Vrtec Šmarje pri Jelšah (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Jabček -> Vrtec Šmarje pri Jelšah (21.1.2015 10:29:33)

O vsem je že tekla debata, o temle pa še ne. Še en medijski linč, resnica, pozna kdo tam situacijo?




nejcko -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 10:33:23)

Kako površno berete.

Nobenega nasilja nad otroki ni tam, ampak ravnateljica nad zaposlenimi izvaja mobing, krši zakonodajo etc.




Jabček -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 10:34:40)

Ravnokar prebrala: Občutili so ga tudi otroci, prizna zaposlena, ki ne želi biti izpostavljena. Pravi, da je bilo moč slišati kričanje, lasanje, kakšen otrok pa je bil tudi premeščen v drug oddelek, da se je malce ohladil.

Tolk površno pa spet ne berem.




HuAnita -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 12:24:12)

Nekaj vem o tem, poznam malo... pa bom samo rekla - težko je delati v osjem gnezdu... No, enim je težko že delati, pa je lažje potem novinarki poslati anonimko...
Verjetno vas večina ve, kako je v službah, ko se določeni klani ustvarjajo... In si potem leta in leta mečejo polena pod noge. Trezen šef, ki zahteva, da je delo ne glede na anti/simpatije narejeno, pa pri nekaterih ni priljubljen...




patrino -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 17:34:48)


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Ravnokar prebrala: Občutili so ga tudi otroci, prizna zaposlena, ki ne želi biti izpostavljena. Pravi, da je bilo moč slišati kričanje, lasanje, kakšen otrok pa je bil tudi premeščen v drug oddelek, da se je malce ohladil.

Tolk površno pa spet ne berem.

Naslov tele teme sramotno zavajajoč in naveden z očitnim razlogom . Bistvo problema pa namerno izpuščeno.




Stanislava_ -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 17:42:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

. Še en medijski linč, resnica, pozna kdo tam situacijo?


Ma prav puno kapo imam teh medijskih linčev. Ne bi ga bilo, če bi se problemi reševali tam, kje nastajajo. Dol mi visi, kdo je kaj narobe naredil v tem vrtcu, ali vzgojiteljice, ali ravnateljica - svoje probleme naj rešujejo pred domačim pragom!

Moj otrok si noče prati zob več kot 2 minuti. Kriči, dere se, mama tudi, kmalu se bodo še sosedje. Mediji, na pomoč!!!!!!!!
ps. bi klicala gasilce, ampak so preveč učinkoviti in ne bi doživela potrebnega pompa.




nejcko -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 19:19:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Moj otrok si noče prati zob več kot 2 minuti.



Dete ima prav, na dve minuti je nastavljena tudi sonična zobna krtačka [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 19:23:38)

zakaj pa ni linka? a ni mal bv tole; boljš bi blo tole temo zbrisat, kot da tlele nabira virtualni prah.......




Stanislava_ -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 19:31:30)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Moj otrok si noče prati zob več kot 2 minuti.



Dete ima prav, na dve minuti je nastavljena tudi sonična zobna krtačka [sm=jezicek.gif]


Ma bejž..... si zobe prat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




liliana -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 19:57:13)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zakaj pa ni linka? a ni mal bv tole; boljš bi blo tole temo zbrisat, kot da tlele nabira virtualni prah.......


http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/v-vrtcu-v-smarju-pri-jelsah-vre-zaradi-ravnateljice/356208




Vijoličarka -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 22:55:36)

Ja, to je pa res pomembna novica. Kaj imajo, je nemogoče soditi. Ampak glede na to, da ženski z junijem poteče mandat, pa res ne vidim neke hude panike.

Če bo šlo tako naprej, bomo čez par let brali, da sta se zakonca skregala, ker njemu niso všeč zavese, ki jih je ona izbrala in je praktično konec sveta, ker jih noče sneti. Pa bo Tone poklical POP TV in se repenčil, kakšen slab vpliv imajo nanj zavese in 'novinar' bo pompozno in očitajoče zaključil, da pa Tončka ni hotela dati izjave.





Stanislava_ -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (21.1.2015 23:14:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Če bo šlo tako naprej, bomo čez par let brali, da sta se zakonca skregala, ker njemu niso všeč zavese, ki jih je ona izbrala in je praktično konec sveta, ker jih noče sneti. Pa bo Tone poklical POP TV in se repenčil, kakšen slab vpliv imajo nanj zavese in 'novinar' bo pompozno in očitajoče zaključil, da pa Tončka ni hotela dati izjave.




Zdaj se take zadeve rešujejo na sodiščih.
Morda bi bilo družbeno bolj koristno, da bi se v medijih.




liliana -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 6:04:32)

V našem vrtcu so se vzgojiteljice tako skregale, da so morali kar sredi leta vzgojiteljico premestiti v drugo enoto, ker vzgojiteljica in pomočnica nista mogli več skupaj delati.....

V zgolj ženskih kolektivih se to pogosto zgodi.....[sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 7:29:57)

ej, v moških kolektivih je pa tak raj, mi je kr žal da nimam lulčka......




mamamajča -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 8:48:27)

Vrtec Šmarje ni ženski kolektiv, imamo tudi moške pomočnike.

Delo danes piše, da se fizično kaznovanje je dogajalo in da naj bi zaposleni želeli opozoriti, da se je to dogajalo v času ravnateljičinega mandata. Kakorkoli.
Moj otrok obiskuje ta vrtec in večina zaposlenih je v redu. Kakršnegakoli nasilja nad otroki jaz osebno nisem zaznala, pa starši, s katerimi sem v stiku, tudi ne.





mika -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 13:01:32)

Ampak glede na to, da ženski z junijem poteče mandat, pa res ne vidim neke hude panike.


