razlika (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


gsatalema -> razlika (29.8.2014 9:15:24)

ker se mi počasi izteka moja bolniška (ki je trajala kar nekaj let), me zanima naslednje:

kakšna je razlika, če sploh je, da me dajo delat za polovični delovni čas, ali za 4 ure.

Glede na moje zdravstveno stanje, mi moj zdravnik govori, da ne bom mogla počet več tega kar sem do sedaj in da imam po njegovem možnost invalidske, jaz pa mislim, da bi me morda tisti veljaki tam ( na zzzs) dali še morda za par uric delat, in upam da moj delodajalec to sploh sprejme....
če ne bom na zavodu menjala ono, ko deli 15. denar [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




petea -> RE: razlika (29.8.2014 9:21:07)

Mislim, da je bistvena razlika v tem, ali ti teče pokojninska doba na polno ali samo ''s polovično hitrostjo''.

Če imaš možnost invalidske, pojdi skozi ta postopek, ki pa zna biti tudi malo neprijeten in praviloma vsaj na prvi stopnji neuspešen.
Tudi kot invalid lahko delaš, npr. za 4 ure, če tvoje zdravstveno stanje to dopušča oz. če komisija oceni, da si delazmožna.

Če boš imela priznan status invalida, zna to biti za tvojega delodajalca tudi prednost, saj se lahko tudi njemu pod določenimi pogoji priznajo nekatere ugodnosti. Seveda pa si potem varovana delavka, ki jo je težje odpustiti.





gsatalema -> RE: razlika (29.8.2014 9:52:00)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Mislim, da je bistvena razlika v tem, ali ti teče pokojninska doba na polno ali samo ''s polovično hitrostjo''.

Če imaš možnost invalidske, pojdi skozi ta postopek, ki pa zna biti tudi malo neprijeten in praviloma vsaj na prvi stopnji neuspešen.
Tudi kot invalid lahko delaš, npr. za 4 ure, če tvoje zdravstveno stanje to dopušča oz. če komisija oceni, da si delazmožna.

Če boš imela priznan status invalida, zna to biti za tvojega delodajalca tudi prednost, saj se lahko tudi njemu pod določenimi pogoji priznajo nekatere ugodnosti. Seveda pa si potem varovana delavka, ki jo je težje odpustiti.

Na to , da bo postopek dolgi in boleč sem pripravljena, vendar upam da bo šel skoz že v prvem krogu... glede na stanje bi skoraj moral. Vem pa, da so oni tam na komisiji tudi pravi mojstri ignoriranja vseh medicinskih in zdravstvenih podatkov in priporočil.
Naj povem, da imamo delavne tudi sobote, nedelje in praznike, ampak skupaj 40 ur na teden.... Me lahko potem v službi porabi izključno za te dni, in samo popoldan?






petea -> RE: razlika (29.8.2014 9:57:46)

Kako te premestijo na delovnem mestu, je precej odvisno od zdravniškega mnenja, kakšne delovne pogoje bi naj imelo tvoje delovno mesto in kaj ter koliko časa lahko delaš.

In pa seveda od tega, kaj ti delodajalec lahko omogoči.




gsatalema -> RE: razlika (29.8.2014 11:30:33)

Vprašanje je, če me bodo sploh premestili, ampak kar na kratko odslovili, češ, da takšnega dela pač za mene ni...
Na to me pripravlja tudi moj osebni zdravnik, ker mi je že večkrat med vrsticami povedal, da se mi to lahko zgodi....

Ima karera že kakšno izkušnjo ?
Probleme imam z hrbtenico...pozna kdo koga, ki je imel tovrstno težavo in kako je rešil ? [sm=smiley13.gif]




petea -> RE: razlika (29.8.2014 12:33:13)

Si se z delodajalcem že kaj pogovarjala o možnostih?

Delodajalci, ki imajo več zaposlenih, morajo imeti kakšno delovno mesto tudi za invalide, da so upravičeni do raznih subvencij, olajšav.

Nekaj uporabnih strani:
delo invalidov

subvencija plače

davčne olajšave



Delodajalci niso ravno navdušeni nad delavci s statusom invalidov, ker jih zaradi svojega posebnega varovanega statusa ne morejo prosto razporejati, odpuščati ...



Glede komisije - osebnih izkušenj nimam, spremljala pa sem kalvarijo tasta, ki je med drugim uveljavljal invalidnost zaradi težav s hrbtenico, vendar je bil on v času uveljavljanja že upokojen.
Če bi šla pisat vse zaplete, ko katerih je prišlo, preden mu je bilo priznano, kar mu pripada, bi nastala konkretno dolga zgodba na temo ''Saj ni res, pa je''.
Kljub nedvoumni medicinski dokumentaciji, našemu poznavanju stopenj in vrst telesnih okvar, po kar nekaj (nepotrebnih, zaradi njihovih napak [sm=zmeden.gif]) dodatnih poti na komisijske preglede v LJ se je zadeva zaključila šele po več kot 3 letih, z uspešno dobljeno tožbo.

Naj te moj zapis ne odvrne od vloge. Napisala sem jo, da vidš, da je treba dokazovati svoj prav, četudi ti najprej zavrnejo ali neustrezno upoštevajo okvare. Če prekineš postopek, se ti pravice za nazaj namreč več ne priznajo.




gsatalema -> RE: razlika (29.8.2014 12:39:27)

Hvala za podatke

Jaz upam, da me ne bodo kar tako odpikali....
Bila sem že 4x operirana na hrbtenici, in z kar nekaj kovine na tem predelu, me ne morejo kar tako ignorirati.....

Delodajalec, bi pa bil vesel, če me upokojijo, ker sam ve, da bom to delo težko opravlaja...




petea -> RE: razlika (29.8.2014 13:45:55)

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema
Delodajalec, bi pa bil vesel, če me upokojijo, ker sam ve, da bom to delo težko opravlaja...


Pogovori se z njim, da oba poskusita najti rešitev, kaj bi bilo primerno zate, sploh, ker do izdaje odločbe bo preteklo vsaj nekaj tednov oz. mesecev. Do izdaje odločbe pa, vsaj mislim da, posebno varstvo zate ne velja.


morda pa najdeta kaj sprejemljivega za oba




Stran: [1]