Tapete (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Jabček -> Tapete (24.3.2014 10:38:58)

A ima katera doma na stenah tapete?

Jaz sem se čisto upalila v tapete in bi rada prenovila dnevno sobo - tako sem naveličana barv, rada bi kar vse belo, z dodatkom ene stene barva + tapeta.

In moj pravi, da mi tega [sm=hudicek1.gif] ne bo limal na steno, ker jih ne bo čez pet let dol trgal, ker menda gredo hudo težko dol [sm=zmeden.gif]

Ampak vseeno, res, res bi mela kakšno odpiljeno tapeto, vsaj nekaj malega, za učinek in da se razibije monotonost. Si pa želim preostanek bel - ker bo dal veličino in svežino in hja, mela bi tut belo sedežno. A je utopija imet pri malih otroc belo sedežno oziroma a ima katera izkšnje z belo microfibro?

Kakšna stran z odbitimi tapetami? Kakšna ideja za tapeto? Kakšna ideja, kako prepričati moža? (mislim, ok, sej to mi je jasno - kupim tapeto pa lepilo pa grem do stene in začnem - pol mu bo kar jasno, da je bolje, da on to naredi [sm=smiley36.gif])




RIJA* -> RE: Tapete (24.3.2014 10:56:18)

ponižno se javljam [sm=smiley36.gif]
doma imam tapete že 4 leta (menda, ne vem točno=) prej smo imeli samo na temno rjavo pobarvano steno, potem smo dali take baročne temno rjave tapete gor, imajo samo žametni potisk v isti barvi...in moram rečti, da je to popolnoma spremnilo prostor. ne moreš verjeti koliko učinka.
jih pa imamo v jedilnici ki prehaja v hodnik, potem imamo v te tapete oblečeno steno na stopnišču z ene strani in še eno steno v spalnici, ko je garderobna soba in so ista temno rjava drsna vrata. v spalnici sem imela po zalepljenju edino težavo, da potem nobena posteljnina ni več pasala zraven, ker so vse imele nek vzorec.....in me je skoraj kap, ko se to videla[sm=smiley36.gif]

ravno zdaj pa se lotevam renoviranja enega starema meščanskega stanovanja, ki ga bomo imeli za "vikend" kot pravi moj sinko [sm=smiley1.gif]

osnovna ideja je kot pri tebi, vse belo....s tem, da sem zdaj poceni specala živo rdeč kavč in bo pač tole noter....sem pa že kupila tapete, enak stil kot doma, samo snežno bele, z belim žametnim potiskom, bodo prišle za ta rdeč kavč in že vidim, kak dobro bo špilalo :)

rjave smo kupili v Kika Graz, kjer imaš noro izbiro, cene so pa malo hude[sm=smiley13.gif]
Belo pa sem kupila preko spleta, ker zdaj že približno vem kak zgleda, cena je bila normalna[sm=smiley36.gif]





Hope2 -> RE: Tapete (24.3.2014 10:56:52)

Ko sva kupila hiso, je bila skoraj cela v tapetah. Vse sva lepo sama odstranila in sploh ni tezko. Sicer sva kupila eno masinco za odstranjevanje tapet. Zelo na izi in hitro. Ene stene so bile tako ciste, da jih niti ni bilo treba strihat.
Potem sva pa po svojih zeljah ponovno polozila druge tapete. Nama so vsec in nama ni zal. Sicer zdajle imava le 3 manjse stene po celi hisi( jedilnica, spalnica in soba za goste), 1 okrasni kamen na 1steni ( dnevna), ostalo pa samo bele stene. Vsaka barva pri odstekanih tapetah in barvnem okrasnem kamno, bi bila odvec.

Kar se tice bele sedezne. Imamo belo usnje na kavcu in jedilnih stolih. Imam otroka in psa, ki prezivi vecino dneva na kavcu. Tako imam ze vsaj 10 let in tako bo se nadaljnih nekaj let. Ampak obvezno usnje.... Ni sans za blago, niti microfibro




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 11:17:51)

Hope2, kako si pa zadovoljna z usnjem? Mene je strah, da pozim itak skoz na kocah ležiš, poleti se ti pa rit gor prilepi? [sm=smiley36.gif]

Rija, kaj je to ful drago in kaj je to normalno? Nekako ne vem, kakšne so cene tapet? 5,10€ na m2? Al je to ohohoho več?




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 11:20:25)

Rija, kakšne zavese pa imaš v igri?




