Sladkorna bolezen (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mama. -> Sladkorna bolezen (11.2.2015 10:26:11)

živjo,

nimam sladkorne bolezni ampak rada drugim pomagam in me zanimajo take hude bolezni[sm=smiley1.gif], pravijo da je neozdravljiva, kaj pa ve menite?
Jst pravim, da je ozdravljiva, če se dela v tej smeri, zdrava prehrana, gibanje.
Tiste, ki jo imate probajte: raziskava je potrdila prvotno domnevo, da ima rastlinska prehrana zelo velik vpliv na delovanje inzulina pri sladkornih bolnikih. Pacientom se je v 14 tednih uživanja takšne prehrane za četrtino izboljšal celični odziv na inzulin.
Pacienti, ki so pred raziskavo imeli hude težave z neodzivnostjo na inzulin, so naenkrat občutili veliko olajšanje, saj se je bolezen počasi vrnila v začetno stanje. Zanimivo, kaj vse so dosegli samo ob vztrajanju na 100%-ni rastlinski prehrani.
Mogoče pa je res nekaj na tem, saj sama jem to hrano že nekaj let in sem popolnoma zdrava.[sm=smiley1.gif]




Abelar -> RE: Sladkorna bolezen (11.2.2015 12:45:28)


IZVIRNO SPOROČILO: mama.

živjo,

nimam sladkorne bolezni ampak rada drugim pomagam in me zanimajo take hude bolezni[sm=smiley1.gif],


A je tebi malo dolgčas? Če te zanima, se pouči in boš kot prvo ugotovila, da obstajata dva tipa te bolezni. Pri enem lahko nivo sladkorja reguliraš s hrano, pri drugi pa absolutno ne. Oziroma lahko, kot ti praviš, ampak boš umrl v štirih tednih.




ronja -> RE: Sladkorna bolezen (11.2.2015 12:54:28)

Verjamem, da ima hrana velik vpliv. Vendar pa sem sama dobila nosečniško sladkorno, ko sem bila 3. noseča in v tej nosečnosti nisem jedla mesa, ker ga nikakor nisem mogla, ni mi pasalo. V prejšnjih nosečnostih sem ga, pa je nisem imela... Odvisno od več dejavnikov, če mene vprašaš, je pri sladkorni kot pri mnogo drugih, ključen dejavnik stres. Res pa lahko prehrana tudi na to vpliva oz. malo omili naš odziv na stres, vseeno pa ni vse v prehrani, na žalost.

PS: še vedno pa iščem penast veganski biskvit brez jajc. Če veš kak recept, se priporočam.




mama. -> RE: Sladkorna bolezen (11.2.2015 14:54:53)

Rad pomagaš drugim pol pa dobiš tako nazaj, A je tebi malo dolgčas?[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




liliana -> RE: Sladkorna bolezen (11.2.2015 16:28:33)

Jaz poznam precej tistih, ki so dobili sladkorno po 40, 50 letu ali pa še prej.....tam se s hrano da lepo regulirati in ostaneš "zdrav".....pa čeprav ne ješ samo rastlinske hrane......

Poznam pa dva otroka s sladkorno.....in celo življenje pazita na prehrano (vendar ne samo rastlinsko hrano)....pa vseeno potrebujeta terapijo....

Tako, da so različni tipi sladkorne.......




mala maja -> RE: Sladkorna bolezen (16.2.2015 22:46:19)

Ronja tale ni čisto veganski ker ga moraš speči[sm=smiley36.gif], je pa brez mleka in jajc. Čisto preprost in full dober[sm=smiley1.gif]

http://www.sweetlittlebluebird.com/2013/03/tried-true-tuesday-crazy-cake-no-eggs.html




Abelar -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 12:45:54)

Obstajata natako dva tipa sladkorne.

Tip I je, kadar slinavka preneha delovati popolnoma in je avtoimuno obolenje. Običajno se pojavi pri otrocih in mladostnikih in tja do 30. leta.
Tu ni druge terapije, kot umetno dodajanje sintetičnega insulina, vsakodnevno in večkrat dnevno.

