RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mika -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 9:29:32)

Za enkrat mojim mulčkom v podobni situaciji raje malo priskočim na pomoč in jim občasno igram berglo,pod pogojem, da jim na ta račun potem tako najedam, da se v prihodnje prav zaradi tega najedanja pobrigajo, da se to zgodi čim redkeje


Enako




uškinamama -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:10:29)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

A ni bralna značka do konca aprila?

moj partizan se je v 4.razredu odločil, da ne bo sodeloval in prav tako letos v 5..
bere rad in veliko, ampak mu ni, da bi tekmoval in ga niti ne silim.


Kar pa se samostojnosti tiče pa tole:
v šoli se mi zdi prav ,da imamo starši eno kontrolo čez vse-kdaj in kako, pa seveda pomagamo in NE delamo namesto otrok,
bolj me moti ,ma ne moti,mi je čudna in smešna dvojina oz množina pri dojenčkih in majhnih otrocih:
- smo se dojili

eh-saj sem čudna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  a ne?



Itak, da sva se dojila. On je bil dojen , jaz sem bila dojilja. Ni dojenja v ednini , tu sta ziher potrebna dva [sm=smiley1.gif]




uškinamama -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:13:56)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


To pa seveda ne pomeni, da beremo knjige namesto njega, da računamo namesto njega, da se razbujrjamo nad učiteljico, ker da v test nalogo, ki je naš otrok ni osvojil....


verjetno že veš, ampak vseeno ponovimo [sm=jezicek.gif] znanje se Usvoji

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=Usvojiti&hs=1

osvoji se pa fanta,nagrado in vrh na primer

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=ge=osvojiti





RIJA* -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:25:18)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: alda

A ni bralna značka do konca aprila?

moj partizan se je v 4.razredu odločil, da ne bo sodeloval in prav tako letos v 5..
bere rad in veliko, ampak mu ni, da bi tekmoval in ga niti ne silim.


Kar pa se samostojnosti tiče pa tole:
v šoli se mi zdi prav ,da imamo starši eno kontrolo čez vse-kdaj in kako, pa seveda pomagamo in NE delamo namesto otrok,
bolj me moti ,ma ne moti,mi je čudna in smešna dvojina oz množina pri dojenčkih in majhnih otrocih:
- smo se dojili

eh-saj sem čudna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  a ne?



Itak, da sva se dojila. On je bil dojen , jaz sem bila dojilja. Ni dojenja v ednini , tu sta ziher potrebna dva [sm=smiley1.gif]


govori zase v množini [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




RIJA* -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:27:11)

sicer pa....valda, da mu priskočim na pomoč....tudi moja mama je meni....še nisem pozabila...

in ravno včeraj se mulc spomni, da ima danes bralno značko za povedat...a valda sva našla eno pesmico in se jo je naučil...danes bo zadevo uredil in nobenih velikih modrovanj.....itak sva oba taka tipa, da delava vse v zadnjem času....[sm=smiley36.gif]




uškinamama -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:37:34)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: alda

A ni bralna značka do konca aprila?

moj partizan se je v 4.razredu odločil, da ne bo sodeloval in prav tako letos v 5..
bere rad in veliko, ampak mu ni, da bi tekmoval in ga niti ne silim.


Kar pa se samostojnosti tiče pa tole:
v šoli se mi zdi prav ,da imamo starši eno kontrolo čez vse-kdaj in kako, pa seveda pomagamo in NE delamo namesto otrok,
bolj me moti ,ma ne moti,mi je čudna in smešna dvojina oz množina pri dojenčkih in majhnih otrocih:
- smo se dojili

eh-saj sem čudna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  a ne?



Itak, da sva se dojila. On je bil dojen , jaz sem bila dojilja. Ni dojenja v ednini , tu sta ziher potrebna dva [sm=smiley1.gif]


govori zase v množini [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



Itak en otrok dvojina, več dojenih otrok množina :) Ti si ga pa zalivala, ja, tle pa moja teorija ne drži [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif]




petea -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 10:49:54)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Itak, da sva se dojila. On je bil dojen , jaz sem bila dojilja. Ni dojenja v ednini , tu sta ziher potrebna dva [sm=smiley1.gif]


To z dojenjem še nekako gre v dvojini ali množini.

