Dolge luči ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


HuAnita -> Dolge luči ponoči (12.2.2015 12:04:55)

Res ne vem, je že dolgo, kar imam izpit, takrat so nas učili, da prižgeš dolge luči, ko si SAM na cesti, čim zagledaš luči na drugi strani ceste, jih ugasneš (dolge).
Sinoči sem se pa komaj pripeljala domov, ne vem, je bila kriva lunac, ampak ene 10 cepcev nikakor ni ugasnilo dolgih, 2 x je bilo kritičn, da se nisem zabila vanje, ker me je enostavno zaslepilo.
Razmišljam, da bi si kupila neke take luči, kot jih imajo na stadionih, pa da tem preseratorjem nato nabijem svetlobo v oči, karad se jim ne zdi vredno 'dolgih' ugasniti---
Skratka, ste ve pridne pri tem? :-)




enea -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 12:17:09)

Ja no, zase lahko rečem, da se tega kar držim, res pa je da na AC ko imam dolge luči, pred sabo nobenega, jasno, "pozabim" sklopit ko na nasprotnem pasu gre kamion, pa če je mož zraven me zmeraj opominja, sam je šofer, tako da mu zaupam, seveda so oni višji ampak ravno tako jih slepijo naše dolge luči,...
ja res pa dobiš take modele, ki ne znajo ali nočejo izklopit, ko gredo proti tebi, mene pa tudi moti če vozim za nekom ki ima vklopljeno zadnjo meglenko, ( megle pa nikjer)...




ronja -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 12:55:37)

Ravno zadnjič me je lubi, ko sva se vozila, vprašal: "Ampak ti pa nikoli ne pozabiš izklopit dolgih luči, ne? Meni se pa to redno dogaja." Tako da mogoče je bil on en od tistih 10ih cepcev in v tem primeru se ti opravičuje, ni nalašč. Sama sem včasih pozabila, zdaj se mi res že dolgo ni zgodilo, lubi pravi, da kar je bil on zraven, gotovo ne. Mislim, da se ljudje zamislijo in pozabijo, da imajo dolge prižgane. Tako kot poznam par ljudi, ki redno pozablja dajat žmigavce (v to skupino pa lubi ne sodi), pa tudi ni, da ne bi hoteli ali karkoli, ampak so enostavno malo raztreseni.
Sama pa recimo grdo manevriram nazaj. Nikoli nisem marala vozit nazaj, ker se ne vidi dobro in potem se ves čas bojim, da bi kak otrok od kod priletel, pa ga ne bi videla... In grem po polžje:D.




petea -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 13:29:18)

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
ene 10 cepcev nikakor ni ugasnilo dolgih, 2 x je bilo kritičn,


Praviloma pomaga, da jih zaslepiš nazaj z vklopom dolgih luči.

Glede na to, da sem se v teh dneh tudi sama znašla v nekaj kritičnih situacijah na cesti, je očitno nekaj v zraku ...




petea -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 13:30:34)

aja, da odgovorim na vprašanje:
izklapljam dolge luči, tudi na AC, če kdo pelje nasproti

če slučajno pozabim (zelo zelo redko), pa seveda to nemudoma naredim, če me nasproti vozeč voznik opozori




RIJA* -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 14:52:18)

no, moj gotovo ni bil [sm=smiley36.gif] ker je toliko len pri vožnji, da dolge vklopi zelo redko....[sm=smiley36.gif]
jaz pa sem načeloma zelo pridna pri tem [sm=smiley1.gif]




Jabček -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 20:16:12)

Joj, jaz vsak dan vozim domov malega iz treninga, grem po eni bliznjici in tako bemtim glede teh dolgih. Ljudje enostavno ne ugasajo vec dolgih. Valjda opozorim, sam jaz sem cisto zaslepljena, pa se ocalar sem. Obup. Tolk me to znervira,da dolgih splih ne uporabljam vec, ce pa ze, sem pa tako pazljiva, ker vem, kak obcutek je, ko za par sekund ne vidis nic!!!!




petea -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 20:28:18)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ker je toliko len pri vožnji, da dolge vklopi zelo redko....[sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]
mi pa ni jasno, kako ljudje lahko vozite samo s kratkimi lučmi ponoči; jaz, če jih nimam prižganih, nič ne vidim


mimogrede, Rija*, bi ti vprašala ono tvojo kolegico na policiji, kaj je treba narediti, če ti pred avto prileti kakšna majhna žival in pride do bližnjega srečanja - koga se pokliče, kaj se naredi
tega pa jaz ne vem in tako koristim RR za učenje [sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 20:43:45)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

mimogrede, Rija*, bi ti vprašala ono tvojo kolegico na policiji, kaj je treba narediti, če ti pred avto prileti kakšna majhna žival in pride do bližnjega srečanja - koga se pokliče, kaj se naredi
tega pa jaz ne vem in tako koristim RR za učenje [sm=smiley1.gif]


