Poletno čtivo za 9letnico (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


skuštrana -> Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 13:02:26)

Kaj berejo vase prednajstnice? Jaz sem ze cisto pozabila kaj sem brala v teh letih, bi ji pa nabavla par slovenskih knjig za cez poletje....vsec so ji bile Anice od Dese Muck, je se kaj podobnega? To je čtivo za na plažo, tako da naj bo kaj lahkotnega....[sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 13:11:09)

harry potter?




zelda35 -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 14:08:09)

-Punce gremo v svet
- Pet prijateljev
-Dnevnik nabritega mulca
-zgodbe iz Narnije
-Nedeljka
-Matilda.....




Izabelina -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 16:44:15)

js sm konstantno brala pet prijateljev... sam je možno daj to mal out of date že... pa une sovenske ful špon al neki tazga, zvesti prijatelji se mi zdi...

drgač pa neki o baletkah je ena zbirka je moja sestra non stop brala... lahk jo mal vprašam kaj se zdej bere (stara je 13)...




skuštrana -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 16:48:31)

5prijateljev imamo v hrvascini celotno zbirko pa ji ne potegne. Mogoce je se ,alo premajhna, jaz sem to brala kaksno leto kasneje. Bom probala s harry potterjem, bo pa za srednjega ostal ce njej ne bo slo. Njemu bo sigurno, he he...
Pa se kaj z zeldine liste, pa ce se kdo kaj doda ne bom jezna...

Jaz sem brala ko zorijo jagode itd, samo njej to se ni....to lahko dobim celo pri nas v knjiznici, te stare klasike, pa ji je dogocasno [sm=zmeden.gif]




Stanislava_ -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (15.5.2014 17:25:10)

Naša še ne 9letnica zdaj bere "serijo" o princesah, avtorice Vivian French. Je pa to taka zelo punčkasta serija.
O Harry Potterju niti razmišljali nismo, se mi zdi še preveč za to starost?




Luns -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 7:03:36)

Našmu so bile všeč vse od Jurke Burke, Hrabri hroščki, Čarovnica Winnie, Gospod Gnilc, to je naš fantovski izbor.

http://www.zalozba-pivec.com/jurka-burka/




HuAnita -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 10:19:38)


IZVIRNO SPOROČILO: zelda35

-Punce gremo v svet
- Pet prijateljev
-Dnevnik nabritega mulca
-zgodbe iz Narnije
-Nedeljka
-Matilda.....


Knjige od Ivana Sivca - na temo ljubezni, naša je čisto notri padla, Sanja Pilič (tudi nekaj o ljubezni, pa kar že zahtevna knjiga, je treba še kaj razložiti..)




skuštrana -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 10:22:35)

Sanjo Pilić bere v originalu. Nekatere njene so ok za njo, nekatere so pa res za kaksno leto, dve starejse.

Super, zdej ze imam en spisek kaj nabavit, hvalabogu so trije pa eden bo ze prebral ( drgac bo pa mama, ha ha)




nejcko -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 10:44:07)

Poleg že naštetih:



Knister: Čarovnica Lili

Grozni Gašper

Naša rada bere tudi stripe.




skuštrana -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 10:51:25)

Stripe ima nasa tud rada....sem se spomnila na mikija mustra in zvitorepca, trdonjo in lakotnika[sm=bravo.gif]




patrino -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 11:00:21)

Pri nas so trenutno v ligi vse knjige Primoža Suhodolčana ( Požrešna kanta, Kolesar naj bo,Kuža zaljubljen kot pes,Košarkar naj bo,Peter Nos...) . Ali pa zbirka Rexa Stona Zaliv dinozavrov.Meni osebno zelo zabavno simpatično pisanje- nekako zelo drugačno od stila v naših otroških bralnih časih. Pa seveda Desa Muck in Astrid Lindgren...




Izabelina -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 11:08:47)

pa mislm, da vse knjige od Roalda Dahla... čaarovnic se tko v živo spomnem [sm=bravo.gif]




Plus minus -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 17:16:37)

Geronimo Stilton, Čudežna bolha Megi, Egipčanske zgodbe od Terry Deary, Gusarji Pokovke, Karla Umek in Doktor Kukalo, Korina Korenček, Gospod Gnilc, Ripleyjeva baza za iskanja.... te so vse takšne luštne, malce ilustracije in besedila. Drugače pa so bile v drugem razredu popularne: Čarobno kraljestvo, Mala čarovnica Lili, Klub Tiara, Mavrične vile, ... to se vse zbirke, ki jih naša obožuje, tako da imate branja za celo leto ;). Hehe, vidim da se ji je okus čisto spremenil :D.




ronja -> RE: Poletno čtivo za 9letnico (16.5.2014 17:57:13)

Karl May?




Stran: [1]