Meni so hujše izjave v stilu: 'Včeraj nam je zrasel prvi zob,' ali: 'Težki smo 5 kg in veliki 70 cm.' [sm=smiley14.gif]


Nekoč me je ena medicinska sestra v posvetovalnici za dojenčka (prvič) vprašala, koliko zob imamo.
Pa sem ji začela odgovarjati, koliko jih imam jaz, koliko moj dragi in koliko dojenček. In potem me je začudeno gledala.
In jaz njo nazaj, ker seveda nisem razumela, da je ne zanima naša družinska zobna statistika, ampak samo otrokova. [sm=smiley36.gif]

Od takrat naprej v podobnih primerih, preden odgovorim, raje povprašam, koga konkretno so mislili - vse ali samo enega člana družine ... [sm=jezicek.gif]





mika -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 11:06:19)

Meni so hujše izjave v stilu: ''Včeraj nam je zrasel prvi zob,'' ali: ''Težki smo 5 kg in veliki 70 cm.''



oooo jaz pa obožujem takšno komunikacijo[sm=smiley4.gif]....ne vem ....bolj star bolj nor al kako že[sm=smiley36.gif], ko sem po osmih letih spet v roke dobila dojenčka, se mi je od euforije odpelalo[sm=smiley36.gif] ....fakof vsa pravila, kaj bi dojenček, otrok,mama... že moral, ne bi smel, blablablabla....dojiva še se sedaj, pa je stara eno leto in 10 mesecev.....starejšo sem ''odklopila'' pri 18 mes.....in včasih prikoraka moja teta in pravi....na ''guciguc'' način, da bi bil čas da pusti ziziko in ji na ''guciguc'' način povem, da kaj pa njo to briga.....

Mičkena je legendaaaaa, totalno [sm=smiley16.gif]....starejša nam je dala vetra, to je mimo oz. je v bolj blagi obliki in se mamo faaaaaajn.....mi pa res dol visi kaj si kdo misli, komu grem s čimerkoli na živce....men je fajn, res faaajn[sm=zz_biggrin.png]




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 11:10:31)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama



verjetno že veš, ampak vseeno ponovimo [sm=jezicek.gif] znanje se Usvoji

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=Usvojiti&hs=1

osvoji se pa fanta,nagrado in vrh na primer

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=ge=osvojiti




Vem, samo se kdaj spozabim[sm=jezicek.gif]....je pa rr fajn, da kdaj kaj ponovimo, ker itak celo življenje pomalem usvajamo in osvajamo.......
[sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 11:49:58)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: alda

A ni bralna značka do konca aprila?

moj partizan se je v 4.razredu odločil, da ne bo sodeloval in prav tako letos v 5..
bere rad in veliko, ampak mu ni, da bi tekmoval in ga niti ne silim.


Kar pa se samostojnosti tiče pa tole:
v šoli se mi zdi prav ,da imamo starši eno kontrolo čez vse-kdaj in kako, pa seveda pomagamo in NE delamo namesto otrok,
bolj me moti ,ma ne moti,mi je čudna in smešna dvojina oz množina pri dojenčkih in majhnih otrocih:
- smo se dojili

eh-saj sem čudna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  a ne?



Itak, da sva se dojila. On je bil dojen , jaz sem bila dojilja. Ni dojenja v ednini , tu sta ziher potrebna dva [sm=smiley1.gif]


govori zase v množini [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



Itak en otrok dvojina, več dojenih otrok množina :) Ti si ga pa zalivala, ja, tle pa moja teorija ne drži [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif]


sori...MI smo ga zalivali....kak je pač naneslo [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 18:25:33)

Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......

In da ednino "zagovarjajo" zgolj cankarjevske matere......[sm=jezicek.gif]




kalbo -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 18:57:52)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pri nas je podobno. Sam mam jest težavo, da mam lenga najstarejšega mulca, ja tega v avartarju (bohpomagej glih to je mogu od mene pojerbat) in odlaša do zadnjega dne, pol pa da vidiš konske face, ko kazen pade.

