ŠESTA BOLEZNA (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Martina27 -> ŠESTA BOLEZNA (26.9.2005 16:04:34)

Pozdravljene.Moj pikec pa ima bolezen,ki sem jo omenila,v naslovu.Ker ne vem kakšna bolezen oz virus je to,vas prosim,da mi naj kakšna z izkušnjami malo opiše kako in kaj.Saj veste,imam prvega otroka,in nimam z tem nobenih izkušenj.

Tako mi je bogi,taki utrujen zgleda,pa sam pančka,pa o tej bolezni nikjer ne piše,tako da nimam kje za dobit povratne informacije.



Martina




nynna -> RE: ŠESTA BOLEZNA (26.9.2005 16:10:30)

V iskalnik vpiši šesta bolezen, pa boš dobila vse informacije kar jih potrebuješ.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Blink1 -> RE: ŠESTA BOLEZNA (26.9.2005 16:16:07)





Moja Neja jo je prebolela, ko je bila stara pol leta. 3 dni je imela vročino 38°C. Dajala sem ji svečke, da sem vsaj malo zbijala. Četrti dan je vročina izginila, pojavile pa so sepikice oziroma flekci po telesu, ki pa so po 2 dneh izginili.

Nič ni hudega...samo minit mora v petih dneh. Drugač pa k zdravniku.

Lp
Nina






Anonimen -> RE: ŠESTA BOLEZNA (26.9.2005 16:21:25)

Pozdrav:
Šesta otroška bolezen ali Exantema subitum:(Roseola infantum)Je zelo pogosta,močno nalezljiva virusna okužba,kise pri večini otrok pojavi že v drugi polovici prvega leta življenja.
Prenaša se s kapljično okužbo.Povzročitelj je iz družine herpesnih virusov.
Po stiku z virusom poteče 7-17 dni,da se pojavijo prvi bolezenski znaki.
Roseola infantum se začne z nenadnim povišanjem telesne temperature od 39-40C,pri čemer je  splošno počutje samo malo poslabšano.
Po štirih dneh vročina izgine v nekaj urah.
Hkrati se pokažejo v plasteh rdeči izpuščaji,podobniošpicam ali rdečkam,ki
prekrijejo celo telo in po približno dveh dneh izginejo.
Ko se pojavijo izpuščaji ni več nevarnosti okužbe.
Kako starši pomagajo otroku:
Vročino poskušajte znižati z obkladki,ali z svečkami.
Otrok naj veliko pije.




jazz -> RE: ŠESTA BOLEZNA (26.9.2005 19:13:44)

Poleg že vsega naštetega, je moj Matic zelooo slabo jedel in zelo malo pil! Ena noč je bila grozno huda, zaradi vročine nismo spali nič!




Anonimen -> RE: ŠESTA BOLEZNA (27.9.2005 8:05:45)

Jutro!
Ja jazz je huda tale bolezen.Z našim Timijem je moja hči pristala v bolnišnici.Bilo je točno nekaj dni pred Silvestrovim.Komaj štirimesečnik je že tri dni kuhal vročinodo 40 nobena stvar za zbijat vročini ni pomagala.
Še sreča,da sta se dojila,saj apetit je imel.
Po štirih dneh,pa kot bi odrezal je vročina v nekj urah naenkrat padla.




Stran: [1]