Naša mularija in pomivanje posode (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Naša mularija in pomivanje posode (10.1.2015 16:32:28)

Pri kateri starosti jo znajo pomiti in pospraviti sami:

npr skodelico in krožnik od zajtrka
umazana posoda npr od kosila

Naša mula [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] prvo naredi, ampak potrebuje trojna navodila, še vedno - pomij, pobriši, pospravi.
Drugega se loti sama, kadar ima dan za pomivanje, tako da s tem posebej ne težim.

Kaj pa pri vas?




Hope2 -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 4:01:24)

nas je 6 let in priznam nisem se se niti spomnila, da bi mu nalozila tako delo. Peremo s pomivalcem, razen nozev in pokrovk.

Pospravi pa za sabo, vcasih se sam spomni, vcasih ga je treba spomnit, vcasih midva z mozem pospraviva.

Mogoce bi pa ze zacela, ker se zelim resit enga kompleta kroznikov, ki se nikakor nocejo in nocejo razbit[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




petea -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 8:37:40)

Pri nas je tudi glavni pomivalec pomivalni stroj.
Zloziti posodo v stroj in iz njega pa vsi radi pocnejo.

Tudi prve lekcije iz rocnega pranja posode so ze opravili, tako da si znajo sami umiti pribor, ce je treba.

Kroznikov za razbijat [sm=smiley36.gif]pa nimamo, pravzaprav bi rada dopolnila komplet, ker se nam jih je nekaj ze razbilo in taksnih vec ne prodajajo.
Hm, morda pa bi taktika razbijsnja tudi pri nas prisla prav in bi potem sli v izbiranje novih ...




RIJA* -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 10:04:48)

moj mulo "zna" to od nekje 3 leta naprej [sm=smiley36.gif] samo kaj, ko je sodobna tehnika popolnoma uničila delo mladoletnih [sm=smiley36.gif]

pospravi za sabo, kak dan brez problema, kak dan pa je svetovno jamranje....




LuLu -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 10:24:34)

jaz pa tako rada perem posodo, da je ne pustim nobenemu drugemu prati. Pomivalnega doma le gledam, še nikoli nisem dala prat v njega [sm=smiley36.gif]
Ok, mala2 sta že pomivala, ampak, da bo pomito dobro, brez zalepljene ali maščobe na krožniku, pa mi še nista pripravljena. Mogoče sta pa ne želim videt [sm=smiley36.gif]
On bo 8, mala 6




patrino -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 11:10:02)

Pri nas znajo vsi. Obvladajo. Če pa to počnejo je pa druga pesem. Zato smo za te namene sestavili seznam, da je vsak en dan na vrsti,saj kljub pomivalcu še zelo veliko pomivamo na roke. Pa tudi v pomivalca je treba zložit in si vzeti čas.
Na splošno s pomivanjem kar gre. Več trenja in hvatanja krivin je pri sesanju prostorov.




alda -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 11:43:23)

pri nas pere posodo pomivalc,razen ta velike lonce, ki jih sama pomijem.
Morata pa oba pospravit za sabo mizo, in zložiti iz pomivalnega stvari, ki jih lahko: kozarce, jedilni pribor in krožnike




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.1.2015 11:51:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Naša mularija in pomivanje posode (11.1.2015 14:40:21)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

moj mulo "zna" to od nekje 3 leta naprej [sm=smiley36.gif] samo kaj, ko je sodobna tehnika popolnoma uničila delo mladoletnih [sm=smiley36.gif]

pospravi za sabo, kak dan brez problema, kak dan pa je svetovno jamranje....


Moja je pri 3 letih to z velikim navdušenjem počela.......poraba ceta je bila takrat tudi temu primerna......

Danes, ko je stara skoraj 8, pa je to navdušenje splahnelo......[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]