RE: A je že regrat? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 18:25:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Danes smo pa delali čemaźevo juho, ter krompir s čemažem in zraven Pagar na žaru.


A je bilo dobro, ga. Čemažarjeva [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]?

Pa hvala za info, samo ljubo zdravje se nam obeta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Źe 3 dni čemaž prebavljam. Gre mi že ven nad pore [sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 18:51:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Danes smo pa delali čemaźevo juho, ter krompir s čemažem in zraven Pagar na žaru.


A je bilo dobro, ga. Čemažarjeva [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ?

Pa hvala za info, samo ljubo zdravje se nam obeta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Źe 3 dni čemaž prebavljam. Gre mi že ven nad pore [sm=jezicek.gif]


A to je ta diamantni piling [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]?




skuštrana -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 20:24:32)

Pastetarjeva, ti meni cemaz, jaz tebi sparoge ;-)


Metuljcica, ti pa pridi tiste otroske trenerke zakrpat, sproti pa te peljem pa na kavo ob morju in po sparglje v šumo ;-))


Ronja, domace sparoge ni tezko spoznat, edino problem je ker vse takoj poberejo....moras malo bolj divjino, tam jih je pa kokr hoces. Katera pa je to rastlina, ki je strupena, imas kak link? Vem da obstaja ena, ki izgleda kot čemaž, s tisto se tudi lahko zastrupis, za sparoge pa se nisem slisala....




dota -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 20:36:10)

Ma šmarnice so podobne čemažu.
Naša tašča je čist adijo s tem čemažem. Pa ga vsako leto po šumi lovi.
Js pa sem pogruntala da ga je tle kamor smo se priselili tolk da adijo pamet. Tam mal u šumi noter pa tud ob cesti. Če imaš v avtu okno odprto ti prou po česnu v avto smrdi ko peleš mimo[sm=jezicek.gif].

Tle pa je link do fotk.
http://www.presnisvet.net/viewtopic.php?t=338


No jaz preventivno ne hodim tega iskat. Tako za vsak slučaj. Da koga ne fentam.




ronja -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 21:00:33)

Vem da obstaja ena, ki izgleda kot čemaž, s tisto se tudi lahko zastrupis, za sparoge pa se nisem slisala....

Ja, šmarnica ima podobne liste kot čemaž in je strupena. Kaj je tako podobno špargljem ne vem, se pa še zelo živo spomnim unega bruhanja... POjma nimam, kaj nam je podtaknila - najhujše jo je odnesel oče, ker je vse pridno pojedel, čeprav je bilo že po okusu neužitno. Malemu ni bilo nič, ker njemu ni bilo treba jest, meni je bilo ful slabo in sem bruhala (parkrat) in potem je bilo boljše, on je bil pa še nekaj dni čisto zelen... Nimam pojma, kaj nam je dala, sem že gledala, pa ne vem... Vem samo, da jih je dobila od ene stare ženice, zelo prijazno, samo nas je skoraj vse zastrupila...[sm=jezicek.gif]




skuštrana -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 21:06:25)

Ja, tocno, smarnice....ki tako zelo lepo disijo[sm=smiley1.gif]

Za sparoge pa res cudno, ker je ze grm tak specificen da ni podobnega. Da jih niste vi mesali z necim kar je bilo pokvarjeno [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 21:10:38)

Šmarnico poznam od 9. Leta, sem jih vsako leto maja brala. Za v vazo, da se razume.

Skuštrana, komot. [sm=smiley1.gif]




skuštrana -> RE: A je že regrat? (27.2.2014 21:14:25)

Nasla http://domivrt.vecernji.hr/sparoge-ili-bljust-910681

Bljust je strupen ampak samo plodovi. Ma, res ne vem kaj si jedla [sm=smiley36.gif]






mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 6:34:03)


IZVIRNO SPOROČILO: dota

Ma šmarnice so podobne čemažu.
Naša tašča je čist adijo s tem čemažem. Pa ga vsako leto po šumi lovi.
Js pa sem pogruntala da ga je tle kamor smo se priselili tolk da adijo pamet. Tam mal u šumi noter pa tud ob cesti. Če imaš v avtu okno odprto ti prou po česnu v avto smrdi ko peleš mimo[sm=jezicek.gif].



v našem koncu ga je tudi za izvoz[sm=smiley36.gif]. 2m od hiše ga imam kar za celo njivo in še na mojem raste




dota -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 8:01:34)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: dota

