RE: In...? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


gsatalema -> RE: In...? (24.7.2015 18:52:42)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
po moje marsikdo sploh ne ve, da ima previsok pritisk, ker je to nekakšen skriti ubijalec, ki se ga ne zazna kar tako. V zadnjem času krepko kosi tudi med mlajšimi ženskami.


Hja, za izmeriti si pritisk je potrebno večletno zelo zahtevno izobraževanje in na rezultate meritev se čaka več tednov, če ne mesecev ... [sm=smiley36.gif]


No, glede na to, da je pred nekaj meseci moja sorodnica zaradi nevedenja, da ima visok pritisk, bila nekaj časa kar v kritični situaciji, bo verjetno res nekaj na tem, da si premalo ljudi spremlja svoj pritisk in utrip. Ker dati nekaj evrov za tak merilček je res nepotreben izdatek ...



Še en vidni ubijalec je, ki to vse skupaj še pospešuje.... DEBELOST [sm=jezicek.gif], tudi nad tem se treba zamislit in v kombinaciji res pristaneš mlad pod rušo....[sm=smiley19.gif]




petea -> RE: In...? (24.7.2015 19:00:35)

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
po moje marsikdo sploh ne ve, da ima previsok pritisk, ker je to nekakšen skriti ubijalec, ki se ga ne zazna kar tako. V zadnjem času krepko kosi tudi med mlajšimi ženskami.


Hja, za izmeriti si pritisk je potrebno večletno zelo zahtevno izobraževanje in na rezultate meritev se čaka več tednov, če ne mesecev ... [sm=smiley36.gif]

No, glede na to, da je pred nekaj meseci moja sorodnica zaradi nevedenja, da ima visok pritisk, bila nekaj časa kar v kritični situaciji, bo verjetno res nekaj na tem, da si premalo ljudi spremlja svoj pritisk in utrip. Ker dati nekaj evrov za tak merilček je res nepotreben izdatek ...


Še en vidni ubijalec je, ki to vse skupaj še pospešuje.... DEBELOST [sm=jezicek.gif], tudi nad tem se treba zamislit in v kombinaciji res pristaneš mlad pod rušo....[sm=smiley19.gif]


gsatalema,
ni nujno, da je človek debel, da ima težave z visokim pritiskom, holesterolom ...

moja sorodnica je precej suha, zelo zdravo se prehranjuje in je aktivna, a je kljub temu imela skoraj nepredstavljivo visok pritisk, nato pa so ji odkrili še previsok holesterol


in vedno več je ljudi, ki imajo zdravo ali celo prenizko težo, in visok holesterol in druge težave




gsatalema -> RE: In...? (24.7.2015 19:23:02)

Vem da ni pogoj debelost, pa lahko imaš tovrstne težave....

Pa vendar sedaj ko je poletje lahko vidimo množico ljudi ( sedaj smo vsi bolj malo oblečeni), ki so prekomerno debeli- pa ne glede na leta....
Sem prejšnji vikend v toplicah opazovala, da imajo najboljšo linijo in telesno kondicijo zrele ženske ( pa da ne bo pomote...spet ne vse). Če vzamemo neko povprečje bi se dalo tako zaključit.
Najmaj dajo na svojo zdravo telo in linijo mladi do 35 let.... Sem se kar zamislila in ko gledaš da komaj od debelosti še diha in raca, ampak v rokah pa pir in hamburger....

Potem ni čudno, da že vsak drugi pije neke tablete...




gsatalema -> RE: In...? (24.7.2015 19:30:47)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
po moje marsikdo sploh ne ve, da ima previsok pritisk, ker je to nekakšen skriti ubijalec, ki se ga ne zazna kar tako. V zadnjem času krepko kosi tudi med mlajšimi ženskami.


Hja, za izmeriti si pritisk je potrebno večletno zelo zahtevno izobraževanje in na rezultate meritev se čaka več tednov, če ne mesecev ... [sm=smiley36.gif]

No, glede na to, da je pred nekaj meseci moja sorodnica zaradi nevedenja, da ima visok pritisk, bila nekaj časa kar v kritični situaciji, bo verjetno res nekaj na tem, da si premalo ljudi spremlja svoj pritisk in utrip. Ker dati nekaj evrov za tak merilček je res nepotreben izdatek ...


Še en vidni ubijalec je, ki to vse skupaj še pospešuje.... DEBELOST [sm=jezicek.gif], tudi nad tem se treba zamislit in v kombinaciji res pristaneš mlad pod rušo....[sm=smiley19.gif]


gsatalema,
ni nujno, da je človek debel, da ima težave z visokim pritiskom, holesterolom ...

moja sorodnica je precej suha, zelo zdravo se prehranjuje in je aktivna, a je kljub temu imela skoraj nepredstavljivo visok pritisk, nato pa so ji odkrili še previsok holesterol



in vedno več je ljudi, ki imajo zdravo ali celo prenizko težo, in visok holesterol in druge težave



Za vse to je možni krivec tudi stres....vsaj pri meni je tako...
Sicer se tudi jaz dokaj zdravo prehranjujem, sicer zelo malo gibljem, ampak kolikor zmorem in lahko pa, imam po indeksu idealno težo, pa vendar holesterol in sladkor....Po podrobnejših preiskavah inpreučitvah izvidov je diagnoza - povišan sladkor in holesterol zaradi stresa...




