Pijete mineralno vodo? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 21:45:56)

Radensko, Donat? Mislite, da pripomore k boljšemu zdravju?




LuLu -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 21:54:05)

ne, Radenske sploh ne, Donat pa sem včasih, tak 2x na mesec sem si kupila literco




LuLu -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 21:56:09)

sta bolj zdrava od vseh sadnih in alkoholnih pijač in slabša od navadne vode

DOnat za odpiranje še nisem pila, mogoče pomaga, priporočajo ga že
aja, dober je baje za migrene. Mi je ena nevrologinja rekla, da bi morale ženkse pred migreno takoj ruknit nek Magnezij. Ali tablete šumeče ali pa kar Donat spit.. ker magnezij širi žile, ki se pri migreni zožajo




Stanislava_ -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 21:57:40)

Zakaj je pa slabša?




LuLu -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 21:59:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Zakaj je pa slabša?


voda je za moje pojme najbolj zdrava pijača... vse ostalo mi je manj

tak so me mediji prepričali [sm=smiley36.gif]




enea -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 22:17:57)

http://shrani.najdi.si/?3v/EJ/1nhBuiEn/150990910202638472156304.jpg
hudiča, k ne znam prilepit slike,.. [sm=zz_banghead.gif]

LuLu in druge,.. preberite,.. [sm=zz_mstickle.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 22:21:40)


IZVIRNO SPOROČILO: enea

http://shrani.najdi.si/?3v/EJ/1nhBuiEn/150990910202638472156304.jpg
hudiča, k ne znam prilepit slike,.. [sm=zz_banghead.gif]

LuLu in druge,.. preberite,.. [sm=zz_mstickle.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


hebat ga... življenje je eno samo sra***, tak ali drugače [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 22:24:44)

Ne.....pijem navadno vodo.....tudi špricerja ne pijem, ampak posebej vino in ogromno vode zraven......




RIJA* -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 22:26:52)

Ne pijem drugega kot mineralno vodo. Ce zmanjka potem vodo, v nobenem primeru pa nic, kar ima okus. Odkar pomnim.




liliana -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 22:29:40)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ne pijem drugega kot mineralno vodo. Ce zmanjka potem vodo, v nobenem primeru pa nic, kar ima okus. Odkar pomnim.


Nobenega vina, piva, kave, čaja.....?




Vijoličarka -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 23:06:56)

Rada imam Radensko. Mogoče imam samo nek trapast občutek, ampak včasih me voda sploh ne odžeja, pa je lahko popijem toliko, da mi je slabo, par požirkov Radenske pa me odreši. Tako da s seboj običajno nosim Radensko.

Spet zanimivo, vsake toliko časa imam obdobja, ko se mi zdi, da me Radenska samo napihuje in pijem vodo, če se le da, stisnem notri nekaj limone - to me prav fino odžeja.

No, trenutno imam obdobje Radenske, sploh ker je voda cca 14 dni nazaj strahotno zasmrdela po kloru.


Donat je tudi vedno pri hiši. Včasih me zjutraj v želodcu močno peče (leta in genetika, ostalo sorodstvo ima enake probleme, sama pa sem opazila tudi povezavo z mestruacijskim ciklusom) in Donat pomaga. Kadar imam občutek, da mi bo srce nekam podivjalo ali pa imam žile nekam zategnjene, tudi pomaga Donat. Najbrž bi pomagale tudi Mg tablete, ker gre pač za magnezij. V glavnem, meni telo kar samo pove, kdaj bi pilo Donat za izboljšanje počutja.

Sem tudi ljubitelj nesladkanih želiščnih čajev.




RIJA* -> RE: Pijete mineralno vodo? (8.5.2014 23:12:13)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ne pijem drugega kot mineralno vodo. Ce zmanjka potem vodo, v nobenem primeru pa nic, kar ima okus. Odkar pomnim.


Nobenega vina, piva, kave, čaja.....?



čaja niti pod razno, kavo zjutraj, vendar jo ne štejem med pijače - vodo...pač kava kot kava [sm=smiley36.gif] pivo nikoli, vino pa ene 4 dl na leto....1 x letno se mi zalušta ledeno mrzel fruktalov jagodni sok, enkrat fruktalov breskov iz vipavskih in mogoče še enkrat marelični....in to en kozarec in zopet je dovolj za to leto....




ZARA -> RE: Pijete mineralno vodo? (10.5.2014 16:07:34)

Donat pijem, ja. V bistvu edina gazirana pijača, ki jo pijem.




**Tinkara78** -> RE: Pijete mineralno vodo? (10.5.2014 20:06:48)

Leta sem pila od dveh litrov radenske na dan. Odkar imam težave z zdravjem pijem navadno vodo s čisto malo jabolcnega soka. Glede na to, da imam glavobole bi mogoče morala spet nabaviti kak liter.





skuštrana -> RE: Pijete mineralno vodo? (11.5.2014 22:32:27)

Donat za magnezij. Ampak ga ne smem vsak dan, imam potem prehitro prebavo, he,he

Radenska oz. Kaksna druga mineralna voda mi pa full paše poleti, pozimi niti ne. Pozimi samo navadna voda, te pa kar dosti spijem...




Stanislava_ -> RE: Pijete mineralno vodo? (11.5.2014 22:49:03)

Jaz tudi pijem Donat vsake toliko, sem padla na reklamo in novo embalažo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] in malo predavanje v Rogaški, namenjeno sicer osnovnošolcem, naj bodo ponosni, da imajo tako odlično vodo. Me je kar ganilo, in zdaj ga vsake toliko kupim.