No tukaj je odgovor. Vijoličaka, seveda je panika....čimprej diskreditirat ravnateljico, da bo vse pripravljeno za volitve.




liliana -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 17:13:07)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ej, v moških kolektivih je pa tak raj, mi je kr žal da nimam lulčka......


Kreganja je bistveno več v kolektivih, kjer so samo ženske.....vsaj taka so moja opažanja, ker sem delala tudi v kolektivih, kjer smo bile same ženske....kak moški je bil le za vzorec, ki se je pojavil vsake kvatre za nekaj minut.....recimo hišnik ali vratar......





Stanislava_ -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 19:03:07)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ej, v moških kolektivih je pa tak raj, mi je kr žal da nimam lulčka......


Kreganja je bistveno več v kolektivih, kjer so samo ženske.....vsaj taka so moja opažanja, ker sem delala tudi v kolektivih, kjer smo bile same ženske....kak moški je bil le za vzorec, ki se je pojavil vsake kvatre za nekaj minut.....recimo hišnik ali vratar......




Meni se pa ne zdi. Moškemu se hitreje prizadene ego, in prej reagira. Pa še vsaj manj pravih moških je, in ti si pa itak ne zanjo obnašati.




liliana -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 19:50:14)

Samo moški se običajno toliko ne ubadajo z drugimi moškimi, kot se ženske ubadamo ena z drugo[sm=smiley1.gif].....in govorim o kolektivih, kjer so res same ženske....ne o tem, da tri delajo v eni v pisarni......v pavzi ali na čiku ali na malici se pa srečajo s sodelavci....govorim o kolektivih, kjer delajo same ženske in 8 ur na dan "ena drugo prenašajo".......





petea -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 19:56:01)

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ampak glede na to, da ženski z junijem poteče mandat, pa res ne vidim neke hude panike.

No tukaj je odgovor. Vijoličaka, seveda je panika....čimprej diskreditirat ravnateljico, da bo vse pripravljeno za volitve.

Kolikor mi je ostalo v spominu po prebiranju članka, gospa po izteku mandata ni več mislila kandidirati, ampak gre v penzijo.
Tako da priprave na volitve verjetno niso razlog za medijski punč ...




mika -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 20:57:45)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ampak glede na to, da ženski z junijem poteče mandat, pa res ne vidim neke hude panike.

No tukaj je odgovor. Vijoličaka, seveda je panika....čimprej diskreditirat ravnateljico, da bo vse pripravljeno za volitve.

Kolikor mi je ostalo v spominu po prebiranju članka, gospa po izteku mandata ni več mislila kandidirati, ampak gre v penzijo.
Tako da priprave na volitve verjetno niso razlog za medijski punč ...



Starši vzgojiteljicam zaupajo, tako pravijo v prispevku...nekaj smrdi....zakaj bi nekoga pred upokojitvijo tako napadali?





liliana -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 21:28:53)

85 zaposlenih v zavodu oz. vrtcu.....1/3 zaposlenih sprtih z 2/3 zaposlenih (bom rekla kar žensk)....kriva pa je le ravnateljica.....

Zakaj so pa delavci anonimko poslali, namesto da bi se podpisali....? Saj so itak že na ravnateljičini črni listi, šikanirani, brez dodatkov.......v vrtcu sta dva tabora in zver od ravnateljice itak točno ve kdo je poslal anonimko......




mika -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (22.1.2015 21:51:58)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

85 zaposlenih v zavodu oz. vrtcu.....1/3 zaposlenih sprtih z 2/3 zaposlenih (bom rekla kar žensk)....kriva pa je le ravnateljica.....

Zakaj so pa delavci anonimko poslali, namesto da bi se podpisali....? Saj so itak že na ravnateljičini črni listi, šikanirani, brez dodatkov.......v vrtcu sta dva tabora in zver od ravnateljice itak točno ve kdo je poslal anonimko......



lahk samo izrekam vso čast tistemu ravnatelju/ ravnateljici, ki uspe obdržati to delovno mesto skozi več mandatov.... da so koliko toliko zadovoljni učenci in starši.... imeti na vajeti lepo št. svakojakvih žensk,za katere tiny miny sprememba pomeni vesoljni urnebes.... znanstvena fantastika.




Vijoličarka -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (23.1.2015 0:23:42)


IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ampak glede na to, da ženski z junijem poteče mandat, pa res ne vidim neke hude panike.

No tukaj je odgovor. Vijoličaka, seveda je panika....čimprej diskreditirat ravnateljico, da bo vse pripravljeno za volitve.

Kolikor mi je ostalo v spominu po prebiranju članka, gospa po izteku mandata ni več mislila kandidirati, ampak gre v penzijo.
Tako da priprave na volitve verjetno niso razlog za medijski punč ...



Starši vzgojiteljicam zaupajo, tako pravijo v prispevku...nekaj smrdi....zakaj bi nekoga pred upokojitvijo tako napadali?




Če prav razumem (možno da se motim), se ona ne bo upokojila, ampak je samo ne bodo več predlagali ali podprli za to mesto... Je najbrž treba imeti kakšen razlog, a ne?

Ali pa (če so upokojila) obstajata vsaj dve frakciji in zmagati mora tista, ki bo 'vse popravila in vse spremenila na bolje...'

Zdaj smo v demokraciji, zdaj imamo moč. Če hočemo koga stolči, ker nam tako odgovarja, to lahko storimo s pomočjo medijev. Mediji pa radi pomagajo.




HuAnita -> RE: Vrtec Šmarje pri Jelšah - nasilje nad otroci (23.1.2015 10:13:51)

Teren za razne službene pozicije se pripravlja mesece, če ne leta vnaprej...
Kolikor vem, gre v penzijo potem.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>