Ma šmarnice so podobne čemažu.
Naša tašča je čist adijo s tem čemažem. Pa ga vsako leto po šumi lovi.
Js pa sem pogruntala da ga je tle kamor smo se priselili tolk da adijo pamet. Tam mal u šumi noter pa tud ob cesti. Če imaš v avtu okno odprto ti prou po česnu v avto smrdi ko peleš mimo[sm=jezicek.gif].



v našem koncu ga je tudi za izvoz[sm=smiley36.gif]. 2m od hiše ga imam kar za celo njivo in še na mojem raste


Temu se reče, da ti denar leži na pragu.
Kakor vem ni ravno poceni [sm=jezicek.gif]




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 8:34:03)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

v našem koncu ga je tudi za izvoz[sm=smiley36.gif].

Kaj še čakaš? Nabirat, prodat in uživat.

Še elegantneje: oglaševat, da naj pridejo ljudje sami ponj, ti pa zaračunaš parkirnino, uporabnino ipd. [sm=smiley36.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
2m od hiše ga imam kar za celo njivo in še na mojem raste


A na tvojem možu?
[sm=jezicek.gif]




rozilu -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 9:12:44)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vem da obstaja ena, ki izgleda kot čemaž, s tisto se tudi lahko zastrupis, za sparoge pa se nisem slisala....

Ja, šmarnica ima podobne liste kot čemaž in je strupena. Kaj je tako podobno špargljem ne vem, se pa še zelo živo spomnim unega bruhanja... POjma nimam, kaj nam je podtaknila - najhujše jo je odnesel oče, ker je vse pridno pojedel, čeprav je bilo že po okusu neužitno. Malemu ni bilo nič, ker njemu ni bilo treba jest, meni je bilo ful slabo in sem bruhala (parkrat) in potem je bilo boljše, on je bil pa še nekaj dni čisto zelen... Nimam pojma, kaj nam je dala, sem že gledala, pa ne vem... Vem samo, da jih je dobila od ene stare ženice, zelo prijazno, samo nas je skoraj vse zastrupila...[sm=jezicek.gif]


Ma po mojem, je bil res bljušč zraven. Jaz ga sicer nabiram in jem spomladi kar skupaj s špargi - spomladi naj ne bi bil strupen. Ali pa: http://www.rozeinvrt.si/2012/03/bljusc/ - tle piše, da ga lahko zamenjaš še s poganjki srobota - mogoče je pa to to? Sicer pa strupenost: http://www.ktf.si/?toxi_index=bljusc# (se kar ujema z vašimi simptomi, a?)

V glavnem za zamenjavo špargov me ne skrbi, ker itak je spodaj ponavadi še lanski pikajoči grm, ki ga ne moreš zamenjat z ničemer. Če ni spodaj grma, ga pa itak ne vidim :) Na Kp tržnici jih že veselo prodajajo in v bistrojih pripraljajo z jajčki, mmmm.

Čemaža letos še nisem uspela jest. Regrat pa je meni preveč grenek, oz. ga uspem pojest samo s fuuuuul krompirja (tako da je to krompir z malo regrata [sm=smiley1.gif]). Imamo pa strastnega odjemalca doma - morskega prašička. Tako da če boste srečale v Lj na nekem (zagotovo pokakanem in polulalem) travniku ob precej prometni cesti mamo in štiriletnico, ki nabirata regrat - ne skrbet za njiju - regrat je namenjen pujsu [sm=jezicek.gif].




mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 11:46:32)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

v našem koncu ga je tudi za izvoz[sm=smiley36.gif].

Kaj še čakaš? Nabirat, prodat in uživat.

Še elegantneje: oglaševat, da naj pridejo ljudje sami ponj, ti pa zaračunaš parkirnino, uporabnino ipd. [sm=smiley36.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
2m od hiše ga imam kar za celo njivo in še na mojem raste


A na tvojem možu?
[sm=jezicek.gif]


[sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif]

popravek petea, na VD možu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

ko sem tole brala, bi pa kmalu s stola padla. Ja, ja se vidi, da je pomlad v zraku, ko ti gredo take misli po glavi.

ja, bo treba res nekaj narediti, da bo kaj zaslužka. Vsaj ne bom zastonj vohala tega vonja po česnu.




