvem pregledu bi mogla biti v 8.tednu in 5/7 pa je bila velikost ploda za 7t 2/7. srček je bilo videti.
Hvala za odgovor




Prvi_utrip -> RE: Februarke 2025 (10.7.2024 17:45:19)

Hojla nosečka. 😊🥰


Predstavljam ti naš nosečniški planer Prvi utrip. 😊

Ker se vse zares začne z prvim utripom v našem trebuščku, kajne? 🤰🏻


V našem planerju boš lahko zapisala kako sta se z partnerjem spoznala, kako sta se počutila ob novici da bosta postala starša, spremljala boš lahko razvoj svoje male sreče po tednih, notri je tudi prostor za fotografije, porodni načrt, seznam stvari za otroško sobico in za v porodnišnico, ter še mnogo več. 🥰


Na voljo je v 4 različnih barvah. 😍

Pri nas pa najdeš tudi kartice za fotografiranje v nosečnosti ter za fotografiranje dojenčka. 🥰


Poglej si našo spletno stran www.prvi-utrip.si ali pa obišči naš Instagram profil @prvi_utrip


Vsakega novega followerja, komentarja in všečka bomo zelo veseli. ❤️




maca51 -> RE: Februarke 2025 (12.7.2024 11:15:20)

Chica94 kako je bilo na pregledu? 😊 Predvidevam, da bos potem imela nuhalno še pred dopustom? 

Cigla je možno, da si imela kasneje ovulacijo?

Kar se tiče počutja.. ah jaz res težko prenašam vročino. Tako da ta teden je ubijalski zame. Raje sploh ne naštevam kakšne težave imam. Od vrtoglavice do slabosti, utrujenosti do glavobolov..😫




Chica94 -> RE: Februarke 2025 (12.7.2024 11:38:59)

Hej Maca, hvala za vprašanje. Ne. Nuhalno takoj po dopustu, drugi teden avgusta. To je potem 13.teden :)
Kdaj imate ve?
Je pa vse super, ustreza velikosti, vse super, sem pomirjena :) utrujenost pa vztraja, ni cudno glede na vreme. 




maca51 -> RE: Februarke 2025 (15.7.2024 12:51:22)

Jaz se še nisem naročila na nuhalno. Nazadnje mi je G rekla, da se bove o tem pomenili na naslednjem pregledu, ki ga imam ta teden. Zadnje par dni me res dajejo živci, saj sem ravno v teh dneh nosečnosti, kot sem bila nazadanje, ko ni bilo več utripa na pregledu. 😥 Upam, da bo use ok na pregledu. 




Chica94 -> RE: Februarke 2025 (15.7.2024 14:20:44)

Ne sekiraj se Maca51. Verjamem, da je hudo čakat, vendar samo pozitivno.Čudno sicer, mene moja ni naročila na dodaten pregled, kljub temu da sem mela ravno tako izkušnjo kot jo opisuješ. 
Takoj mi je dala termine za lab., ter v 12. in 13.tednu za DHT in nuhalno. Upam, da bo vse ok 😇🙏🏻




Anonimen -> RE: Februarke 2025 (15.7.2024 22:24:47)

Hei :). Se še tu pofočkam. Glede na to da sem prejšnjič rodila 2 tedna prej in da imam rok glede na aplikacijo nekje 18.3 mogoče rodim še v februarju. Zaenkrat anonimna, ker sem šele danes ugotovila nosečnost 😁
🍀




Cvetnilist -> RE: Februarke 2025 (17.7.2024 8:36:30)

Pozdravljene mamice. 🌞Se vam pridružujem, zdaj, ko je prvi pregled za mano, srček lepo bije, velikost ustreza. 😊 Rok 21.2., jutri bom polnih 9. tednov. Eno 5. let staro pučko že imam. 🐞Kako ste kaj s počutjem, kaj slabosti? Je imela katera kaj izkušenj s krvavitvijo? Meni se je pojavila samo 1x po uriniranju, ko sem se obrisala, potem več ne. Ginekologinja vzroka krvavitve ni vidla, vse izgleda tako kot mora tako da ne vem. Je rekla, da možno, da izvira iz mehurja. 🤷‍♀️




Cvetnilist -> RE: Februarke 2025 (17.7.2024 8:39:25)

Stara sem 31. 😊




maca51 -> RE: Februarke 2025 (18.7.2024 17:37:46)

Cvetnilist dobrodošla 🥰

Jaz sem imela izkušnjo s krvavitvijo v šestem tednu (tam nekje, ne spomnim se več točno). In čisto isti scenarij je bil kot pri tebi. Zgodilo se je samo enkrat, ko sem se obrisala. Takrat nisem delala panike, saj ni lilo iz mene, tako da nisem šla na urgenco (bi pa šla, če bi bilo veliko krvi).  Potem sem omenila G to krvavitev pa je bila prav malo presenečena, da se nisem šla pokazati (verjetno jih veliko naredi paniko, ko vidijo kri in letijo na urgenco). Tako, da ni potem nič omenjala, saj je bilo vse lepo vidno na potrditvenem UZ. 😊

Sem pa bila ta teden na ponovnem pregledu. Srček še vedno bije, tako da se mi je odvalil kamen od srca. Dobila sem materinsko knjižico, prijavila sem se tudi na nuhalno. Naslednji teden, ko bom 10t4d imam že termin za oddajo krvi za DHT. Kar se mi zdi kar malo hitro? 




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>