Tip II je, kadar slinavka deluje z zmanjšano močjo. Je posledica nepravilne prehrane, pri kateri je slinavka preobremenjena in začne slabše delovati. Običajno se pojavi pri starejših in se jo da izredno lepo nadzorovati in uravnavati z zdravo prehrano. V kolikor oboleli ne upošteva pravil zdrave prehrane, je potrebna terapija s tabletami in v končni fazi z injekcijami insulina.




patrino -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 13:44:38)

IZVIRNO SPOROČILO: mama.

živjo,

nimam sladkorne bolezni ampak rada drugim pomagam in me zanimajo take hude bolezni[sm=smiley1.gif], pravijo da je neozdravljiva, kaj pa ve menite?
Jst pravim, da je ozdravljiva, če se dela v tej smeri, zdrava prehrana, gibanje.
Tiste, ki jo imate probajte: raziskava je potrdila prvotno domnevo, da ima rastlinska prehrana zelo velik vpliv na delovanje inzulina pri sladkornih bolnikih. Pacientom se je v 14 tednih uživanja takšne prehrane za četrtino izboljšal celični odziv na inzulin.
Pacienti, ki so pred raziskavo imeli hude težave z neodzivnostjo na inzulin, so naenkrat občutili veliko olajšanje, saj se je bolezen počasi vrnila v začetno stanje. Zanimivo, kaj vse so dosegli samo ob vztrajanju na 100%-ni rastlinski prehrani.
Mogoče pa je res nekaj na tem, saj sama jem to hrano že nekaj let in sem popolnoma zdrava.[sm=smiley1.gif]


Draga moja s tem prav nič ne pomagaš, temveč si delaš bolno reklamo. In ne nisi popolnoma zdrava, vsaj v glavi ne,ker če bi bila ne bi takšne pisarila. Ne vidiš en meter pred nosom in se ne zavedaš kaj delaš s takimi budalaštinami staršem, ki skrbijo za zdravo prehrano svojih otrok, gibanje ,se oprimejo vsake nitke, da bi se kaj izboljšalo, pa ima njihova deca še vedno sladkorno , inzulinske črpalke in sto in eno hipo.
Izobražuj se in tako boš najbolj pomagala. Pa otresi se svojega vegetarianskega fanatizma.
Lahko pa ti na zs pošljem meil od kolegice, ki ima dva mala diabetika ( 5 in 7 let stara), ki kljub zdravi prehrani in gibanju bije krvavi boj z njihovim zdravjem. Mislim, da ti bi napisala take zadeve, da se par let ne boš ven skopala.

Mimogrede- določene vrste sadja, ki so vsaj kot je meni znano, še vedno med rastlinami, so diabetikom zaradi prevelike vsebnosti sladkorja prav prepovedane ( bolj kot vsako meso), saj dvignejo sladkor v krvi v take višave, da človek ne more verjeti.. Tako da...
Sori, take gluposti me pa res dvignejo pod plafon.




patrino -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 13:45:58)


IZVIRNO SPOROČILO: mama.

Rad pomagaš drugim pol pa dobiš tako nazaj, A je tebi malo dolgčas?[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

O kristus[sm=smiley29.gif]




Leela -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 14:28:53)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


PS: še vedno pa iščem penast veganski biskvit brez jajc. Če veš kak recept, se priporočam.


jaz ga še nisem zasledila, sem pa zadnjič prebrala na enem veganskem blogu da ne obstaja [sm=zmeden2.gif] oz. se ga ne da narediti.

Če pa najdeš se priporočam tudi jaz za recept.




Leela -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 14:34:57)

mama to kar si napisala niti pod razno ne drži. če bi to držalo bi vsi sladkorni bolniki prešli na rastlinsko hrano in te bolezni ne bi več imeli.
Se pa najbrž veliko bolezni olajša s tako prehrano. čeprav menim, da ke pa sm kakšen kos mesa ne škodi. Sploh ni nič narobe, če je kdo vegan iz etičnih razlogov, celo občudujem jih, ampak kar se zdravja tiče pa ni tako 100% potrjeno, da je to edino najbolj zdravo. enako trdijo tisti, ki se prehranjujejo po paleo principu.