Tud naša bi jim včasih bljižnice iskala v takih momentih, samo sam preko mene mrtvog. Da ti vidiš, kakšno podaljšano faco zna nardit 9 letnik [sm=smiley36.gif]


Verjamem da zna......[sm=smiley36.gif]

Drugače pa je tako.....otroku vseeno moramo malo pomagati.....vsaj na začetku.....ne moremo od prvošolčka in drugošolčka pričakovati, da si bo pa zdaj že vse datume testov, bralnih značk, takšnih in drugačnih projektov, tekmovanj (ker je itak malo morje tega) zapomnil.....in ga kot starši pač malo usmerjamo v tej smeri, da ga opomnimo, da mora prebrati knjigo za bralno značko, da ima čez teden dni kontrolko in da naj malo vadi (drugače vaditi tudi sam ne zna, mu moramo kdaj kak račun celo zapisati), ga praktično prisilimo, da naj vsak dan bere, če drugače ne gre, ker brati tekoče se pač mora naučiti in to se bo samo z vajo....in ga postopoma privajamo na prevzem odgovornosti, da bo pa čez dve, tri leta to že samostojno obvladal......

To pa seveda ne pomeni, da beremo knjige namesto njega, da računamo namesto njega, da se razbujrjamo nad učiteljico, ker da v test nalogo, ki je naš otrok ni osvojil....


Mislim, da sva na popolnoma enaki valovni glede tega.




Stanislava_ -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (6.11.2014 19:10:29)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Za enkrat mojim mulčkom v podobni situaciji raje malo priskočim na pomoč in jim občasno igram berglo,pod pogojem, da jim na ta račun potem tako najedam, da se v prihodnje prav zaradi tega najedanja pobrigajo, da se to zgodi čim redkeje


Enako


Ma ni treba najedat.
To Piko Nogavičko naj raje otrok sam prebere, da bo malo bolj pogumen in iznadjdljiv - tudi za to, da bo znal povedati iz katerih vse zanj in objektivno dobrih razlogov je ni prebral do določenega datuma. 

Otroci pač pozabijo, to je del šole. Enako kot je del, kako se potem vsaj deloma sami znajdejo.




petea -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 7:06:38)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Je razlika, ali določeno dejanje počne več oseb, npr. da otroka s flaško hranijo mama, oče, babica, dedek pa morda še kdo, ali pa otroku zraste zob, ima vročino, ga boli trebuh, pa je to v opisovanju staršev še vedno zadeva, ki se je zgodila vsem skupaj. Ja, hranili smo ga, ne pa, padli smo s postelje.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In da ednino "zagovarjajo" zgolj cankarjevske matere......[sm=jezicek.gif]

A s tem opisom misliš name?

Menim, da imam precej malo skupnih lastnosti s takšnim tipom mam.




alda -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 10:26:50)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Je razlika, ali določeno dejanje počne več oseb, npr. da otroka s flaško hranijo mama, oče, babica, dedek pa morda še kdo, ali pa otroku zraste zob, ima vročino, ga boli trebuh, pa je to v opisovanju staršev še vedno zadeva, ki se je zgodila vsem skupaj. Ja, hranili smo ga, ne pa, padli smo s postelje.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In da ednino "zagovarjajo" zgolj cankarjevske matere......[sm=jezicek.gif]

A s tem opisom misliš name?

Menim, da imam precej malo skupnih lastnosti s takšnim tipom mam.



petea mislim, da je to bolj letelo name [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

če bi bila jaz model cankarjanske matere,bi opis le-te bil v 99% drugačen,
tako da draga Lilika spet si v zmoti,...

bdw:sina sem dojila skoraj 3 leta in to sama, on je je vlekel in požiral mleko, ostali niso imeli nič s tem-vsaj vem ne




patrino -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 16:37:50)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Za enkrat mojim mulčkom v podobni situaciji raje malo priskočim na pomoč in jim občasno igram berglo,pod pogojem, da jim na ta račun potem tako najedam, da se v prihodnje prav zaradi tega najedanja pobrigajo, da se to zgodi čim redkeje


Enako


Ma ni treba najedat.
To Piko Nogavičko naj raje otrok sam prebere, da bo malo bolj pogumen in iznadjdljiv - tudi za to, da bo znal povedati iz katerih vse zanj in objektivno dobrih razlogov je ni prebral do določenega datuma. 

Otroci pač pozabijo, to je del šole. Enako kot je del, kako se potem vsaj deloma sami znajdejo.

Tu ni nihče govoril o tem, da bere namesto otroka - vsaj jaz nisem tega opazila.




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 16:46:42)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Je razlika, ali določeno dejanje počne več oseb, npr. da otroka s flaško hranijo mama, oče, babica, dedek pa morda še kdo, ali pa otroku zraste zob, ima vročino, ga boli trebuh, pa je to v opisovanju staršev še vedno zadeva, ki se je zgodila vsem skupaj. Ja, hranili smo ga, ne pa, padli smo s postelje.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In da ednino "zagovarjajo" zgolj cankarjevske matere......[sm=jezicek.gif]

A s tem opisom misliš name?