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 11:54:12)

MD,
sem brala tvoj zapis še malo 'jutranja'

zdaj mi je komaj kapnilo, da nisi pisala o dveh različnih lokacijah, kjer pri vas raste čemaž, ampak o eni njivi, ki je v tvoji lasti [sm=smiley36.gif]


pride tak dan, lahko da ima pomlad kaj pri tem, ja ... [sm=smiley2.gif]






mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 12:10:54)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

MD,
sem brala tvoj zapis še malo 'jutranja'

zdaj mi je komaj kapnilo, da nisi pisala o dveh različnih lokacijah, kjer pri vas raste čemaž, ampak o eni njivi, ki je v tvoji lasti [sm=smiley36.gif]


pride tak dan, lahko da ima pomlad kaj pri tem, ja ... [sm=smiley2.gif]





ej si mi polepšala dan. Danes se še nisem tako nasmejala. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Očitno je tukaj področje, kjer ga je v izobilju. Takoj za hišo imava strm rob do ceste in je čemaža res vsako pomlad za izvoz. No ker je breg strm, da še za koze ni primeren, pa vsaj ta rastlina dobro raste[sm=smiley36.gif]. Njiva je bila pa prispodoba.

Bom morala malo recepte poiskati, da ga bomo spravili v promet.




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 12:18:09)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
Bom morala malo recepte poiskati, da ga bomo spravili v promet.



zelo enostavno in hitro ga lahko konzerviraš v oljčnem olju - recepte najdeš na spletu

jaz sem si ga ravno privoščila na kruhu:
grem si pripravit še en kos ...




Paštetka -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 12:49:13)

1kg čemaža v Sparu prodajajo za 16€ [sm=zmeden.gif]

Tvoja njiva je pravi zaklad.




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 12:55:04)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tvoja njiva je pravi zaklad.


a, zato ji to parcelo država obračunava kot (veliko) premoženje [sm=smiley36.gif]


no, MD, a ga raste dovolj, da z njim pokriješ fiktivni prihodek iz obračuna za OD? [sm=smiley2.gif]




mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 12:57:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

1kg čemaža v Sparu prodajajo za 16€ [sm=zmeden.gif]

Tvoja njiva je pravi zaklad.


V Kamniku smo imeli smodnišnico (KIK Kamnik). Tam je bila moja prva služba. Celotna tovarna se je razprostirala na 54ha zaradi varnosti. Tam je bilo tega čemaža polno, bi ga lahko kar med službo nabirali. Bi imeli boljše plače[sm=smiley36.gif]. Ja, v našem koncu ga je res veliko. Nad vasjo ko gremo v gozd, ga je povsod polno

na kulinariki sem našla že polno receptov in tole konzerviranje v oljčnem olju je tudi dobra ideja.




mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:00:55)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tvoja njiva je pravi zaklad.


a, zato ji to parcelo država obračunava kot (veliko) premoženje [sm=smiley36.gif]


no, MD, a ga raste dovolj, da z njim pokriješ fiktivni prihodek iz obračuna za OD? [sm=smiley2.gif]


ej toliko ga bom pa že nabrala, drugače imamo pa gozd blizu in tam ga je še več[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




dota -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:01:55)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tvoja njiva je pravi zaklad.


a, zato ji to parcelo država obračunava kot (veliko) premoženje [sm=smiley36.gif]


no, MD, a ga raste dovolj, da z njim pokriješ fiktivni prihodek iz obračuna za OD? [sm=smiley2.gif]


ej toliko ga bom pa že nabrala, drugače imamo pa gozd blizu in tam ga je še več[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



Če je parcela lepa, kar koso v roko pa nakosit, kaj si boš hrbet lomila.




mamica deklicam -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:16:55)

dota, parcela je tako strma, da se ni potrebno niti sklanjati in ga lahko naberem[sm=smiley36.gif]

sem nekaj sporočil nazaj napisala, da ni niti za koze primerna, da bi jo popasle




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:17:26)

IZVIRNO SPOROČILO: dota

Če je parcela lepa, kar koso v roko pa nakosit, kaj si boš hrbet lomila.


ali pa tako:
[img]http://images0.zurnal24.si/slika-600_x_340f-1312615604-610798.jpg[/img]

[sm=smiley36.gif]


je še kar pobran in nasekljan

[sm=jezicek.gif]




petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:19:39)

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

sem nekaj sporočil nazaj napisala, da ni niti za koze primerna, da bi jo popasle


potem pa si bo potrebno nabaviti kakšnega robota, da nadomesti koze


nekaj me sedaj jezi prilepljanje slik [sm=zmeden.gif]





petea -> RE: A je že regrat? (28.2.2014 13:21:42)

[img]http://bazz.rs/wp-content/uploads/2012/08/honda.jpg[/img]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>