Zavračanje antibiotika (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Andra -> Zavračanje antibiotika (24.9.2005 15:03:17)

Naša deklica je včeraj zbolela z visoko vročino (39 C). Šli sva k zdravniku in dobili antibiotik Ceclor. Problem nastane, ko je potrebno to zdravilo zaužiti, saj mi ne rata na noben način, ker niti ne odpre ust. Samo, da okusi zdravilo vse spljuva ven, če pa ji dam bolj na silo, pa celo bruha.

Ne vem kaj naj storim, ker nekaj ji moram dati, da se bo pozdravila, ampak na takšen način ni učinka.
Če ji vmešam v hrano, mi odklanja tudi to, še potem, ko ni  več zdravila zraven.

Kaj svetujete?




ursk@ -> RE: Zavračanje antibiotika (24.9.2005 15:09:10)

Kaj pa če bi probala z injekcijo v usta?
Mogoče pa obstajajo antibiotiki v obliki svečk? Ne vem... Dobro bi bilo v takšnih primerih.
Upam, da boš rešila problem.




Janeja -> RE: Zavračanje antibiotika (24.9.2005 16:15:54)

Jaz naši mali dajem Legofer (železo) - ki ga tudi niti slučajno ne mara - z brizgo direktno v usta. Pa čim bolj "globoko", ne na začetek jezička tako da potem samo pogoltne in se ji ne "valja" po ustih. Sicer se brani ampak na koncu deluje. Moraš pa imet seveda čim manjšo brizgo.

Veliko uspeha in čim prej se pozdravite.




Barči78 -> RE: Zavračanje antibiotika (25.9.2005 9:40:13)

Jaz naši dajem vitamine B komplex in Pikovit. Po žlički je vse spluvala ven. Sedaj pa ji zmešam z mlekom - 20 ml, pa vse z veseljem poje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Marogica -> RE: Zavračanje antibiotika (25.9.2005 9:46:48)

Tudi jaz dajem našemu Legofer z injekcijo, pa ne gre nič "mimo", potem pa s čajem poplaknemo.




tinatona -> RE: Zavračanje antibiotika (25.9.2005 10:44:38)

Haj!

Midva imava tudi težave z antibiotikom, pa mu ga dam kar z brizgo. Bo pa po moje kar problem če ga bova mogla še kakšno leto jest... Sva namreč na zaščiti (en odmerek vsak večer).

NIKOLI pa ne smeš mešat antibiotika z mlekom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne vem katera je napisala da ga zmeša z malo mleka... Rajši ga zmešaj z malo čaja...

LP Tina




Barči78 -> RE: Zavračanje antibiotika (25.9.2005 14:06:51)

Jaz ne mešam antibiotika z mlekom, ampak vitamin B kompleks, piše, da ga lahko. Antibiotik pa potem zmešaš s kakšno drugo tekočino, vodo ali čajem.




Stran: [1]