šoping čez mejo - nasvet (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


dota -> šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 16:20:06)

Ali se splača?
Že celo večnost nismo tega počeli. Pa se mi sanja ne kako je s cenami?
Šli bi v Avstrijo. Po cunje večinoma.




mojcaziga -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 17:14:11)

Po mojih izkušnjah so cene tam-tam, razen če ubodeš kako akcijo, ampak to jo lahko tudi pri nas. Imajo v večini večjo izbiro artiklov kot v isti trgovini pri nas.

Pri hrani, pa spet odvisno kaj kupuješ. Salame so malček dražje, meso tudi, kruh sploh. Sadje imajo ogromno izbire, tudi mlečnih izdelkov ogromno, Ceneje kot pri nas se mi zdijo bolj praški, kozmetični izdelki,....., Milka izdelki.... Če že opravim šoping v Avstriji ga običajno v Billi, Sparu, tudi Merkurju.

lp




malaMravljica -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 18:59:27)

V Avstriji je vedno neko znizanje in je veliko izdelkov znizanih. Recimo poletne zadeve sedaj, se mal pocakas in bo vecina ze 20 % znizano. Ker non stop dajajo nove izdelke ven in istocasno prejsne dajajo na znizanje.




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 19:09:40)

http://www.mcarthurglen.com/at/designer-outlet-parndorf/de/

v tem se vedno splača....

je podoben, vendar veliko manjši in bolj otmen[sm=smiley36.gif] tudi v Salzburgu...ni pa takih ugodnosti kot v Parndorfu




malaMravljica -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 19:20:52)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

http://www.mcarthurglen.com/at/designer-outlet-parndorf/de/

v tem se vedno splača....

je podoben, vendar veliko manjši in bolj otmen[sm=smiley36.gif] tudi v Salzburgu...ni pa takih ugodnosti kot v Parndorfu




ja, sam tu se splaca it, ce si ravno na poti gor mimo. Ce se tok dalec peljes samo zaradi sopinga to vseeno ni tok poceni na koncu.

En dober outlet je baje tud dol pri Benetkah oz mislim, da pred Benetkami nekje. Ce se komu da vozit seveda.




liliana -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 19:26:36)

S Prekmurja iti v Parndorf ali v Ljubljano v šoping je skoraj isti šmorn.......ni tako velike razlike v razdalji.......




asyka -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 19:46:01)

Če se ne motim ima dans (ali pa jutri) Siersberg kao night late shopping (to je pri njih do 21.00 ). Poglej na njihovo stran. Ima pa kar nekaj trgovin še po sezimske razprodaje, kolikor sem utegnila videt na hitro včeraj. New Yorker ima vse polovre iz zimske kolekcije smešno poceni, pa še en kup drugih regalov je zelo znižanih. Pa tudi ostale trgovine še imajo nekaj polic z Reduciert, ampak večinoma pa so že na novih kolekcijah.

Cenovno se ti splača it v Avstrijo shopingirati, ko se pričnejo razprodaje, ker so le te pri njih v pravem pomenu besede in dajo na razprodajo dejansko obleke, ki so iz pretekle sezone in dejansko kupljive. Tudi cene so pri njih občutno nižje na razprodajah. Midva z mojim hodiva nekje na 2 meseca gor, sicer se največkrat ustaviva kar v Gralli, ker se nama ne ljubi do Siersberga. Recimo, da vsaj v 50% naletiva na neka dodatna znižanja v trgovinah. Splošno cenovno gor ni cene, so cene na tem delu enake našim, vendar pa je izbira bistveno večja kot pri nas. To pa preverjeno. Zato greva midva dostikrat raje gor.




dota -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 19:52:37)

Mislim, da so vse destinacije občutno predaleč. Nam se splača nekje Beljak, Celovc in podobno. Drugače je pa kilometrsko itak ugodnejša za šopingiranje italija.
Za te relacije na vaše konce ne prišparamo nič, ker zagonimo za benz. Mi je pa resno dojadila izbira v teh kao internacional štacunah ala HM, CA in podobno pr nas. Ma ni lih neke hude izbire.




