Prosim, prosim, hitro pomagajte! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kepa* -> Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:21:50)

Tako sem prestrašena. Moj devetmesečni micenček ima zelo visoko vročino, 39,7 . Že sinoči je imel 39, smo šli k dežurnemu, pa ni odkril nič posebnega, le mogoče rahlo iritirano desno uhico. Toda vročina kljub svečkam ne pade in je celo narasla na 39,7. Nima apetita, je brezvoljen, večino dneva spi, morda tudi zato, ker smo bili ponoči budni. Poskušala sem s kopeljo, je zbilo le na 39,4. Kaj naj storim? Naše pediatrinje trenutno ni. Naj ga še enkrat peljem k dežurnemu? Malo sem brala o visoki vročini in sem še bolj prestrašena in obupana, sploh ker je prvič, da je z njim kaj narobe.
Pomagajte z nasveti. Dajam mu svečke, toda pit noče kaj dost. Obupana sem. Tako se mi smili, revček.




Anonimen -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:24:45)

Kaj čakaš, pokliči v ambulanot!!!!




jazz -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:25:29)

Daj mu še svečke, briši ga z mlačno krpo. Po moje se je razvilo vnetje ušesk...smo ga imeli pred 14 dnevi. Pa čimprej po antibiotike!




CIPRESA -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:26:23)

Kepa takoj poklič zdravnika!!!!!!!!!!




Primoza -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:27:34)

Če svečke ne primejo zna biti kaj resnega kar v ambulanto pa povejte, da svečke niso zbile vročine.
Tudi svečk se ne sme dajati kar eno za drugo, ampak le nekaj na dan. Se pravi hitro na pregled, pa odvzem krvi itd.




Marogica -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:29:08)

Moj devetmesečnik je na istem, le uho nima vneto. Sem mu dala pol žličke Calpola ali pa mu daj svečko, pa ohladi ga pod tušem -z mlačno vodo (to nam je povedala pediatrinja). Vse to sem včeraj naredila, pa sem danes vseeno pediatrinjo poklicala-smo se šli pokazat, pa ni našla nićesar. Mu že gre na bolje
Upam, da bo tudi pri vas tako.




Marogica -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:30:07)

A ja svećke pa CAlpol lahko daješ na 4 ure.




Anonimen -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 17:53:49)

Kako pa to, da kopel ni pomagala? Ga moraš dati v običajno toplo vodo, za začetek, potem pa dodajaš mrzlo, dokler ni nazadnje voda samo še mlačno-topla. Potem ga s to vodo polivaj z lončkom po hrbtu in prsih. Jaz sem enkrat tako naredila in je šlo dol, pa tudi s svečkami ni šlo. Tako delajo tudi v bolnišnicah, ko nič drugega ne prime. Ampak res naj bo voda na koncu mlačna, pa čimdlje naj bo v njej. No, ne zdaj resnično čimdlje, ampak čimdlje boste zdržali. Saj veš.




Maxica -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 19:16:30)

Ja, probaj še kopel, tako kot je Splišni napisala. Nam je enkrat tudi pediatrinja tako predlagala. Drugače pa bi morale tudi svečke prijeti. Probaj mu nuditi čimveč tekočine, da ne dehidrira, pa čimprej k zdravniku.
Držim pesti, da boste čimprej ok.[sm=miska.gif]




Sibil_ -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 20:24:41)

Pri kopeli pazite edinole na glavo, ker se je ne sme močiti.In katere svečke mu daješ?Nekateri otroci so bolj vročični, in jim te švoh svečke vročine ne zbijejo, zato rabijo Voltaren.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]
Ne smeš ga imet preveč pokritega, ker zna še bolj zakuhat.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
LP pa upam da se čimprej pozdravi,
Sibil




piščanc -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (29.9.2005 22:45:13)

čimbolj naj počiva, pije tekočino

če pediater ni našel nič, potem se še razvija, ni pa temperatura nič groznega, lahko da iz vsega tega ne bo nič

temperaturo mu zbijaj s svečkami, kisovimi obkladki čez nogice, čimmanj pokrit.

a že imate zobke?




kepa* -> RE: Prosim, prosim, hitro pomagajte! (30.9.2005 15:51:43)

Hvala vam vsem za hitre odgovore. Smo bili sinoči spet pri dežurnemu, a ni našel nič. Potem sva mu uspela zbiti temperaturo z mlačno kopeljo, v kateri je mulček ob enih ponoči celo užival.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Drugače smo bili danes v lab in pri zdr, pa naj bi šlo za neko virozo. Sicer pa ima spet vročino, a je dokaj dobre volje. Baje naj bi bilo tako še vsaj nekaj dni. Res je pa tudi, da smo v fazi dobivanja zobkov, na veliko silijo ven, lahko da je tudi to kaj krivo.




Stran: [1]