RIJA* -> RE: Tapete (24.3.2014 11:48:17)

1 rola 10 m je bila 30 eur...pa kar nanese...ker moraš vzorce kombinirat.....

zavese? nobenih...bom dala samo navaden beli zatemnitveni rolo iz tistega posebnega materiala, ker je okno hb na dvorišče, brez blokov okrog [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Tapete (24.3.2014 12:45:44)

ta mi je tud zanimiva - samo polovica v tapeti, ločeno s polico
[img]http://www.wallmuralsgallery.com/wp-content/uploads/2012/09/Green-Custom-Art-Wallpaper-Living-Room.jpg[/img]

tle so mi sami hudi vzorci:
[img]http://3.bp.blogspot.com/_7IOC66m-yKI/TR9Bi2oaCBI/AAAAAAAAAPQ/zpoYyK6Uglw/s1600/wallpaper.jpg[/img]


samo je vedno tako - moraš malo vedet kaj delaš, ker tud ena lepa tapeta lahko bedno izpade, če napačno kombiniraš. recimo tale je lepa, kvalitetna tapeta, pa "bogpomagaj" kombinacija
[img]http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/21/a2/02/21a20245dd174cf3d36d609bc3deebd2.jpg[/img]




ronja -> RE: Tapete (24.3.2014 12:56:07)

A je utopija imet pri malih otroc belo sedežno oziroma a ima katera izkšnje z belo microfibro?

pri mojih ja. Smo se vselili, snežno bele stene (smo glih prepleskali), zdaj me že gleda en škrat iz stene - ne vprašat, kdaj je nastal, pojma nimam, kak mesec nazaj se je pojavil... ne vem, odvisno koliko otrok imaš in koliko so stari. Če imaš enega, ki je star tam 3 leta, recimo ajde, se mu bo že dalo dopovedat. Če planiraš še kakega ali jih imaš več, pozabi (oz. premisli še enkrat). Če jih je več, starost vedno manj igra vlogo, ker so njihove interakcije tiste, ki umažejo vse mogoče:D. mogoče, če bi bilo usnje, ki se da pucat (ne da se vedno).

Jabček, saj veš, kako se da prepričat moža;). Začni zvečer, zjutraj pa nalepi. Ampak stare tapete grejo res težko dol, to ma prav, vsaj tu ni bilo glih lahko. Midva sva v prejšnjem domovanju dala tapete gor čez stiropor, ko sva od znotraj izolirala otroško sobo. Tiste so ap same dol padale:D.

ravno zdaj pa se lotevam renoviranja enega starema meščanskega stanovanja, ki ga bomo imeli za "vikend" kot pravi moj sinko

Rija, a vi pa živite na deželi pa greste v mesto na vikend? Zanimivo[sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Tapete (24.3.2014 12:58:37)

ja, rija je ta bogata [sm=smiley17.gif]




Paštetka -> RE: Tapete (24.3.2014 13:27:48)

Jabček v Kiku v avt imaš tapete, ki jih lahko kombiniraš z lučmi, z blagom, blazinami ...

Mi imamo eno tako pink tapeto, pa gor črno bele fotografije otrok. Potem sma nabavili take blazine na sedežni pa take črne blazine - vzorec enak. Črne sovpadajo potem še črnim kamnom. Sedežna je pa puter barva usnjena, vse ostalo je potem enako belo- ki za en čas zaradi sonca dobi tako puter barvo.




Bett -> RE: Tapete (24.3.2014 13:36:07)

Mi imamo bel usnjen kavč, ki seveda ni več bele barve. Ćistim, drgnem z magic gobicami in ne vem s ćim še vse, pa ne gre vse dol. Celo leto sedim na dekni, če ne me zebe. Tudi poleti [sm=smiley36.gif].
Tapete pa so bile gor preden sva se vselila in je bila živa katastrofa jih dol spravit. Tak da če jih boš imela gor zelo dolgo, potem itak ni panike. Lahko pa stene tudi popestriš samo s stenskimi nalepkami, tiste je lažje spraviti dol.




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 13:36:54)

Paštetka, KIKA al KIK? Ker tamalemu še hlače iz Kika na riti razpadejo, ne vem če bi lih njihove tapete? Kika je pa druga pesem, ja [sm=smiley36.gif]

Tole kar je v Mateyka nalepla, prva slikca, tak stil mi je všečen. Tista zadnja bela je pa res obup.
Ma, mogoče sedežne res ne bi bele, samo me je strah, da ne bi bilo potem preveč - ker se morata ujemat sedežna, tapeta + zavese (s katerimi nimam pojma kaj čem naredit!)