malaMravljica -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:07:13)

Dota, po moje, ce gres v Atrio al pa v City Arkaden, da bos dobila tudi znizane artikle. Recimo Esprit ima na netu prve spomladanske artikle, ki so jih dali v prodajo ze znizane, pa v trgovini v tujini je to tudi znizano ze. Tudi zimska roba, kar je ostalo je na -70 %, samo ni pa vec velike izbire. Pa po moje bos v trgovincah esprit, Tom Tailor, .. dobila vecjo izbiro. Gor cez mejo ni tok dalec, da se ne bi zapeljal gor. Ce se mal pocakas zimske robe ne bo vec, bo pa veliko vec poletne in ta bo tudi ze veliko na -20 %. Sem nastudirala cene in vem, da cele cene ne smem nikol kupit, ker je takoj pol znizano [sm=smiley1.gif]

In dol nekje pred Benetkami je baje en outlet, po moje da kar precej pred Benetkami, jaz od kolegov vedno slisim, sama se nisem sla in ne vem, Sam tam so te bolj marke in tudi ce so hudo znizane, se vedno so marke in posledicno je tudi znizana cena se kar cena. Ce razumes kaj mislim. Te Benetke jaz pravim ze dolgo, da bom sla pogledat enkrat, ko bom itak na tisti relaciji, pa se potem vedno mudi na cilj in opustim idejo.




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:25:05)


IZVIRNO SPOROČILO: dota

Mislim, da so vse destinacije občutno predaleč. Nam se splača nekje Beljak, Celovc in podobno. Drugače je pa kilometrsko itak ugodnejša za šopingiranje italija.
Za te relacije na vaše konce ne prišparamo nič, ker zagonimo za benz. Mi je pa resno dojadila izbira v teh kao internacional štacunah ala HM, CA in podobno pr nas. Ma ni lih neke hude izbire.


združiš prijetno s koristnim [sm=smiley1.gif]

mi imamo rezerviran hotel prav v parnodrfu za 3 noči, 100 eur (ok, to sem res dobila po pravljični ceni) gremo prvi dan popoldan malo po trgovinah, drugi dan dunaj, tretji bratislava, četrti pa še malo po štacunah :)

načeloma mi nikoli ne hodimo "v šoping" ampak gremo nekam, pa potem usput šopingiramo in tak nimamo občutka, da nas je pot na šoping kaj stala [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:25:48)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


In dol nekje pred Benetkami je baje en outlet, po moje da kar precej pred Benetkami, jaz od kolegov vedno slisim, sama se nisem sla in ne vem, Sam tam so te bolj marke in tudi ce so hudo znizane, se vedno so marke in posledicno je tudi znizana cena se kar cena. Ce razumes kaj mislim. Te Benetke jaz pravim ze dolgo, da bom sla pogledat enkrat, ko bom itak na tisti relaciji, pa se potem vedno mudi na cilj in opustim idejo.




po moje to mislijo Palmanovo....




skuštrana -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:27:28)

Ta outlet je v Noventa di Piave, to je kakšnih 40 km pred Venecijo. Je pa to dizajnerski outlet.




constanca -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:27:29)


Kar je res je, da so stalno neke razprodaje. Polno ceno se splaca kupit le ce res nekaj ves, da ni sans, da ostane.
Po mojih izkusnjah tista res dobra roba itak takoj zgine. Ostalo pa pride na razprodajo. Pogosto res tudi zelo fajn stvari, ampak tiste top pa zginejo na hitro. Ne grem dostikrat v soping, morda zato to zame tako zgine[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Po cevlje bi sla jaz v Italijo:)

Ce se splaca it v Avstrijo v soping ne vem. Malo bolj za izlet pa brskanje bi slo.




dota -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:28:13)

Mm italijanski autlet me ni nikoli navdušil cene niso tako zelo ugodne pa ne vem, nikol nisem neki hudo kej najdla zase ne za naraščaj.
A bi se pol splačalo it v celovc al beljak naslednji teden?