nemudoma pokličeš svojega zavarovalnega agenta, da ti pove kako boš kasko uredila [sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 20:45:49)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ker je toliko len pri vožnji, da dolge vklopi zelo redko....[sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]
mi pa ni jasno, kako ljudje lahko vozite samo s kratkimi lučmi ponoči; jaz, če jih nimam prižganih, nič ne vidim


mimogrede, Rija*, bi ti vprašala ono tvojo kolegico na policiji, kaj je treba narediti, če ti pred avto prileti kakšna majhna žival in pride do bližnjega srečanja - koga se pokliče, kaj se naredi
tega pa jaz ne vem in tako koristim RR za učenje [sm=smiley1.gif]



meni tudi ni jasno, jaz vedno ****kam, da naj vklopi dolge...samo njemu je to očitno čisto odveč...on pravi, da dobro vidi [sm=smiley36.gif]

ko jaz zadanem kakšno živalco, ker jih je žal na naši poti domov ogromno, kličem policijo, da dobim zapisnik, ker imam kasko avto...saj verjetno bi tudi šlo brez tega, ampak raje ne tvegam, da bi mi potem komplicirali pri povračilu škode...če pa škode ni in živalca zbeži...pa nikogar [sm=smiley36.gif] če pa ni škode, pa živalca pogine, pa vseeno policijo, da pridejo lovci in jo poberejo [sm=smiley19.gif]




petea -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 21:25:28)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea
mimogrede, Rija*, bi ti vprašala ono tvojo kolegico na policiji, kaj je treba narediti, če ti pred avto prileti kakšna majhna žival in pride do bližnjega srečanja - koga se pokliče, kaj se naredi
tega pa jaz ne vem in tako koristim RR za učenje [sm=smiley1.gif]

nemudoma pokličeš svojega zavarovalnega agenta, da ti pove kako boš kasko uredila [sm=smiley36.gif]


A obstaja kasko tudi za nesreče s kolesi?
Pred leti mi je mačka, in to celo črna ali vsaj pretežno črna, stekla pod pedali med vožnjo na kolesu. Še zdaj mi ni jasno, kako ji je to uspelo brez praske zanjo in zame.
No, vsaj ona je potem imela eno življenje manj ... [sm=smiley36.gif]




Stanislava_ -> RE: Dolge luči ponoči (12.2.2015 22:54:16)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

A obstaja kasko tudi za nesreče s kolesi?
Pred leti mi je mačka, in to celo črna ali vsaj pretežno črna, stekla pod pedali med vožnjo na kolesu. Še zdaj mi ni jasno, kako ji je to uspelo brez praske zanjo in zame.
No, vsaj ona je potem imela eno življenje manj ... [sm=smiley36.gif]



Tudi, že kar nekaj časa, ne vem pa, kako je krito bližnje srečanje z mačko.

Dolge luči - avto zamenjat, jih menjajo že sami. Jaz sem si izklopila, zato da sem pozorna na cesti, obstaja pa.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.2.2015 7:42:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 7:51:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
se mi ne da več preklapljat in vozim kar s kratkimi, sploh tam, kjer je veliko prometa in je treba ves čas menjat dolge/kratke....


Moj avto ima možnost, da na eno stran vklopiš dolge luči, na drugo stran pa, če pridržiš stikalo k volanu, tudi gorijo dolge luči, ko pa jih več ne rabiš, samo spustiš ročico.
Saj vem, da se bere, kot da je z obema verzijama isto dela, a je ta druga zelo praktična ravno za hiter vklop/izklop dolgih luči.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.2.2015 7:53:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 8:09:11)

jih skoraj moram vklopit, takrat ko lahko, ker sem kratkovidna. Ponoči ne vozim rada. Jih pa izklopim ko vidim od daleč že luči od drugega avta.
Tisti, ki ima nonstop dolge luči je neumen. Iz prometa bi ga izločila. Mene svetloba tako zaslepi, da se bom zabila v tak avto. Lahko sam kratko potegne zaradi tega. Ne razmišljajo tak daleč.
Imajo pa nekateri tako visoko, napačno postavljene dnevne luči, da izgledajo kot dolge. To pri kombijih opažam. Ali pa ena dolga ena kratka... vse se na cesti doživi [sm=smiley36.gif]




Jabček -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 9:26:25)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

jih skoraj moram vklopit, takrat ko lahko, ker sem kratkovidna. Ponoči ne vozim rada. Jih pa izklopim ko vidim od daleč že luči od drugega avta.
Tisti, ki ima nonstop dolge luči je neumen. Iz prometa bi ga izločila. Mene svetloba tako zaslepi, da se bom zabila v tak avto. Lahko sam kratko potegne zaradi tega. Ne razmišljajo tak daleč.
Imajo pa nekateri tako visoko, napačno postavljene dnevne luči, da izgledajo kot dolge. To pri kombijih opažam. Ali pa ena dolga ena kratka... vse se na cesti doživi [sm=smiley36.gif]


