Vročina - pomoč! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


alenkapk -> Vročina - pomoč! (29.9.2005 13:19:17)

Naš ljubi fantič se je včeraj zjutraj zbudil s temepraturo 38 st. Ker mu je narastla do 11-ih na 38,5, sem mu dala svečko paracetamola. To smo do večera ponovili še dvakrat (temp. je šla tudi do 38,8) in ponoči še enkrat. Do enih je celo lepo spal, potem je bila do štirih veselica. Danes smo bili pri pediatru, ki ni ugotovil nič posebnega - izvide urina še čakam. To kar me zanima je kako mu naj uspešno zbijem vročino. Poskusila sem s krompirjem a ni uspelo. Kopel zvečer je bila pa tudi bolj blažev žegn. Imate še kakšno idejo?

Hvala!




Anonimen -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 13:24:59)

Pa saj vročina sama po sebi ni nič slabega, še celo dobrodošla je, kaer kaže da se telo uspešno upira napadalcem. Razen če naraste na čez 38,5 se ponavadi zbija, sploh če so otroci nagnjeni k vročinskim krčem oz. so srčni bolniki.  Jaz jo vedno, ko naraste čez 38,5 s sirupom Daleron.  Lahko da gre za virozo, ki jo mora tako sam preboleti, brez zdravil. Ponavadi traja ene tri dni vročina.




ZARA -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 13:27:57)

Čimveč tekočine naj pije ( pa ne tople ), pa čimmanj obleke nanj...




KIRA -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 13:28:54)

ti ne čakaj, da bo imel 38,5 vročine. svečka tako hitro spet ne prime. daj mu jo že pri 38. pa če je še vedno vročina lahko tudi na 5 ur, ne na 6. kar lepo mu dajaj cel dan - dokler vsaj po 3 svečkah ne bo več temperature.




*goldfish* -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 15:04:07)

Čim manj oblačilc, čim več tekočine! Men so rekli, da če po svečki ne pade vročina, da lahko otroku dam tudi na 4 ure svečko, drugače pa na 6 ur.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




tinica -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 15:11:41)

Pri nas za enkrat še najbolj pomaga kopel, samo res topla kopel in na srečo imamo kabino tako da je čist notri zaprt, da se naredi še para. Na takšen način si tudi lepo očistimo nosek.

Lp




mišek -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 15:39:06)

Iz izkušenj-najbolj pomagajo Voltaren svečke ali se dobijo v prosti prodaji ali na rececept pa ne vem.




alenkapk -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 16:12:03)

No, temp je narastla na sedaj 39,1, malo bom še počakala, ker je zaspal, nato dobi svečko. Skopala sem ga, a kot rečeno, ni preveč haska. Ful je bogi moj mišek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image], dosti joka, pa čist je preč. Včeraj se je pa še igral, kljub vročini. Verjetno bomo jutri kar lepo šli nazaj k dohterci.

Hvala vsem in lp.




KIRA -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 16:41:43)

alenka ti nič ne čakaj, takoj mu daj svečko!! če mu bo vočina še naraščala zna postat nevarno, kot sem že rekla, svečka ne prime TAKOJ! poskušaj mu zbit na vse načine, če ne drgač mu naredi MLAČNO kopel, ali pa vsaj mlačne obkladke na čelo, da zbiješ temperaturo! verjemi mi, da imam dosti izkušenj s tem, ker je moja mama medicinska in zato poznam vse finte kar se temperature tiče. če bo temp. naraščala, se s tem ni za hecat. probaj spavit pod 39.




mišek -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 16:53:48)

Ne čakaj in mu daj svečko, 39,1 je že več kot dovolj za svečko, nato mu meri, bi mu morala prijeti v pol ure, če mu bo temperatura še kar naraščala pa mu naredi oklajevalno kopel.  Ne se ustrašiti temperatura mu bo dokler mu bo svečka prijela še malo narasla, pravim pa ti da redno meri temperaturo. Dokler je bolezen v akutni fazi je boj s temperaturo zelo pogost. Probaj si dobiti Voltaren svečke te res zelo pomagajo. Če spi ni ga treba zbujat saj mu lahko daš svečko v spanju.

LP




Primoza -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 17:02:11)

Skuto iz hladilnika na stopala, to zanesljivo zbije vročino za nekaj ur.




mišek -> RE: Vročina - pomoč! (29.9.2005 17:29:04)

Še to: dosti tekočine in ne ga preveč pokrivat da se ne bo še več potil-saj že s temperaturo izgublja tekočino. Kljub temu če temperatura naraste nad 39 stopinj se ne ustrašit, sa je temperatura samo znak boja organizma proti mikroorganizmom, vročinskih krčev pa domnevam da nima. Lahko se tudi zgodi da se bo tresel in bo moder- takrat mu temperatura narašča in se tudi ne ustrašit. Še enkrat ti priporočam probaj od nekod dobiti Voltaren svečke-pomagajo.

LP




Stran: [1]