Razlog za zamenjavo zaposlitve (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


lotkla -> Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 12:43:26)

Stvar je taka: delaš v firmi cca. 9 let, obtičiš, ni možnosti napredovanja ne po plači ne po položaju, urnik katastrofalen, šef - škoda besed, odnosi [sm=smiley21.gif], plača za [sm=smiley19.gif] (čeprav gre za uspešno podjetje), ne bi vse naštevala.

Kako v ponudbi napisati oz. navesti razloge zakaj menjati delovno mesto? Na netu ne najdem drugega kot pa v stilu: želim si novih izzivov. Zdi se mi da to napiše čisto vsak. Mogoče še kaj...?

Čeprav se v zgornjem opisu vidim tudi sama, v bistvu tokrat želim le pomagati kolegici napisati ponudbo za delo.





Paštetka -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 13:20:22)

Z dnem …. dajem sporazumno odpoved zaradi osebnih razlogov….


Zakaj bi pa kaj razlagal? Nič ne rabiš drugega napisati. te bodo vsaj manj obrekovali.




mojcaziga -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 13:25:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Z dnem …. dajem sporazumno odpoved zaradi osebnih razlogov….


Zakaj bi pa kaj razlagal? Nič ne rabiš drugega napisati. te bodo vsaj manj obrekovali.


Sprašuje kaj navesti v ponudbi in ne odpovedi.

Drugače pa napiši, da si želiš več, ali željo po napredovanju ali po plači ali potovanjih ali......, kar pač v tej službi ne omogočajo.

lp





Paštetka -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 13:37:01)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Z dnem …. dajem sporazumno odpoved zaradi osebnih razlogov….


Zakaj bi pa kaj razlagal? Nič ne rabiš drugega napisati. te bodo vsaj manj obrekovali.


Sprašuje kaj navesti v ponudbi in ne odpovedi.

Drugače pa napiši, da si želiš več, ali željo po napredovanju ali po plači ali potovanjih ali......, kar pač v tej službi ne omogočajo.

lp




Če piše, da ni možnosti napredovanja …. ne vem kaj bi še tam počela…

Ok, služba je služa…
Ne vem zakaj bi sploh kaj pisala, da želi mnjati mesto. Enostvano se najavi na sestanek in se lepo pomeni ali s kadrovskim ali s vojim šefom ali s šefom, kamor bi želela iti, direktorjem. Mnogi vidijo že v tem izziv oz. da ima "jajčka", da pride osebno do nekoga in se pomenita oz. opravita razgovor.

Poleg tega za prosto delovno mesto mora firma imeti razpis, na katerega se lahko prijaviš. Tudi znotraj firme mora biti interni razpis za prosto delovno mesto in se prijavi, če izpolnjuje kolegica pogoje.


To željo o napredovanju v isti firmi, višji plači in potovanju, bi jaz najprej zamolčala. Mislim… da pride nekdo k meni s temi željami, bi ga najprej vprašala, kaj boš ti meni za to dal, da ti jaz to omogočim. Koliko več boš naredil, koliko bo več profita. Ni problema. Ampak jaz za to tudi nekaj želim imeti. S temi besedami lahko pride vsak k šefu, ampka kar tistega "enega" izloči od ostalih je to, koliko se bo znašel in dal več od ostalih.




hajdi21 -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 13:50:08)

Mislim, da je tukaj malo nesporazuma.... Paštetka ni prebrala celega vprašanja.....

Vprašanje je bilo, kaj napisati morebitnemu novemu delodajalcu pri prijavi za službo, zakaj se prijavlja na razpis....

In ne trenutnemu (s katerim je itak nezadovoljna).....

Toliko.

Lp,

Hajdi21




Paštetka -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 13:54:46)

Paštetka marsikaj ne razume, ker lotka, najprej piše o zamenjavi zaposlitve, potem o menjavi delovnega mesta..

Nikjer ne piše, da želi mnejati firmo ali znotraj firme menjati delovno mesto.

Ker meni ni niti jasno zakaj bi nekdo v ponudbi pisal zakaj želi menjati zaposlitev. V ponudbi se piše, kaj lahko ta konkretna oseba novemu delodajalcu ponudi, v čem je odlična, ne samo dobra, kaj so njeni aduti in kj bo z njo njen nov delodajalec pridobil. In ne zakaj menjati delovno mesto. Ker takih, ki želijo nekaj menjati in pridi delat je ogromno.

Poleg tega napisati noter nekaj lepega samo zato, da se bo lepo bralo, kot prvo ni zanimivo, kot drugo ti povem iz izkušenj deldodajalci take kot prvo izločijo. Če ne prej pa vidiš že na razgovoru, da mu je ponudbo nekdo drug napisal. Zato mora ponudbe, prošnje pisati vsak posameznik, če noče že z lažjo priti k novemu delodajalcu.

P.s.

Pa da ne bosta pisali v ponudbi za neko delovno mesto, Razen, če več natančno, da imajo tako delovno mesto sistematizairano. Ponudba se daje ponavadi glede na izobrazbo, če imajo kaj primernega ali za kakšno delo. Nikakor pa ne za delovno mesto. Ker za delovna mesta so razpisi in so sistematizirana. Eno delo natakarja je lahko delovno mesto Natakar ena, ali dva ali strežba ali kako drugače sistematizirano. Zato se daje ponudba za delo in ne delovno mesto. In ja, tudi to me je zavedlo.




patrino -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 14:24:08)

Ker meni ni niti jasno zakaj bi nekdo v ponudbi pisal zakaj želi menjati zaposlitev. V ponudbi se piše, kaj lahko ta konkretna oseba novemu delodajalcu ponudi, v čem je odlična, ne samo dobra, kaj so njeni aduti in kj bo z njo njen nov delodajalec pridobil. In ne zakaj menjati delovno mesto. Ker takih, ki želijo nekaj menjati in pridi delat je ogromno.