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:31:29)

samo res, meni tudi italijanski ne sedejo...mam raje te nemško govoreče [sm=jezicek.gif]




malaMravljica -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:31:58)

Skustrana, verjetn imas prav ja. Poznas? Drugac je pa precej bolj dol nekje pri Modeni en precej nov center il Leone. Baje res mega velik. Tud za tistega pravim, da bom sla, pa samo pravim :-)




dota -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:32:09)


IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Kar je res je, da so stalno neke razprodaje. Polno ceno se splaca kupit le ce res nekaj ves, da ni sans, da ostane.
Po mojih izkusnjah tista res dobra roba itak takoj zgine. Ostalo pa pride na razprodajo. Pogosto res tudi zelo fajn stvari, ampak tiste top pa zginejo na hitro. Ne grem dostikrat v soping, morda zato to zame tako zgine[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Po cevlje bi sla jaz v Italijo:)

Ce se splaca it v Avstrijo v soping ne vem. Malo bolj za izlet pa brskanje bi slo.




S čevlji mam jaz celo štalo, ker me je bog blagoslovil z ekstremno malo nogo. Kakor se blesavo sliši kupujem v fabriških štacunah slo izdelovalcev poskusne serije mini številke. Ali v italiji in to ne v pitarelotu [sm=jezicek.gif]




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:34:03)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Ta outlet je v Noventa di Piave, to je kakšnih 40 km pred Venecijo. Je pa to dizajnerski outlet.

Noventa di Piave


isto mcarthur glen kot na dunaju, samo verjetno bolj italijanske firme




skuštrana -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:36:10)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Skustrana, verjetn imas prav ja. Poznas? Drugac je pa precej bolj dol nekje pri Modeni en precej nov center il Leone. Baje res mega velik. Tud za tistega pravim, da bom sla, pa samo pravim :-)


Jaz se nisem bila (se vedno samo mimo peljem, he, he), drugače pa tukaj iz okolice kar hodijo tja.




skuštrana -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:38:38)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Ta outlet je v Noventa di Piave, to je kakšnih 40 km pred Venecijo. Je pa to dizajnerski outlet.

Noventa di Piave


isto mcarthur glen kot na dunaju, samo verjetno bolj italijanske firme



Ja, točno. Imajo pa neke fancy čevlje, torbice, oblekce itd, no, v glavnem vse bolj dizajnersko. Po Desigual kar dosti hodijo tja.




constanca -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:50:02)

S čevlji mam jaz celo štalo, ker me je bog blagoslovil z ekstremno malo nogo. Kakor se blesavo sliši kupujem v fabriških štacunah slo izdelovalcev poskusne serije mini številke. Ali v italiji in to ne v pitarelotu user posted image



Poznano:) Jaz poberem vse modele, ki so vsem presiroki:) Fino in poceni. Le redko.




RIJA* -> RE: šoping čez mejo - nasvet (7.3.2014 20:54:32)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Po Desigual kar dosti hodijo tja.



ja, se splača res.....sem si v Salzburgu, isti mcarthur, kupila sicer netipični desigual zimski plašč za 65 eur [sm=smiley1.gif] pa za otroke so imeli fajn izbiro, sploh deklice....in tudi dobre cene




Stanislava_ -> RE: šoping čez mejo - nasvet (8.3.2014 20:10:45)

Dota, se je splačalo?




dota -> RE: šoping čez mejo - nasvet (9.3.2014 23:52:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Dota, se je splačalo?


Smo šli na familjarni izlet in to ne v šoping. Čez cca. 3 tedne bo spet prilika.




skuštrana -> RE: šoping čez mejo - nasvet (10.3.2014 14:54:30)


IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Dota, se je splačalo?


Smo šli na familjarni izlet in to ne v šoping. Čez cca. 3 tedne bo spet prilika.


Pametno. Izlet mislim




Stran: [1]