Paštetka -> RE: Tapete (24.3.2014 13:42:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Paštetka, KIKA al KIK? Ker tamalemu še hlače iz Kika na riti razpadejo, ne vem če bi lih njihove tapete? Kika je pa druga pesem, ja [sm=smiley36.gif]

Tole kar je v Mateyka nalepla, prva slikca, tak stil mi je všečen. Tista zadnja bela je pa res obup.
Ma, mogoče sedežne res ne bi bele, samo me je strah, da ne bi bilo potem preveč - ker se morata ujemat sedežna, tapeta + zavese (s katerimi nimam pojma kaj čem naredit!)


KIKA v Avstriji. [sm=smiley36.gif]




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 13:42:16)

http://www.bubaraba.com/wp-content/uploads/2013/03/Amazing-White-Living-Room-Decoration-Matches-with-Wooden-Furniture-9-945x707.jpg

Nekaj takega - ne morem potem žametnih tapet - jaz bi imela samo kak detajl.
Hm, mogoče sploh ne bi tapete, bolj se mi zdi, da bom s tapeto tlačila - ampak tista recimo slika je odveč in tam bi jaz imela tapete.
Bi blo pa luštno ob oknu imet črno-bele slikce nas kot družino, recimo.

Ronja, enega imam 7-letnika. delamo pa še na enem [sm=smiley36.gif]




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 13:43:50)

Pa recimo lesene žaluzije?




Paštetka -> RE: Tapete (24.3.2014 13:44:09)

Mi nimamo zaves. Imamo zunanje platnene roloje.




Paštetka -> RE: Tapete (24.3.2014 13:48:55)


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

http://www.bubaraba.com/wp-content/uploads/2013/03/Amazing-White-Living-Room-Decoration-Matches-with-Wooden-Furniture-9-945x707.jpg

Nekaj takega - ne morem potem žametnih tapet - jaz bi imela samo kak detajl.
Hm, mogoče sploh ne bi tapete, bolj se mi zdi, da bom s tapeto tlačila - ampak tista recimo slika je odveč in tam bi jaz imela tapete.
Bi blo pa luštno ob oknu imet črno-bele slikce nas kot družino, recimo.

Ronja, enega imam 7-letnika. delamo pa še na enem [sm=smiley36.gif]


Vidiš tiste črno bele slike ena pod drugo na levi strani? No, tak imam jaz. Pod njimi je pa pink tapeta z enim takim drugim pink odtenkom v kombinaciji. Ni žametna, ampak nekaj drugačnega. V bistvu je vzorec list, roža ali kaj je. Hehehe, saj ne znam opisati. [sm=jezicek.gif]




Jabček -> RE: Tapete (24.3.2014 14:02:49)

A osnovo imaš pa belo? Res me zanima kako izpade, a bi lahko slikala (pa mi pošlješ pod zasebno, recimo, obljubim, da ne bom kopirala [sm=smiley1.gif])




RIJA* -> RE: Tapete (24.3.2014 14:20:52)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, rija je ta bogata [sm=smiley17.gif]



če bi bilo to res, bi rekla, da opremljam vilo na morju [sm=hudicek.gif]

tak pa reduciram stroške vožnje non stop gor in dol....[sm=smiley19.gif]
budget za to stanovanje je 1000 eur...upam, da mi uspe....bom potem naredila poročilo [sm=smiley1.gif]

evo takle

[img]http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/21/a2/02/21a20245dd174cf3d36d609bc3deebd2.jpg[/img]
zgledajo naše rjave, bele so malo manj svetleče...ker se ne vidi tak, kot pri rjavih




Paštetka -> RE: Tapete (24.3.2014 15:13:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

A osnovo imaš pa belo? Res me zanima kako izpade, a bi lahko slikala (pa mi pošlješ pod zasebno, recimo, obljubim, da ne bom kopirala [sm=smiley1.gif])


A jaz? Ne znam slike prilepiti. Pusti mi v ZS mail, pa ti na mil pošljem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.3.2014 20:13:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.3.2014 20:34:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: Tapete (24.3.2014 20:37:09)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
samo snežno bele, z belim žametnim potiskom, bodo prišle za ta rdeč kavč in že vidim, kak dobro bo špilalo :)



Slinim se. [sm=smiley27.gif] [sm=smiley27.gif] [sm=smiley27.gif]


Dobro se sliši...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]





mateyka -> RE: Tapete (24.3.2014 22:49:37)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
samo snežno bele, z belim žametnim potiskom, bodo prišle za ta rdeč kavč in že vidim, kak dobro bo špilalo :)


Slinim se. [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]


a ne bo preveč kurbiš?




mateyka -> RE: Tapete (24.3.2014 22:53:01)

mah, mogoče me je žamet zavedel - nevermind me..




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>