Kampiranje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Julija08 -> Kampiranje (18.6.2014 22:04:21)

Letos sem koncno mojega prepricala, da gremo namesto v apartma na morje raje poskusit kampirat na Nadizo. Zdaj pa....jaz nisem kampirala cca.15 let, tako da niti ne vem kaj nujno rabimo.

Sotor mamo...kaj je se nujno??? Da zdaj ne bom dala za opremo za cel dopust ;) ;) ;)




Izabelina -> RE: Kampiranje (18.6.2014 22:10:34)

šotor,
samonapihljive blazine (ne airmax, ampak une tanke, ki se jih odpre in se same napihnejo),
cerado za spodi in cerado za čez (oz. strehco)
stole
mizo
kuhalnik
plastični krožniki, šalčke, vilce, žlice (lahk reskirate pa vzamete navadne sabo, sam je bolj komot, če veš, da se ne bo nč razbil)
lavor in gobica, cet, vrečke za smeti,
spalne vreče (al pa kovtr, sam je lažje s spalkami), js osebno ne morm brez blazine (ni pa nujna)
eno veliko plastično škatlo za shrambo (da mravle in žužki ne napadejo odprte hrane)
proti komarjem in klopom


no tko na hitro, to so stvari, ki jih imamo mi vedno sabo pa ziher še kaj...





LuLu -> RE: Kampiranje (18.6.2014 22:11:22)

Nujno? Res nujno?
spalke, nekaj proti komarjem, štrik in klupice za perilo, kak plinski kurilnik, posoda, jed. pribor, detergent za posodo, kako večjo posodo za umivanje teh posod, baterije - svetilke, vžigalnik, kako podlago za pred šotor, da se lahko sedi - ni glih nujno [sm=smiley36.gif] ali kaki stoli, ležalnik, miza... roštilj

sigurno sem še kako nujno zadevo pozabila, ampak s tem nekdo preživi. Od tod naprej pa po želji, potrebah in velikosti avta ter od števila članov, kdo kaj nujno rabi na morju [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Kampiranje (18.6.2014 22:13:56)

kozmetika, prva pomoč in podobne ni treba pisat a ne? To itak gre z vami [sm=smiley36.gif]
ko sem še kampirala, sem nujno vzela s sabo ... eh, pozabila, kak se reče [sm=smiley4.gif] ... ko ga zavežeš na dva drevesa in se gugaš... to paše v kampu fuuuul [sm=smiley36.gif]




Izabelina -> RE: Kampiranje (18.6.2014 22:15:11)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

kozmetika, prva pomoč in podobne ni treba pisat a ne? To itak gre z vami [sm=smiley36.gif]
ko sem še kampirala, sem nujno vzela s sabo ... eh, pozabila, kak se reče [sm=smiley4.gif] ... ko ga zavežeš na dva drevesa in se gugaš... to paše v kampu fuuuul [sm=smiley36.gif]


hammock oz po slovensko viseča mreža... (lol, če bi delala reklamo bi nalimala naslov naše spletne trgovine kjer jih lahko kupite) [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Kampiranje (18.6.2014 22:39:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hammock oz po slovensko viseča mreža... (lol, če bi delala reklamo bi nalimala naslov naše spletne trgovine kjer jih lahko kupite) [sm=smiley36.gif]


viseča mreža ja... no to... ni glih nujno, ampak ko jo enkrat neseš in dobiš plac z dvema dobrima drevesoma, potem postane nujno za naslednje kampiranje




alda -> RE: Kampiranje (19.6.2014 9:59:46)

IIIII Nadiža!!
Super plac za kampiranje!
Kamp je ful urejen, trgovina blizu, igrala, ...in kaj mi je najbolj všeč?
preprostost in prijaznost,ker se mi zdi da je populacija ,ki tam kampira bolj svobodnega duha kot pa v kakih obmorskih kampih.
Kaj rabiš:
kar je Lulu napisala, če pa kaj pozabiš, pa ni panike, ker se vedno najde vsaj 4-5 sosedov,ki so ti pripravljeni posodit, odstopit tisto stvar !!




pipapopa -> RE: Kampiranje (19.6.2014 11:34:27)

jaz vzamem še hladilnik. drugače pa kakšno baterijo še.
po večini so ti pa napisale