Ja, ampak te postavitve luči načeloma opazimo samo očalarji. Ker jaz, če vozim z lečami, mi ni tolk moteče, če so luči nepravilno postavljene. Poleg tega pa to avtomatsko uravnavanje - dolge, kratke, enkrat ena dolga, druga dolga, to mi šele pere živce. Pa še nekaj - skoraj vsi terenci imajo previsoko nastavljene luči. Včasih sem čist happy, ko se nasproti pripelje en star Clio in podobno - ker enostavno nimajo tako motečih luči. Recimo moj, ki nima očal - njemu pa te zadeve ne predstavljajo nobenega problema. In enostavno, če bi se le dalo, jaz ponoči ne bi vozila. Najbolj ubijalska kombinacija pa je - mokra cesta, noč in dolge luči. Najdejo se tudi taki, ko jim človek požmika, češ dolge maš vklopljene, on pa požmika nazaj (tko se pr nas zahvaljujejo vsi po vrsti, če jim požmikaš, da bolj počas vozi, ker so naprej policaji). Pavčasih si misliš ojoj, ko je pred teboj kakšen starejši s klobukom, ko se lepo fino 30 pelje, bog ne dej da je vmes kako krožišče, samo - ti so pravi carji napram ljudem z dolgimi lučmi, ki jih ne znajo uporabljat.




malaMravljica -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 10:13:07)

Dolge luci mi pa se nikoli niso parale zivcev. Jaz tudi nosim ocala in me ponoci luci ze tako bolj motijo, samo ce kdo pozabi dolge mu pozmigam, ce se ne opazi mu pa dolge uzgem in potem ze skapira. Jaz osebno jih ne pozabljam sklopit, ko pride promet iz naspeotne smri in niti ne opazam, da bi drugi to pozabljali. Se zgodi, samo se vse resi.




RIJA* -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 10:22:01)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Imajo pa nekateri tako visoko, napačno postavljene dnevne luči, da izgledajo kot dolge. To pri kombijih opažam. Ali pa ena dolga ena kratka... vse se na cesti doživi [sm=smiley36.gif]


kombiji imajo luči višje in včasih tudi, ko voziš s kratkimi, ti blendajo....ali pa če je avto fejst naložen, svetilo luči tudi višje.....
moja lagunca pa kar sama nastavlja višino luči...glede na vse dejavnike in tudi sam zatemnjuje retrovizor, če mi kdo od zadaj preveč sveti...zdaj res rabim še samo avtomatsko preklapljanje dolgi kratki [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 12:11:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Ja, ampak te postavitve luči načeloma opazimo samo očalarji. Ker jaz, če vozim z lečami, mi ni tolk moteče, če so luči nepravilno postavljene.


ponoči obvezno vozim z lečami. Z očali bi bilo še slabše.




Jabček -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 13:44:24)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Dolge luci mi pa se nikoli niso parale zivcev. Jaz tudi nosim ocala in me ponoci luci ze tako bolj motijo, samo ce kdo pozabi dolge mu pozmigam, ce se ne opazi mu pa dolge uzgem in potem ze skapira. Jaz osebno jih ne pozabljam sklopit, ko pride promet iz naspeotne smri in niti ne opazam, da bi drugi to pozabljali. Se zgodi, samo se vse resi.


Mene prej, predenj nisem redno vozila tudi ponoči, niso motile. Redkokdaj, pa še to sem ponavadi vozila po nekih glavnih cestah, ko so ljudje bolj uvidevni (očitno). Tole letos je pa res obup. Ali pa je res nekaj na tem, da avtomobili sami regulirajo dolge-kratke in potem se pač to narobe regulira in je resnično moteče.
Edina opcija je pač to, da fiksno vozim z lečami [sm=smiley36.gif]




mojcaziga -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 14:23:03)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

aja, da odgovorim na vprašanje:
izklapljam dolge luči, tudi na AC, če kdo pelje nasproti

če slučajno pozabim (zelo zelo redko), pa seveda to nemudoma naredim, če me nasproti vozeč voznik opozori


enako [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Dolge luči ponoči (13.2.2015 17:16:36)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Dolge luci mi pa se nikoli niso parale zivcev. Jaz tudi nosim ocala in me ponoci luci ze tako bolj motijo, samo ce kdo pozabi dolge mu pozmigam, ce se ne opazi mu pa dolge uzgem in potem ze skapira. Jaz osebno jih ne pozabljam sklopit, ko pride promet iz naspeotne smri in niti ne opazam, da bi drugi to pozabljali. Se zgodi, samo se vse resi.


Tako nekako je pri meni....s to razliko, da jih tudi jaz kdaj (je bolj izjema kot pravilo, zgodi se pa[sm=smiley1.gif]) pozabim izklopiti.....

Dolge luči pa uporabljam ravno tam, kjer ni naselja in ni osvetlitve in še posebej, če ceste ne poznam....se ne matram s kratkimi, če so pa dolge na razpolago......in vidljivost je precej boljša.......




Stran: [1]