Radensko pa v lokalih, namesto kave; doma nikoli.




Hope2 -> RE: Pijete mineralno vodo? (12.5.2014 6:20:57)

Radenska prakticno nikoli, razen ce res ni drugega. Spijem pa glih samo par pozirkov. Ali pa zlijem v maso za palacinke. Moz jo ima rad, lahk spije 1 flaso na eks. V vrocih dneh mu obcasno zapase skupaj z vinom- spricer. Bi pa komot preziveli brez radenske, ampak ker je prisla zdaj tudi na nas trg, jo je itak treba kupit in drzat slo gospodarstvo pokonc[sm=smiley1.gif].

Donata sem spila nekoliko vec, predvsem ko je prebava ponagajala in v nosecnosti.




mateyka -> RE: Pijete mineralno vodo? (12.5.2014 7:21:49)

eh, ne morem je pit, tudi če bi hotela... [sm=smiley24.gif]

sem mela pa včasih delnice v radenski - se mi je zdela pametna naložba (sem jo pila) [sm=smiley36.gif] preden jo je kupila pivovarna Laško; ah, the young days..




Sljiva -> RE: Pijete mineralno vodo? (12.5.2014 8:31:52)

Nič od tega, polna sem predsodkov, ki so popolnoma neresni in nerealni, ampak vkopani v podzavest[sm=smiley36.gif], vendar se jih zaenkrat nočem znebiti.[sm=smiley36.gif]. Ko sem bila majhna, so mi govorili, da ti mehurčki niso primerni in "zdravi" za otroke, ko sem bila že večja, je veljalo prepričanje, da mehurčki povzročajo celulit (!), poleg tega pa sam Donat sploh ne smatram kot pijačo (za žejo), ampak kot odvajalno sredstvo, to prepričanje so mi pa reklame vcepile, ha, ha, bi morala na tisto predavanje kot Stanislava, da malo pometem s predsodki po svoji glavi.

Skraka, ne, mehurčkastih pijač sploh ne pijem, ker se z njimi ne morem odžejat, ker enostavno se mi po dveh požirkih ustavi, npr. radenska. Še posebej, če je mrzla. Brrr.






RIJA* -> RE: Pijete mineralno vodo? (12.5.2014 9:03:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Nič od tega, polna sem predsodkov, ki so popolnoma neresni in nerealni, ampak vkopani v podzavest[sm=smiley36.gif], vendar se jih zaenkrat nočem znebiti.[sm=smiley36.gif]. Ko sem bila majhna, so mi govorili, da ti mehurčki niso primerni in "zdravi" za otroke, ko sem bila že večja, je veljalo prepričanje, da mehurčki povzročajo celulit (!), poleg tega pa sam Donat sploh ne smatram kot pijačo (za žejo), ampak kot odvajalno sredstvo, to prepričanje so mi pa reklame vcepile, ha, ha, bi morala na tisto predavanje kot Stanislava, da malo pometem s predsodki po svoji glavi.




ti pa si s samimi babica gor rasla [sm=smiley36.gif]

moja tašča se križa od nekdaj, ker moj otrok od malega pri meni pije radensko....ni da ni, kaj mu bo vse šlo narobe...samo zanimivo, da ni imel nikoli nobenih problemov, od svakinje tamale, ki se temu izogibajo (enak scenarij kot pri tebi) so pa skoz nekaj bolane...grlo pa te zadeve [sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Pijete mineralno vodo? (12.5.2014 9:05:36)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
ker je prisla zdaj tudi na nas trg, jo je itak treba kupit in drzat slo gospodarstvo pokonc[sm=smiley1.gif].




sem že na fb videla [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] in me veseli [sm=smiley36.gif]




candysurf -> RE: Pijete mineralno vodo? (13.5.2014 8:32:58)

Večkrat na teden pijem donat, velikokrat ga zmešam tudi z malinovcem [sm=bravo.gif]




alda -> RE: Pijete mineralno vodo? (13.5.2014 10:13:18)

Radensko skoraj vsak dan vsaj pol litre, Donat pa mi ni všeč okus!




HuAnita -> RE: Pijete mineralno vodo? (13.5.2014 12:00:51)

Donat vsak dan, Radensko morda 1 x na 2 leti. Donat mi je pred leti priporočil G, zaradi krčev po nogah, pa sem se navadila, zjutraj na tešče po navadi, samo mora biti potem res povsem prost prehod za intervencijo na wc :-)




ronja -> RE: Pijete mineralno vodo? (13.5.2014 12:24:15)

Navadno ne pijem mineralnih vod, razen, kadar sem noseča, pijem Donat, ker mam takrat vedno grozne probleme z zgago, pa tudi krče mam takrat vedno - priporočljiv je tudi ob večjih športnih naporih, proti mišičnim krčem (zaradi magnezija - vendar trenutno življenjski slog ne dovoljuje tako hudega športanja, da bi ga rabila brez nosečnosti:D). Kolikor vem, ne načrtujeva nobenih večjih zalog donata:D.

Mislim, da je čisto zdrava, je pa tudi navadna voda zdrava, tako da je ne kupujem, čeprav nimam nič proti Radenski ali Donatu. Mogoče kdaj kasneje, za spremembo, ko bojo tudi tamalim všeč mehurčki:).




Stran: [1]