Prvi zobki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Majdi -> Prvi zobki (28.9.2005 22:20:55)

Mene pa zanima kakšni so prvi znaki, ko otrok začne dobivat zobke. Naša Iris je stara 3 mesece. Skozi si tlači rokice v usta pa tudi če ni lačna in precej se ji dela slina. So mogoče to prvi znaki????




Tasika -> RE: Prvi zobki (28.9.2005 22:41:44)

Pri tej starosti si vsi tlačijo rokice v usta (pa še vse ostalo) - tako pač spoznavajo svet. Pa slinijo se tudi vsi. Če pa je kakšna izredna količina sline, bi pa lahko bili zbki, ampak je težko rečt kdaj bodo.

Naš je prvega dobil pri 4 mesecih in 6 dneh. Drugega pa 14 dni kasneje.




Anonimen -> RE: Prvi zobki (28.9.2005 22:50:08)

Te znake imamo mi že od 3. meseca dalje, prva dva zobka pa je dobil pri starosti 7,5 mesecev. Tako, da ni pravilo. Je pa res bil zelo tečen dva dni prej in zelo malo je jedel. Včasih nastopi tudi vročina, pri nas ni.




KODA -> RE: Prvi zobki (29.9.2005 1:11:39)

Pri nas je bilo slinjenje in drgnjenje že pri tretjem mesecu.Ta starejši je dobil prvi zobek pri 9mesecih.Ta mlajši pa šele pri enem letu.Pri nas pravilo:"Kasneje izrastejo,lepši so,"ne velja.Tamali ima pri 3letih že luknjice.tastarejši pa pri 5letih brezhibne zobke.[sm=zaspan.gif][sm=smiley1.gif]




p&b -> RE: Prvi zobki (29.9.2005 7:38:37)

Tudi moj se je začel slinit pri 3 mes.rokic pa si ni tiščal v usta,prva dva zobka je dobil šele 6 dni pred dopolnjenimi 10 mes.Je pa res,da si je dan-dva pred zobkoma  dajal v usta en ali dva prstka in si z njima drgnil dlesni,malo je bil siten in brez apetita.




Stran: [1]