Tako je. Če iščeš novo delovno mesto v drugi firmi, s tem, da boš v svoji ponudbi negativizirala in po svoje blatila prejšnjega delodajalca ( odnosi, nezmožnost napredovanja, slaba plača...) , sama sebi ( ali pač kolegici)delaš slabo uslugo.
Če jih bo zanimalo zakaj si se odločila za menjavo službe, te bodo vprašali na razgovoru. Ponudba je namenjena temu, da poudariš svoje kvalitete, svojo pozitivno drugačnost, svoje pozitivne lastnosti, s katerimi naj bi obogatil novo firmo, vzrokov,zakaj ti ni več za biti v trenutni firmi, se pač ne navaja v ponudbi.
Najbolje se obnese oz. nekako najboljši vtis se po moje pusti, če napišeš v smeri, da si pač vedno odprt za nove izkušnje, za pridobivanje novega znanja, za nadgradnjo tega, kar že dobro znaš. Da želiš iti v korak s časom in da se v izogib osebni stagnaciji ne bojiš z obema rokama zagrabiti novih priložnosti in informacij, da si povečaš in osvežiš znanje...Bla, bla, ter da si prepričana, da njihovo podjetje v veliki meri ponuja tisto, kar želiš oz. ceni in potrebuje kar ponujaš.
Če napišeš nekako v tem smislu, jim med vrsticami daš tudi vedeti, tisto, kar te moti pri podjetju kjer si sedaj.

In pa- Samozavest, samozavest in še enkrat samozavest.
Sama sem se nekajkrat znašla na obeh straneh mize. Pred leti na strani iskalcev zaposlitve, zadnja leta na strani delodajalca. Že na prejšnji strani sem opazila , da veliko bolj potegne, če ne izpadeš negativen, obrekljiv in nesamozavesten. Kot delodajalec, pa te zadeve lahko samo potrdim. Ne smrdi mi nič bolj, kot to, da mi nekdo že ob prvem stiku ( pisnem ali osebnem), do konca popljuva prejšnjega delodajalca. Saj veš za tisto- danes on jutri jaz...




liliana -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 14:28:01)

IZVIRNO SPOROČILO: hajdi21

Mislim, da je tukaj malo nesporazuma.... Paštetka ni prebrala celega vprašanja.....

Vprašanje je bilo, kaj napisati morebitnemu novemu delodajalcu pri prijavi za službo, zakaj se prijavlja na razpis....

In ne trenutnemu (s katerim je itak nezadovoljna).....

Toliko.

Lp,

Hajdi21


Ja.....bilo je malo nesporazuma.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ker jaz tega vprašanja, kar zdaj tu pišeš tudi nisem razbrala iz prvega posta......in mi ni bilo skoraj nič jasno, kaj te je pravzaprav zanimalo.....

Pač zapišeš delovne izkušnje, morebitne komunikacijske spretnosti, če se zahtevajo, znanje jezikov, končano izobrazbo, .....

Razlogi zakaj bi nekdo menjal službo bodočega delodajalca sploh ne zanimajo.....




LuLu -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 17:03:48)

sama ne rabiš izpostavljati zakaj druga služba, lahko pa se pripraviš na takšno vprašanje na razgovoru. To pa le zberi en, dva stavka, ki bosta dobro zvenela. Tak, za ziher... eni so zelo radovedni




Dashenka -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (13.3.2014 17:50:28)

V prijavi ne navajaš razlogov za menjavo službe.
Pač pa napiši zakaj meniš, da si idelni kandidat za razpisano delovno mesto.

Srečno!

Pa še to:
Če prideš v ožji izbor in te bodo povabili na razgovor.
Pazi, da na razgovoru ne "šimfaš" čez trenutnega delodajalca. Če bodo vrtali vate, potem iskreno, vendar nevtralno povej, kaj je OK in kaj ni. Zadrži pa gnev, ki se je nabirav v tebi zadnjih **** let (npr. to, kar si napisala v uvodnem postu)




lotkla -> RE: Razlog za zamenjavo zaposlitve (14.3.2014 11:27:46)


Najbolje se obnese oz. nekako najboljši vtis se po moje pusti, če napišeš v smeri, da si pač vedno odprt za nove izkušnje, za pridobivanje novega znanja, za nadgradnjo tega, kar že dobro znaš. Da želiš iti v korak s časom in da se v izogib osebni stagnaciji ne bojiš z obema rokama zagrabiti novih priložnosti in informacij, da si povečaš in osvežiš znanje...Bla, bla, ter da si prepričana, da njihovo podjetje v veliki meri ponuja tisto, kar želiš oz. ceni in potrebuje kar ponujaš.
Če napišeš nekako v tem smislu, jim med vrsticami daš tudi vedeti, tisto, kar te moti pri podjetju kjer si sedaj.


[/quote]

Hvala vsem za nasvete in predloge. Patrino, kakšen stavek bom kopirala od tebe. Kolegica je napisala ponudbo, samo jo je treba malo popraviti in potem prevesti. Ve pa tud da ne sme govorit negativnih stvari in o pogojih v sedanji službi.
Je pa res, da te itak potem na razgovoru vprašajo zakaj želiš menjati.




Stran: [1]