Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (18.5.2014 13:00:46)

Danes je mednarodni muzejski dan in ima precej muzejev brezplačne vstope.......




ronja -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (18.5.2014 13:50:37)

Hvala! Sem mislila, da je 17.6.? Ali je takrat muzejska noč?




liliana -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (18.5.2014 18:44:44)

Ne vem kakšna noč je 17.6.....mogoče kresna......[sm=jezicek.gif]

Po odločitvi mednarodnega muzejskega združenja ICOM je 18. maj od leta 1977 dan, ko naj bi bili še posebno pozorni do vloge muzejev.

Na mednarodni dan muzejev so tudi v mreži tukajšnjih muzejev danes pripravili program odprtih vrat v muzejih in galerijah po Sloveniji ter številne druge dogodke.


Vir: Delo.si

In vstop v soboški muzej je bil danes prost.....v lendavskega tudi....kako je bilo drugod po Sloveniji pa ne vem......




ronja -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 17:32:34)

Ja, saj sem prebrala in ti verjamem in nisem rekla, da ni. Je pa res bila lani in predlani muzejska noč junija in je bilo veliko muzejev pozno odprtih in so bili zastonj. Samo letos ne bo 17. ampak 21, lej:) Evo, mistery solved: muzejska noč je 3. soboto v juniju[sm=smiley1.gif], dan muzejev pa 18. maj . super, pa lahko gremo 2x v muzeje[sm=smiley1.gif]. Nam letos ni uspelo (nepredvideni dogodki[sm=jezicek.gif]), sem si pa že zacahnala na koledar za drugo leto, tako da hvala![sm=smiley1.gif]
Me pa vedno čudi, da take teme niso bolj obiskane... Mislim sploh v primerjavi s tistmi brisačami[sm=smiley36.gif]. Še enkrat hvala, lili!




uškinamama -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 18:16:42)

Najprej osnovna higijena , potem kultura, maslow pa to [sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 18:30:33)

Včeraj smo lenarili.

Drugače pa je prost vstop v muzeje in galerije tudi vsako prvo nedeljo v mesecu, ponekod pa tretjo ali četrto in ni potrebno čakati niti na dan niti na noč muzej niti na Prešerna.




ronja -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 18:38:26)

Drugače pa je prost vstop v muzeje in galerije tudi vsako prvo nedeljo v mesecu, ponekod pa tretjo ali četrto in ni potrebno čakati niti na dan niti na noč muzej niti na Prešerna.

To velja za nekatere muzeje, ki so financirani od države, vendar ne za vse. Velja za prirodoslovni muzej recimo:). Ne velja pa za mestnega, recimo;).




Stanislava_ -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 18:48:22)

Tudi za Narodno galerijo in Etnografski muzej.




patrino -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 19:32:03)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, saj sem prebrala in ti verjamem in nisem rekla, da ni. Je pa res bila lani in predlani muzejska noč junija in je bilo veliko muzejev pozno odprtih in so bili zastonj. Samo letos ne bo 17. ampak 21, lej:) Evo, mistery solved: muzejska noč je 3. soboto v juniju[sm=smiley1.gif], dan muzejev pa 18. maj . super, pa lahko gremo 2x v muzeje[sm=smiley1.gif]. Nam letos ni uspelo (nepredvideni dogodki[sm=jezicek.gif]), sem si pa že zacahnala na koledar za drugo leto, tako da hvala![sm=smiley1.gif]
Me pa vedno čudi, da take teme niso bolj obiskane... Mislim sploh v primerjavi s tistmi brisačami[sm=smiley36.gif]. Še enkrat hvala, lili!

Tudi z moje strani- zelo dobrodošla informacija, vendar nas drugo leto malo prej pocukaj. Da , vsaj pri nas, odrajdamo vse obiske, ki se nam radi prikažejo takoj po kosilu[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Prosti vstopi v muzeje - dan muzejev (19.5.2014 20:24:16)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Včeraj smo lenarili.

Drugače pa je prost vstop v muzeje in galerije tudi vsako prvo nedeljo v mesecu, ponekod pa tretjo ali četrto in ni potrebno čakati niti na dan niti na noč muzej niti na Prešerna.


Ja...vendar tudi ne povsod.......




Stran: [1]