Kerensa -> RE: In...? (24.7.2015 21:37:06)

Pa kaj ste zdaj začele o debelosti, no?... že res, da sem se malo zredila, ampak vraga, DEBELA PA NISEM! [sm=hudicek1.gif][sm=jezicek.gif]




Kerensa -> RE: In...? (24.7.2015 21:42:13)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Lahko pa komot kako temo odpreš, če te tako moti ta poletna in vročinska forumska lenoba.......recimo o svojih sanjah, o tem kaj bi si uresničila "če bi bilo tako ali drugače".........[sm=smiley2.gif]

Aja, pa na tole ti še nisem odgovorila (razen tega, da ne sanjam več).

Zdaj sem pridna... lepo plačujem najemnino in položnice [sm=jezicek.gif], se učim za - ah, ne povem, kaj (ni pa matura [sm=jezicek.gif] ), vrgla sem se v nepremičninski posel (nisem agentka, niti ne prodajam, se pa dogovarjam za sodelovanje z enim start-upom s tega področja trenutno, drugače pa bolj pravni nasveti s področja stanovanjske zakonodaje, pa vsake toliko tudi socialne še kaj)... načeloma čisto mirno in spodobno živim (razen, ko gre flaša taščine rakije [sm=jezicek.gif] ).

Tisti, mi me dalj časa poznajo, so v zadnjih letih že nekajkrat rekli, da sem se totalno spremenila... da se pa ne bi kdo ustrašil slučajno... še vedno sem za dober žur, še vedno imam nore ideje... samo zdaj sem nekoliko bolj ziherašica... Pubertetnik mi bo letos polnoleten, Mladič gre že v 5. razred, g. Moža imam še vedno istega (menjava niti ni v planu [sm=jezicek.gif] ), na istem koncu živim že 4. leto, celo avto smo nabavili (resda starega, ampak dela pa k urca)... zdaj bo vsak čas še bazenček zunaj postavljen... samo še klima mi manjka, da ne crknem od te vročine, pa bo vse tiptop.




liliana -> RE: In...? (24.7.2015 22:22:46)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
po moje marsikdo sploh ne ve, da ima previsok pritisk, ker je to nekakšen skriti ubijalec, ki se ga ne zazna kar tako. V zadnjem času krepko kosi tudi med mlajšimi ženskami.


Hja, za izmeriti si pritisk je potrebno večletno zelo zahtevno izobraževanje in na rezultate meritev se čaka več tednov, če ne mesecev ... [sm=smiley36.gif]


No, glede na to, da je pred nekaj meseci moja sorodnica zaradi nevedenja, da ima visok pritisk, bila nekaj časa kar v kritični situaciji, bo verjetno res nekaj na tem, da si premalo ljudi spremlja svoj pritisk in utrip. Ker dati nekaj evrov za tak merilček je res nepotreben izdatek ...


No, jaz si ga tudi recimo ne merim vsakodnevno[sm=smiley1.gif] oz. si ga sploh ne merim.....prav tako si ne preglejujem sladkorja v krvi.....ker nimam nobenih težav, mi zadostujejo sistematski pregledi in pregledi v referenčni ambulanti.....ne en in ne drugi aparat pa ne staneta dosti, vendar ni to merilo.....








liliana -> RE: In...? (24.7.2015 22:25:19)


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
po moje marsikdo sploh ne ve, da ima previsok pritisk, ker je to nekakšen skriti ubijalec, ki se ga ne zazna kar tako. V zadnjem času krepko kosi tudi med mlajšimi ženskami.


Hja, za izmeriti si pritisk je potrebno večletno zelo zahtevno izobraževanje in na rezultate meritev se čaka več tednov, če ne mesecev ... [sm=smiley36.gif]


No, glede na to, da je pred nekaj meseci moja sorodnica zaradi nevedenja, da ima visok pritisk, bila nekaj časa kar v kritični situaciji, bo verjetno res nekaj na tem, da si premalo ljudi spremlja svoj pritisk in utrip. Ker dati nekaj evrov za tak merilček je res nepotreben izdatek ...



Še en vidni ubijalec je, ki to vse skupaj še pospešuje.... DEBELOST [sm=jezicek.gif], tudi nad tem se treba zamislit in v kombinaciji res pristaneš mlad pod rušo....[sm=smiley19.gif]


No, zadnje čase, kar poznam mladih ljudi (45 do 50 let), ki jih je zadela kap, nobeden ni bil debel in so sorazmerno zdravo živeli, športali.......včasih se mi zdi, da se debelost krivi kar za vse povprek......umirajo pa potem oni ta suhi in zdravi.......




petea -> RE: In...? (25.7.2015 10:29:24)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ker nimam nobenih težav, mi zadostujejo sistematski pregledi in pregledi v referenčni ambulanti.....ne en in ne drugi aparat pa ne staneta dosti, vendar ni to merilo.....