Abelar -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 15:38:05)

Imam otroka s tipom I doma in me take nepremišljenosti motijo.
Sploh, ko nekdo napiše, da se "zanima za hude bolezni", in se pri tem niti malo prej ne pozanima.[sm=zmeden.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 18:31:12)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Draga moja s tem prav nič ne pomagaš, temveč si delaš bolno reklamo. In ne nisi popolnoma zdrava, vsaj v glavi ne,ker če bi bila ne bi takšne pisarila. Ne vidiš en meter pred nosom in se ne zavedaš kaj delaš s takimi budalaštinami staršem, ki skrbijo za zdravo prehrano svojih otrok, gibanje ,se oprimejo vsake nitke, da bi se kaj izboljšalo, pa ima njihova deca še vedno sladkorno , inzulinske črpalke in sto in eno hipo.


Rada sem imela osebo, ki je padla na te fore. Sladkorno bi zlahka uravnavala, ce bi se le malo bolj drzala tega kar so govorili zdravniki in manj tega, kar so ji svetovali raznorazni neodgovorni, zlonamerni in imbecilni posamezniki. Zaradi taksnih je danes ni vec med nami.
Tovrstni porpagatori "zagotovo zdravega in uspesnega zdravljenja" bi IMO trebalo hudo in strogo kaznovati. Za vsako zgubljeno zivljenje zaradi njig+hove imbecilnosti bi morali z zapor, kot za umor.




patrino -> RE: Sladkorna bolezen (18.2.2015 20:52:10)

Ja na to sem v bistvu najprej pomislila. Osebno se mi zdi, da je teh diabetikov tipa I čedalje več okrog mene. Imam občutek , da vsaka druga mlada mamica nosi za pasom inzulinsko črpalko, ker se kao nosečniška sladkorna pri njej nikoli ne neha in pride do odpovedi slinavke. Ni enega žura ali praznovanja, na katerem ne bi bil nekdo od mladih, ki si ob drobnih pregrehah v obliki drobnega piškota za mizo uravnava inzulin za pasom. Meni je to grozno. Otroci, najstniki in nemočni starši. Pred pol leta smo v našem kraju pokopali 22 let staro dekle, ki je bila že od rojstva diabetik. Kaj vse so pri tej revi probali, od sto in ene takšne in drugačne medicine, seans, terapij, diet in sprememb pri prehrani. Nič ni pomagalo temveč prej podrlo ves sistem in slabšalo zdravje. Dekle je umrlo tako rosno mlado zaradi posledic diabetesa, ki so bile grozljive. Zaradi odpovedi ledvic je že nekaj let večkrat na teden obiskovala dializo, bila je na pol slepa in nazadnje so ji postopoma odrezali nogo vse do stegna.
Drug primer je že prej omenjena kolegica iz službe z dvema malima otrokoma z diabetesom. Že en otrok diabetik je prava kalvarija za starše, kaj šele dva. In to pri starših, kjer noben nima diabetesa. Hrano rutinsko tehtajo, merijo, štejejo, otroka sta tako samodisciplinirana, da ti gre na jok, ko jih gledaš, pa vseeno so oba že pod lučko in s helikopterji peljali na UKC ob grozljivih nepojasnjenih hipah.
Tretji meni najbližji primer je moja najboljša prijateljica. Mamica treh otrok, ki se ji po tretji nosečnosti "nosečniška" sladkorna ni nikoli prenehala. Ko gledam njo s kakšnim elanom in trudom skrbi za svoje otroke , kako moža skrbi zanjo in me občasno, ko ona ne vidi potegne na stran in me prosi naj malo popazim nanjo, ko ga ni zraven, me je groza zanjo. Ona se žene preko svojih meja in se do konca razdaja za družino. Ko sem ji enkrat namignila, da naj malo ustavi konje, je rekla da ona ni jaz in da jih bo tako morala ustaviti še prehitro.
Sladkorna ni le ovira, ko ne smeš jesti vsega kar ti pade na pamet. Sladkorna je počasni ubijalec. Pušča hude in nepopravljive posledice. Tisti, ki jo imajo to še predobro vedo. In bi vse naredili, da bi se je znebili. In zato mi gre tako kleftranje in delanje zmede in škode iz strani fanatikov, ki so prepričani , da bodo rešili vse, če bodo jedli le regrat hudo na jetra.
Ljudje pri takšnih kroničnih in večletnih obolenjih vmes večkrat obupajo in če jim želiš pomagati, je veliko že to, da si tam , ko te potrebujejo. Kar tako za pogovor in uteho in ne za pametovanje, da naj se spravijo na kilo zelja, pa bo vse ok.
Eh...danes je en tak dan, ko me tole še posebej dvigne.





Stran: [1]