Menim, da imam precej malo skupnih lastnosti s takšnim tipom mam.



petea mislim, da je to bolj letelo name [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

če bi bila jaz model cankarjanske matere,bi opis le-te bil v 99% drugačen,
tako da draga Lilika spet si v zmoti,...

bdw:sina sem dojila skoraj 3 leta in to sama, on je je vlekel in požiral mleko, ostali niso imeli nič s tem-vsaj vem ne


Ja no......v vsej popolnosti pravilnega slovničnega pogovornega izražanja človek izgubi smisel za humor.......[sm=smiley4.gif]

P.s.: stavek se začne z veliko začetnico in konča z ločilom.......[sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 16:47:45)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Tu ni nihče govoril o tem, da bere namesto otroka - vsaj jaz nisem tega opazila.


Ne, tu se je iskala obnova, da niti otroku, niti staršu ni treba brati......[sm=jezicek.gif]




petea -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 16:57:30)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tu ni nihče govoril o tem, da bere namesto otroka - vsaj jaz nisem tega opazila.

Ne, tu se je iskala obnova, da niti otroku, niti staršu ni treba brati......[sm=jezicek.gif]



A se je morda že našla?

Avtorica teme je - kot je običajno, ko se RRazpišemo - ostala bRRez besed. [sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 17:04:58)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Tu ni nihče govoril o tem, da bere namesto otroka - vsaj jaz nisem tega opazila.


Ne, tu se je iskala obnova, da niti otroku, niti staršu ni treba brati......[sm=jezicek.gif]


[sm=jezicek.gif]Hja no, tudi obnovo je treba prebrati.




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (7.11.2014 17:20:35)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


[sm=jezicek.gif]Hja no, tudi obnovo je treba prebrati.


Hja....glede na to da prihajaš iz pedagoške stroke......[sm=jezicek.gif]




petea -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (12.11.2014 11:30:34)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Sveža anekdota:
se pogovarjamo, da bi v predbožičnem času ponovno naredili izlet v eno mesto. Pa se oglasi naš petletnik, da on tam še ni bil.
Pa mu odgovori sedemletnik: 'Seveda te še ni bilo, smo te še delali ...' [sm=smiley36.gif]



P.S.: Glede na to, da vem, kdaj nama je tega petletnika uspelo narediti, nama ni nihče držal sveče, četudi smo takrat imeli težave z izpadi elektrike v hiši ... [sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (12.11.2014 11:54:17)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Sveža anekdota:
se pogovarjamo, da bi v predbožičnem času ponovno naredili izlet v eno mesto. Pa se oglasi naš petletnik, da on tam še ni bil.
Pa mu odgovori sedemletnik: 'Seveda te še ni bilo, smo te še delali ...' [sm=smiley36.gif]



P.S.: Glede na to, da vem, kdaj nama je tega petletnika uspelo narediti, nama ni nihče držal sveče, četudi smo takrat imeli težave z izpadi elektrike v hiši ... [sm=jezicek.gif]


[sm=smiley36.gif] dobra!




Vijoličarka -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (13.11.2014 0:56:52)

Ha, petea, svetovna! [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara (13.11.2014 6:18:48)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kmalu bomo ugotovili, da uporaba množine niti ni tako nepravilna.......


Sveža anekdota:
se pogovarjamo, da bi v predbožičnem času ponovno naredili izlet v eno mesto. Pa se oglasi naš petletnik, da on tam še ni bil.
Pa mu odgovori sedemletnik: 'Seveda te še ni bilo, smo te še delali ...' [sm=smiley36.gif]



P.S.: Glede na to, da vem, kdaj nama je tega petletnika uspelo narediti, nama ni nihče držal sveče, četudi smo takrat imeli težave z izpadi elektrike v hiši ... [sm=jezicek.gif]


Mogoče je pa sedemletnik bil prisoten v sobi, ko STA petletnika delala.....glede na to, da STE imeli izpade elektrike v hiši........[sm=jezicek.gif]

Me je pa drugače zbodlo kako lahko tvoj sedemletnik tako nepremišljeno uporablja množino.......[sm=smiley2.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>