Ti si vsaj vsake toliko preveriš stanje.
Veliko ljudi si tudi po več let ali celo nikoli ne da preveriti svojega zdravstvenega stanja.

Pa obstajajo brezplačne meritve na raznoraznih mestih, veliko ljudi ima doma te merilčke in se da tudi npr. med obiskom pri njih narediti kontrolo.
Pa ne mislim, da bi bilo potrebno popolne tujce fehtariti za merjenje. Praviloma se najde kak starejši sorodnik v družini, ki ima vsaj eno napravico doma.


Prav tako so začeli pritisk, holesterol vedno pogosteje preverjati že otrokom, saj naj bi bilo glede na nekoč vedno več otrok s povišanimi vrednostmi. In spet ne (samo) debelejši.




gsatalema -> RE: In...? (25.7.2015 11:54:45)

Moj mož je imel obdobje ko je imel visok pritisk in povišan utrip.....

Vendar je pri njem bil poglavitni vzrok neredno spanje, cele noči v službi, malo pa tudi kg.... ni debel -za mene ima čist ok postavo [sm=smiley2.gif], za sebe pa ne...(čisto vsaki dan je na vagi [sm=smiley13.gif]) in je res morda shujšal za kake 3-4 kg in je bilo boljše.

Čez zimo morda pridobi to nazaj in se spet pojavijo te težave.....
Tako da smo ljudje čisto različni.




skuštrana -> RE: In...? (25.7.2015 12:55:03)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Lahko pa komot kako temo odpreš, če te tako moti ta poletna in vročinska forumska lenoba.......recimo o svojih sanjah, o tem kaj bi si uresničila "če bi bilo tako ali drugače".........[sm=smiley2.gif]

Aja, pa na tole ti še nisem odgovorila (razen tega, da ne sanjam več).

Zdaj sem pridna... lepo plačujem najemnino in položnice [sm=jezicek.gif], se učim za - ah, ne povem, kaj (ni pa matura [sm=jezicek.gif] ), vrgla sem se v nepremičninski posel (nisem agentka, niti ne prodajam, se pa dogovarjam za sodelovanje z enim start-upom s tega področja trenutno, drugače pa bolj pravni nasveti s področja stanovanjske zakonodaje, pa vsake toliko tudi socialne še kaj)... načeloma čisto mirno in spodobno živim (razen, ko gre flaša taščine rakije [sm=jezicek.gif] ).

Tisti, mi me dalj časa poznajo, so v zadnjih letih že nekajkrat rekli, da sem se totalno spremenila... da se pa ne bi kdo ustrašil slučajno... še vedno sem za dober žur, še vedno imam nore ideje... samo zdaj sem nekoliko bolj ziherašica... Pubertetnik mi bo letos polnoleten, Mladič gre že v 5. razred, g. Moža imam še vedno istega (menjava niti ni v planu [sm=jezicek.gif] ), na istem koncu živim že 4. leto, celo avto smo nabavili (resda starega, ampak dela pa k urca)... zdaj bo vsak čas še bazenček zunaj postavljen... samo še klima mi manjka, da ne crknem od te vročine, pa bo vse tiptop.


Kerensa, po opisanom sodec si postala stara.[sm=jezicek.gif]




Kerensa -> RE: In...? (25.7.2015 15:23:21)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Kerensa, po opisanom sodec si postala stara.[sm=jezicek.gif]

Važno, da nisem debela. [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: In...? (25.7.2015 15:55:20)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Kerensa, po opisanom sodec si postala stara.[sm=jezicek.gif]

Važno, da nisem debela. [sm=jezicek.gif]


Postajaš pa.......[sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: In...? (25.7.2015 16:00:07)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Prav tako so začeli pritisk, holesterol vedno pogosteje preverjati že otrokom, saj naj bi bilo glede na nekoč vedno več otrok s povišanimi vrednostmi. In spet ne (samo) debelejši.


Normalno, da je vedno več ljudi in otrok s povišanim holesterolom, ko pa vsako leto znižujejo mejo[sm=smiley36.gif]......jaz ga imam 5,7, pa je baje že povišan.....ker tisto, kar na listku piše je baje že zastarelo......če bi imela 5,7 pred 5 leti bi bilo to super, danes pa je že zaskrbljujoče......tako mi je razložila dipl.med.sestra v referenčni ambulanti in mi priporočila malo več gibanja.....pri hrani mi pa po njenem še ni treba pazati....[sm=smiley1.gif]




Bralec -> RE: In...? (2.8.2015 21:32:29)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Facebook killed the Forum star... [sm=kuza.gif]




Vrhunsko:)

https://www.youtube.com/watch?v=W8r-tXRLazs






Tippi -> RE: In...? (8.8.2015 23:37:49)

Sem s kokicami prletela,pa vidm sam dve strani....brezveze [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: In...? (9.8.2015 11:15:21)

(stare) babe bi se rade naslajale nad usklajevanjem (predvsem žolčnem) mnenj drugih[sm=smiley36.gif]....a je face.book postal dolgočasen, ko se samo slike družinske sreče iz počitnic gor limajo.....? [sm=jezicek.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]