LuLu -> RE: Kampiranje (19.6.2014 11:38:53)

za hladilnik rabiš elektriko, če je ne želiš, se lahko vzame hladilna torba

je pa kampiranje zadnje desetletje, za moje pojme, postalo totalno popačeno dopustovanje. V kampu so hiške, klima v njih, vsak že ima elektriko, ni da ni... včasih je to bilo bolj divje in zato tudi bolj zanimivo




pipapopa -> RE: Kampiranje (19.6.2014 11:41:18)

tam kjer mi kampiramo, je vedno elektrika na parceli, ki jo seveda iskoristim. Pri treh mulcih je hladilna torba čisto premalo. Sem kupila v Šparu pred cca. 5 leti mali hladilnik, ki se od zgoraj odpre(velikost za 2 hladilni torbi) in mi je super in ravno prav velik




skuštrana -> RE: Kampiranje (19.6.2014 18:38:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

kozmetika, prva pomoč in podobne ni treba pisat a ne? To itak gre z vami [sm=smiley36.gif]
ko sem še kampirala, sem nujno vzela s sabo ... eh, pozabila, kak se reče [sm=smiley4.gif] ... ko ga zavežeš na dva drevesa in se gugaš... to paše v kampu fuuuul [sm=smiley36.gif]


hammock oz po slovensko viseča mreža... (lol, če bi delala reklamo bi nalimala naslov naše spletne trgovine kjer jih lahko kupite) [sm=smiley36.gif]


A je siesta? Ker ce ja, potem imam vaso :-). Me pa zanima ce imate kaj univerzalnega s cimer jo lahko zavezem okoli polubnega drevesa, driga itd, skratka nekaj za privez ( upam da me razumes) [sm=smiley36.gif]




nananaja -> RE: Kampiranje (19.6.2014 22:38:45)

na nadiži je zvečer kar hladno, zato vsi kurijo ogenj, posledično je bližnji gozd povsem počiščen :) torej po drva se je treba kam zapeljat.

Vzemite kaj za prosti čas, badbinton, balinčke...




alda -> RE: Kampiranje (20.6.2014 17:20:23)

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

na nadiži je zvečer kar hladno, zato vsi kurijo ogenj, posledično je bližnji gozd povsem počiščen :) torej po drva se je treba kam zapeljat.

Vzemite kaj za prosti čas, badbinton, balinčke...


kuri se bolj zaradi vzdušja kot pa mraza.
Mi nikoli ne kurimo, jopa in to je čist dovolj




Luns -> RE: Kampiranje (21.6.2014 9:25:12)

Kurjenje v Nadiži je že občasno prav neznosno. Ajde ko je skoraj prazen kamp ok, ampak grejo kurit v največji gužvi zraven šotora da samo gledaš kje se bo kaj vžgalo. Povrh vsega še vsak drugi nabere mokra drva al pa zelene veje in se fajn kamp zasmradi. To je edina stvar ki mi gre v Nadiži na živce. Saj lastnik prepove kurjenje ampak upošteva pa nobeden. Lani so smo bli med največjo sušo gor pa si še najdu modele k so hotl kurit.




nananaja -> RE: Kampiranje (22.6.2014 21:07:02)

Mi nismo bili tam v sušnem času, pa se niso kaj trudili prepovedovat kurit. Nam se je kar malo smešno zdelo, ker so vsi na kup nosili drva, eni z avti, drugi s kolesi...
Kamp ob prihodu ni bil natrpan, prišli v ponedeljek, se je pa proti vikendu polnil. Smo pa prav uživali, ker je bilo ob šotorih prve dni dovolj prostora, da smo se lahko šli badminton in podobno kar tam.




Julija08 -> RE: Kampiranje (23.6.2014 21:06:37)

Hvala vsem za nasvete ;) ;) to bodo ziher zakon pocitnice. Ne vem se edino kaj bom naredila s hladilnikom oz kje naj hranim hrano :( ker baje une hlad. Torbe za polnit v avtu so zanic...kaksna ideja mogoce?




LuLu -> RE: Kampiranje (23.6.2014 21:35:15)

včasih so se dali najet hladilniki. Zdaj se po moje tudi dajo, itak je vse modernizirano v kampih




Luns -> RE: Kampiranje (24.6.2014 6:32:28)

V Nadiži imaš zadaj za recepcijo ene dva hladilnika pa lahko pustiš noter kako hrano. Hladilnik ni za najet je pa prosto dostopen vsem in lahko kaj daš noter.




Julija08 -> RE: Kampiranje (24.6.2014 8:59:52)

O super, vsaj, da das za kak dan kako malenkost notri. Sicer sem mislila met kar hladilno skrinjo in ce majo v blizini trgovino verjetno tud led prodajajo tko da mas vsaj malo hladno :) :)




nananaja -> RE: Kampiranje (25.6.2014 10:27:18)

Če imaš na voljo hladilnik z zmrzovalnikom, potem si pripraviš dva kompleta pingvinov za hladilno torbo, potem pa menjaš, ene hladiš v zmrzovalniku, druge imaš v torbi/skrinjici. Na Nadiži je to malo lažje kot ob morju, je le malenkost hladneje v povprečju.




Luns -> RE: Kampiranje (25.6.2014 18:53:06)

Trgovina je sicer v bližini, samo bolj ali manj za kruh pa kako malenkost. Imej dva kompleta pingvino pa bo čisto ok.




Tippi -> RE: Kampiranje (26.6.2014 8:43:53)

uf koliko nasvetov hahaha v prvi vrsti moraš kampiranje vzeti kot izziv, kot nekaj, kjer si non stop v stiku z naravo, nekaj kjer moraš računati tudi na dogodke, ki niso bili v planu. kampiranje ni za vsakega. in če želiš imeti čisto vse pri roki, potem je mogoče res bolje, da greš v hotel ali apartma. pri kampiranju moraš vedeti, da ti bo vedno kaj zmanjkalo, pa če maš še nevem kako dolg spisek hahahah in če nisi pripravljen na kakšne improvizacije, in ti ni to v veselje, potem pač nisi za šotoriranje.

Nujne stvari, ki jih moraš imeti pri šotoriranju pa so:

- spodnje gate
- čelka
- gnar

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

vse drugo lahko kupiš ali si sposodiš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

če greš z otrokom pa, osnovne stvari, ki jih otrok potrebuje za življenje in stvari za udobno spanje.

simpl ko pasulj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

uživajte!




LuLu -> RE: Kampiranje (26.6.2014 11:56:55)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Nujne stvari, ki jih moraš imeti pri šotoriranju pa so:

- gnar

vse drugo lahko kupiš ali si sposodiš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



tole me je malo zmotlo [sm=smiley36.gif]

včasih so bili kampi tudi za tiste, ki nimajo veliko denarja, ker je bila razlika med kampom in hoteli/apartmaji ogromna. In tako tudi z veliko denarja nisi šel na dopust... da pa bi tam kupoval stvari pa je šele drago. Raje seznam kaj se rabi, pa napisat in ja, je velika verjetnost, da kaj pozabiš, pa veš za naslednje kampiranje in seznam dopolniš...




Tippi -> RE: Kampiranje (26.6.2014 15:13:11)

hehe Lulu

No, pa pejva po vrsti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]

1. kampiranje že dolgo ni več najbolj ''poceni'' dopustovanje. Na pamet rečem... že deset_ let. To najbrž veš.
2. Če se odpravljaš na morje, moraš imeti denar, če ne drugega, vsaj tistega ''za vsak slučaj če se kaj zgodi''. Če ga toliko nimaš, ne greš na dopust. žal. ampak taka je resnica. pa ni važno kako dopustuješ. v hotelu, al pa pod drevesom, v vsakem primeru moraš imeti s seboj denar.
3. in ja, šotoriranje ni za vsakega. pri kampiranju je pač treba vedeti, da nimaš vedno opranih stvari z mehčalcem in da je včasih treba z ritjo sedeti tud na iglicah [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  predvsem pa, v tem moraš uživati.
4. Kampiram že ohoho let in obstaja eno nenapisano pravilo, ki ti ga bom povedala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]  Pri kampiranju moraš pozabiti kakšno stvar doma, če ne nenamerno, pa NUJNO namerno, ker v tem je point kampiranja. Da se znajdeš, da improviziraš, in seveda da v tem uživaš. prav tako si stvari med seboj lahko sposodiš, med drugimi kamperji, ampak povdarek ni na sposojanju stvari, temveč na navezovanju stikov in druženju. z domačini, s tujci... in tisto, najpomembneje, ko kampiraš, si povezan z naravo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

tolk o kampiranju [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




LuLu -> RE: Kampiranje (26.6.2014 15:26:03)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

hehe Lulu

No, pa pejva po vrsti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]



meni je tudi kampiranje poznano, ampak da nimam s sabo plinske za skuhat nekaj ali pa posode in pribora... a naj to kupujem v njihovih trgovinah. Saj veš, da je noro drago in ravno zato si vzameš največ s sabo (nujnega) kar rabiš. Ali pa da zunaj, v restavracijah ješ?
Ajde, pozabi se zobna ščetka, metla, klupica, štrik pa take prčkarije... to se da kupit tam, je dražje sicer, kot pri nas, ampak lačen zaradi tega naj ne bi bil. Seveda imaš denar s sabo, to mi je jasno, ampak ne za nakup kamp opreme, ampak za hrano in nujne nepričakovane zadeve.
Vsekakor mislim, da so tiste 3 stvari, ki si jih napisala za NUJNO premalo. Pa pod čelka misliš naglavno luč? Jah, neko baterijo že rabiš, to sem že zgoraj napisala...
Še.. če že... spodnje gate niso baš neka nuja, bolj so kopalke [sm=smiley36.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>